خرید آنلاین کالای دیجیتال چندان آسان نیست، اگر نکات مهم این نوع از خرید را ندانیم. وقتی قصد خرید از فروشگاه‌ اینترنتی تلویزیون داریم همه چیز سخت‌تر هم می‌شود. شبیه این است که بخواهیم به صورت آنلاین کفشی برای خود بخریم. برای تجربه‌ی شیرینی خرید اینترنتی باید خزانه‌ی اطلاعاتمان از محصول را گسترش دهیم. اما این اطلاعات شامل چه مواردی می‌شود؟ در این مقاله درست به دنبال پاسخ به این سوال می‌رویم.

پیدا کردن فروشگاه اینترنتی معتبر

فعلا عبارت لوازم دیجیتال را کنار می‌گذاریم. برای خرید اینترنتی هر کالایی نکته‌ی اول پیدا کردن سایت فروشگاهی معتبر است.

پیدا کردن سایت‌های معتبر سخت نیست. در گوگل جستجو کنید. تجربه‌ی کاربران دیگر را جدی بگیرید. سایتی را که برای خرید انتخاب کرده‌اید چک کنید. از طراحی ظاهری سایت گرفته تا تعداد و تنوع محصولات. ببینید سایت برای فروش پشتیبان دارد. کالاها به چه ترتیب معرفی شده‌اند. آیا اطلاعات کامل محصولات درج شده‌اند.

روندهای خرید و درگاه‌های پرداخت را چک کنید. اعتبارنامه‌ها را به دقت مطالعه کنید. خلاصه همه‌ی آنچه را که مجوب اطمینان خاطرتان می‌شود بررسی کنید. سپس برای خرید اقدام کنید.

حال بیایید به عبارت لوازم دیجیتال از جمله فروشگاه اینترنتی تلویزیون باز گردیم. برای خرید اینترنتی به چه نکاتی بیشتر از اعتبار سایت نیازمندیم؟

 

بودجه‌تان را از قبل مشخص کنید

دانستن این نکته که برای خرید تلویزیون و لوازم دیجیتال چقدر قرار است هزینه کنید، راه شما را هموارتر خواهد کرد. با اولین ورودتان به فروشگاه آنلاین متوجه تنوع زیاد در قیمت محصولات خواهید شد. پس بهترین روش خرید این است که سراغ محصولاتی بروید که با بودجه‌ی شما هم‌خوانی داشته باشد.

 

برندهای بازار را بشناسید

اغلب ما قبل از خرید جز چند نام که در ذهنمان برجسته‌ است، برند دیگری نمی‌شناسیم. می‌توانیم به همین چند برند محدود اکتفا کنیم. ولی بهتر آن است که قابلیت‌ها و تنوع بازار را بشناسیم.

ماجرا از این قرار است که در سال‌های اخیر محصولات دیجیتال چه از نظر قیمت و چه از نظر کیفیت تنوع بی‌نظیری پیدا کرده. خود را از شناخت برندهای جدید محروم نکنید. تنها کافی‌ست کمی وقت بذارید و اطلاعات ضروری را پیدا کنید و بعد تصمیم بگیرید.

 

برندهای ایرانی پدیده های جدید بازار تلویزیون

قدیم‌ترها برای خرید تلویزیون سراغ برندهای ایرانی مانند شهاب و پارس می‌رفتیم. در دهه‌ی 70 با ورود برندهایی نظیر سامسونگ و ال‌جی به نظر می‌رسید تولیدات ایرانی قابلیت رقابت با خارجی‌ها را ندارند.

اما حالا در دهه‌ی 90 شاهد پیشرفت تکنولوژی در تلویزون‌های ساخت ایران هستیم. تلویزیون ایکس‌ویژن با همتاهای خارجی برابری می‌کند. و تلویزیون جی‌پلاس جا پای محصولات ال‌جی گذاشته‌اند.

برای خرید تلویزیون به این نکته توجه کنید، محصولات قدرتمند ایرانی با ضمانت‌نامه‌ها و خدمات پس از فروش نگرانی‌های بعدی شما را رفع خواهند کرد.

 

به گارانتی توجه کنید

خدمات پس از فروش و گارانتی آنقدری مهم است که ارزش کمی بیشتر هزینه کردن را داشته باشد. در مورد تلویزیون یا محصولات دیجیتالی که نیاز به نصب دارند این موضوع بیشتر خودنمایی می‌کند. کسی دوست ندارد بعد از خریدش، روزها مشغول تماس‌های تلفنی برای پیگیری ضمانت‌نامه و خدمات باشد.

