فهرست بستن

فناوری‌های FSR 2.2 و DLSS 2.4 به Forza Horizon 5 می‌آیند

جدیدترین آپدیت بازی Forza Horizon 5 قرار است ۸ نوامبر در دسترس قرار بگیرد. این آپدیت، کیفیت تصویر را به لطف اضافه کردن بیشتر Ray Tracing از طریق رابط DirectX Raytracing بالا می‌برد. این قابلیت به صورت پیش‎‌فرض در تنظیمات گرافیکی Ultra و Extreme در دسترس خواهد بود و کیفیت تصاویر را هم در حالت Free Roam و هم در مسابقات افزایش خواهد داد. اما مهم‌ترین افزونه آپدیت جدید، پشتیبانی Forza Horizon 5 از فناوری‌های AMD FSR 2.2 و NVIDIA DLSS 2.4 است.

پشتیبانی Forza Horizon 5 از FSR و DLSS

پشتیبانی بهتر از Ray Tracing بدون شک به سخت افزار قدرتمندتری هم نیاز دارد، اما این مسئله نیز به لطف شرکت‌های انویدیا و AMD رفع شده است – فناوری‌های DLSS 2.4 و FSR 2.2 نیز با این آپدیت جدید به Forza Horizon 5 اضافه می‌شوند. نکته جالب این است که جدیدترین نسخه هر دو فناوری به Forza Horizon 5 اضافه می‌شود. بد نیست بدانید که فناوری FSR 2.2 هنوز روی هیچ بازی در دسترس نیست و FH5 اولین بازی پشتیبانی کننده از آن به حساب می‌آید. فناوری اَبَرنمونه‌برداری FSR اوپن‌سورس بوده و روی تمام کارت گرافیک‌های AMD و انویدیا و اینتل در دسترس است، در حالی که فناوری DLSS 2.4 تنها توسط کارت گرافیک‌های GeForce RTX پشتیبانی می‌شود.

از آن‌جا که بازی Forza Horizon 5 همین حالا هم تقریباً روی تمام کارت گرافیک‌های مدرن به آسانی و روانی اجرا می‌شود، کاربران کارت گرافیک‌های GeForce RTX می‌توانند در کنار DLSS 2.4 از فناوری DLAA هم استفاده کنند و این خبر، خبر خوبی برای آن‌ها محسوب می‌شود. فناوری DLAA بازی را در رزولوشن بالاتری نسبت به فناوری DLSS رندر می‌کند، اما با استفاده از هوش مصنوعی مقداری «آنتی-الیاسینگ» (Ant-aliasing) نیز روی تصویر اعمال می‌کند و کیفیت آن را نسبت به رزولوشن اصلی بهبود می‌دهد.

همان طور که گفتیم، آپدیت جدید Forza Horizon 5 قرار است در تاریخ ۵ نوامبر در دسترس قرار بگیرد و هم کاربران Microsoft Store و هم کاربران Steam، می‌توانند از قابلیت‌های گرافیکی جدید آن استفاده کنند.

مطالب مرتبط

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *