اگر شما هم نگران قیمت‌های افزایش یافته جوهر پرینتر هستید و می‌خواهید تا جایی که امکان دارد در مصرف آن صرفه جویی کنید با ما در این مقاله همراه باشید. با استفاده از نکاتی که در ادامه در اختیارتان قرار می‌دهیم شما می‌توانید میزان مصرف جوهر پرینتر خود را مدیریت کرده و آن را کاهش دهید. روش‌ها و اعمال اشتباه هنگام چاپ باعث مصرف بیش از اندازه جوهر می‌شود. پس اولین کاری که باید در این راه انجام دهید، تغییر روش‌های گذشته است. البته قبل از انجام مراحل زیر کار را ریشه‌ای تر شروع کنید و از سلامت فیزیکی دستگاه خود مطمئن شوید و در صورتی که نیاز به تعمیر دارد با کارشناسان تعمیرات چاپگر در آدرس سایت https://falnic.com/printer-services تماس بگیرید.

سیاه و سفید پرینت بگیرید

هنگام پرینت گرفتن حتی اگر تصویر اولیه سیاه و سفید است، در قسمت تنظیمات قبل از پرینت گزینه EcoPrint یا  Black & Whiteرا انتخاب کنید. شاید شما هم مثل ما این اشتباه را بکنید که خب اگر تصویر اصلی سیاه و سفید است دیگر چه نیازی به این کارهاست؟ اما در پاسخ باید بگوییم که پرینترهای رنگی برای پرینت تصویری سیاه از جوهر مشکی استاده نمی‌کنند و با ترکیبی از چند رنگ در نهایت به صورت سیاه و سفید پرینت می‌گیرند. در نتیجه در صورت عدم انتخاب این گزینه، به جای صرفه‌ جویی، ضرر هم کرده‌اید و جوهر بیشتری مصرف شده است.

به پیغام‌های پرینتر توجه کنید.

همه پرینترها این قابلیت را دارند که وقتی میزان جوهر به حد مشخصی در کارتریج رسید، هشداری را به شما نشان می‌دهند. اما به این نکته توجه کنید که این هشدار دلیل بر تمام شدن جوهر نیست. اغلب پرینترها این هشدار را زمانی که جوهر پرینتر کمی کمتر از نصف است نمایش می‌دهند. پس همچنان جوهر دارید و نیاز نیست که کارتریج را شارژ یا تعویض کنید.

تا زمانی که پرینت‌های گرفته شده به صورت کم رنگ خارج شوند می‌توانید به پرینت گرفتن ادامه دهید. در اینصورت میتوانید متوجه شوید که لازم است جوهر شارژ شود. توجه کنید که حتما بعد از این مورد اقدام به شارژ کنید زیرا که استفاده از پرینتر بدون جوهر به پرینتر شما صدمه می‌زند و مجبور به تعمیر پرینتر خواهید بود. برای شارژ پرینتر می‌توانید با مراکز شارژ تونر چاپگر تماس بگیرید.

آدرس سایت: https://falnic.com/cartridge-charge

وضوح تصاویر را کاهش دهید

در اغلب زمان‌هایی که در حال پرینت گرفتن هستید، وضوح تصاویر خروجی آنقدر مهم و حساس نیست که با وضوح بالایی پرینت بگیرید. البته منظور ما در ادارات است و اگر شما گرافیست و یا عکاس هستید و هر شغل دیگری دارید که وضوح تصاویر برایتان اهمیت دارد مسئله فرق می‌کند. با این حال در پرینترها امکان تغییر رزولوشن یا همان وضوح تصویر قرار داده شده است.

هنگامی که سطح Resolution را در پایین ترین سطح قرار دهید، تونر و یا جوهر کمتری مصرف می‌شود و از آنجایی که وضوح تصویر کاهش یافته سرعت نیز افزایش پیدا می‌کند. بعد از بررسی تنیطمات رزولوشن اگر بر روی ۶۰۰ یا Dpi ۱۲۰۰ است. آن را بر روی Dpi  300 قرار دهید تا در مصرف جوهر صرفه جویی کنید.

تونر پرینتر را حفظ کنید

در پرینترهای لیزری قابلیتی تحت عنوان Toner Save Mode وجود دارد که وظیفه کاهش میزان تونر مصرفی همگام با حفظ کیفیت را برعهده دارد. هنگامی که این گزینه را فعال کنید مصرف تونر مدیریت می‌شود.

مراحل فعال سازی Toner Save Mode

  • در مرحله اول تنطیمات را انتخاب کنبد
  • گزینه تنظیم / تعم
  • 0یر و نگهداری را پیدا کرده و انتخاب کنید
  • در این قسمت به دنبال گزینه Toner Save باشید و آن را انتخاب کنبد
  • بعد از طی کردن مراحل بالا برای شما سه گزینه‌ی off، Low Save Mode یا High Save Mode نمایش داده می‌شود.
  • در انتها نیز گزینه High Save Modeرا انتخاب کنید تا این قابلیت در پرینتر شما فعال شود.

ساعت پرینت داشته باشید

اگر تعداد دفعاتی که در طی روز پرینت می‌گیرید زیاد است ولی بینشان وقفه می‌افتد بهتر است در اداره یا خانه یک ساعت چاپی تعیین کنید و سعی کنید که تمام کارهای مربوط به پرینت در آن ساعت انجام گیرد. دلیل این کار این است که در هر بار  توقف و شروع به کار دوباره پرینتر مقداری تونر به هدر می‌رود. اگر این ماجرا چندین بار تکرار شود. آنوقت دور ریز تونر شما بالا خواهد بود در نتیجه جوهر پرینتر زودتر تمام می‌شود.

اول بررسی کنید و بعد پرینت بگیرید.

اگر از آن دست افرادی هستید که تمایل دارید نتیجه کار را بر روی برگه ببینید و بعد در صورت نیاز به اصلاحات آن را اعمال کنید و بارها و بارها پرینت بگیرید تا به نتیجه مطلوبتان برسید. وقت آن رسیده که این عادت را ترک کنید. سعی کنید قبل از پرینت گرفتن طرح را نهایی و تمام مشکلات را حل کنید تا فقط یکبار پرینت بگیرید.

پرینتر را خاموش کنید

برای آنکه کارتریج‌های جوهر بسته شوند و جوهر موجود در آنها خشک نشود، قبل از خاموش کردن پرینتر از روی سیستم، پرینتر را با استفاده از دکمه خاموش و روشن خاموش کنید.

هد کلین نکنید

به صورت مداوم هد کلین انجام ندهید. انجام متوالی هد کلین باعث هدر رفتن جوهر می‌شود. سعی کنید فقط در ماقع لزوم این کار را انجام دهید.

مرکز معتبر شارژ و تعمیر تخصصی پرینتر فالنیک

ارائه خدمات شارژ کارتریج یا تعمیر پرینتر کار هر کارشناسی نیست و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، فالنیک با 25 سال سابقه خوش‌نامترین مرکز شارژ و تعمیر تخصصی پرینتر در کشور است که خدمات خود را حتی در محل شما ارائه می‌کند.

وب سایت فالنیک: https://falnic.com

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، خیابان ایرانشهر جنوبی، پلاک 16، ساختمان ایران اچ پی

شماره تلفن:0218363

ایمیل: info@falnic.com