فاکتورهای اندکی وجود دارد که بهترین نوع چمن مصنوعی که باید برای پروژه خود انتخاب کنید را تعیین می نمایند. مهم ترین عاملی که باید به یاد داشته باشید این است که همه انواع چمن مصنوعی مناسب هر کاربردی نمی باشند.

 

شرکت آسیاچمن با بیش از 20 سال سابقه تولید چمن مصنوعی و به عنوان اولین و بروزترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه می تواند در این راه شما را همراهی و راهنمایی کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

استفاده از چمن مصنوعی به چهار بخش تقسیم می شود:

 

1.چمن پاتینگ گرین

  1. چمن برای محوطه سازی (چمن مصنوعی تزئینی)
  2. چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی
  3. چمن مصنوعی ورزشی

 

 

 

1.چمن پاتینگ گرین

اگر می خواهید از چمن مصنوعی به منظور داشتن محیط سبز و پاتینگ گرین استفاده کنید، بهتر است ارتفاع پایل کوتاه تر را انتخاب کنید، زیرا توپ گلف به راحتی روی آن حرکت می کند. انواع نایلونی و پلی اتیلن نیز برای این هدف مناسب می باشند.

  • نایلونی بیشتر برای زمین های گلف کوچک و داخل منزل مناسب است که به شن و ماسه و رسیدگی خاصی نیاز ندارند.
  • پلی اتیلن نیز برای افرادی مناسب است که می خواهند زمین گلف در بیرون و داخل خانه داشته باشند و به دنبال چمن های طبیعی تر هستند تا روی آن تمرین کنند. از جایی که این نوع چمن مصنوعی حاوی مواد اینفیل است، شما می توانید سرعتتان را با چرخش و حرکت توپ مطابقت دهید.

 

 

 

  1. چمن مصنوعی برای محوطه سازی

این رایج ترین کاربرد چمن مصنوعی است که اساساً به منظور زیبایی و تزئین به کار می رود. این سبک دارای رنگ ها، ارتفاع پایل ها و وزن های مختلفی است که می توانید بر اساس سلیقه شخصی خود و نیازهایی که دارید به انتخاب بپردازید.

 

  • ارتقا پایل کوتاه تر- اگر جایی که چمن را نصب می کنید ترافیک بالایی دارد، بهتر است از ارتفاع پایل کوتاه استفاده کنید تا از خوابیده و تخت شدن الیاف جلوگیری به عمل آورید.
  • ارتفاع پایل بلندتر- اگر بخش مورد نظر شما فقط و فقط قرار است با چمن طبیعی تزئین شود که تردد و ترافیک بالای هم در آن جا صورت نمی گیرد، ارتفاع پایل بلندتر می تواند در این جا انتخاب خوبی باشد، زیرا نمای طبیعی تری را در معرض نمایش قرار می دهد.

 

 

  1. چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

این نوع چمن ها دارای بکینگ نفوذ پذیری هستند تا زهکشی و تخلیه مایعات بدون مشکل صورت بگیرد. اگر در محل مورد استفاده حیوانات خانگی از چمن مصنوعی استفاده نکنید، به دلیل جذب ادرار آن ها، کم کم شروع به بو گرفتن می کند.

این امر زمانی که از بکینگ از جنس اورتان یا بکینگ هایی که نفوذ پذیر نیستند، استفاده می کنید نیز اتفاق می افتد.

 

 

4.چمن مصنوعی ورزشی

این نوع چمن ها به گونه ای ساخته شده اند که مقاومت و دوام بالایی داشته باشند. بیشتر از این که نمای ظاهری این نوع از چمن ها مورد توجه باشد، کاربرد و دوام آن ها مدنظر قرار دارد. بنابراین توصیه می شود از این نوع برای دکوراسیون و تزیین محوطه به کار نبرید.

زمانی که بحث چمن مصنوعی ورزشی می شود، خاصیت محافظت از امنیت و سلامت بازیکنان و ورزشکاران در حین تمرین و بازی، در درجه اول قرار می گیرد.

 

 

 

امیدواریم که بتوانید با استفاده از این اطلاعات و مشاوره با تیم متخصص و فنی، بهترین نوع چمن مصنوعی را برای خود انتخاب کنید و سال های سال از وجود چنین چمن سرسبز، مقاوم و زیبایی لذت ببرید.