گارانتی نیز برگه‌ی طلایی اعتبار برندهاست. حتما هنگام خرید به نوع ضمانت‌نامه‌ دقت کنید. برای مثال تلویزیون ایکس‌ویژن با گارانتی مادیران و تلویزیون جی‌پلاس با ضمانت‌نامه‌ی گلدیران ارزش خرید بسیار بالایی دارند. چرا که هر دو گارانتی از سابقه‌ی خوبی برخوردارند.

برای شناخت بهترین ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش بهتر است در اینترنت کمی جستجو کنید.

تلویزیون هوشمند جهان شما را گسترش می‌دهد به شرط آنکه با قابلیت‌های آن آشنا باشید

تلویزیون هوشمند یا معمولی

تلویزیون‌های هوشمند بسته به امکانات و قدرتشان می‌توانند به کامیپوترهای خانگی ما تبدیل شوند. به اینترنت متصل می‌شوند و به این وسیله ما را به جهان بی‌نهایت شبکه‌های آنلاین و برنامه‌های کاربردی متصل می‌کنند. اما آیا لازم است همه‌ی ما تلویزیون هوشمند بخریم؟

هوشمند یا غیر هوشمند بودن تلویزیون بستگی زیادی به کاربرد‌های ما دارند. البته که بهتر است همگام با تکنولوژی پیش برویم. اما اگر به این قابلیت نیاز‌ نداریم بهتر از بیش از اندازه هزینه نکنیم. هنوز هم در بازار تلویزیون‌های معمولی یافت می‌شود.

در فروشگاه اینترنتی تلویزیون به راحتی می‌توانید با فیلتر کردن اطلاعات، تلویزیون‌های هوشمند را به صورت جداگانه مشاهده کنید.

 

بررسی ابعاد یا وزن لوازم دیجیتال و تلویزیون

در خرید سنتی شما فرصت لمس کالا را دارید. اما در خرید اینترنتی باید سراغ اطلاعات بروید. به همین دلیل است که خرید آنلاین هوشمندانه‌تر است.

در خرید تلویزیون ابعاد تاثیر مستقیمی در قیمت دارد. و از فاکتورهای مهم خرید است. به همین دلیل برای ما آشناتر است.

تلویزیون‌های موجود در بازار از سایر 24 تا 105 اینچ هستند. تصمیم بگیرید که تلویزیون را به چه منظوری و برای چه مکانی تهیه می‌کنید. درست مانند مثال کفش خریدن؛ خرید تلویزیون برای اتاقی کوچک منطقی نیست و بالعکس.

یک فروشگاه اینترنتی تلویزیونِ متخصص، اطلاعات کافی برای انتخاب مناسب را در اختیار کاربران خود می گذارد. پس به این نکته توجه کنید.

 

امکاناتی که خرید لوازم دیجیتال در اختیار شما می‌گذارند

هر کالای دیجیتالی مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را به شما ارائه می‌کند. شما باید تصمیم بگیرید با صرف هزینه‌ی کمتر یا بیشتر به چه امکاناتی دست پیدا خواهید کرد. تلویزیون‌های هوشمند معمولا دارای گیرنده‌ی دیجتال هستند. این موضوع شما را بی‌نیاز از خرید دستگاهی اضافه می‌کند.

یا مثلا در مدل‌های هوشمند حافظه‌ی داخلی برای ضبط برنامه‌های تلویزیونی یا بارگذاری اپلیکشن‌ها در نظر گرفته شده. به این وسیله می‌توانید بی‌خیال استفاده از حافظه‌ی جانبی شوید. در بررسی امکانات تلویزیون و لوازم دیجیتال نیازهای شخصی‌تان را در نظر بگیرید تا خرید بهتری داشته باشید.

مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مهم هستند

این دست اطلاعات را تنها از طریق خرید اینترنتی به صورت دقیق دریافت خواهید کرد. بنابراین بخش مشخصات فنی کالا را با دقت مطالعه کنید.

تکنولوژی پنل می‌تواند LED، QLED، OLED و LCD باشد. این اصطلاحات توضیح دهنده‌ی میزان وضوح تصاویر، کنتراست و شفافیت رنگ‌ها هستند. علاوه بر این‌که میزان وضوح تصویر با اصطلاحاتی نظیر Full HD و 4k مشخص می‌شوند. بهترین محصولات بازار نظیر انواع تلویزیون ایرانی ایکس‌ویژن کیفیت تصویر 4K را ارائه می‌کنند.

پردازنده، حافظه‌ی داخلی، درگاه‌های خروجی و ورودی هرچقدر بالاتر باشند، کیفیت تلویزیون نیز بیشتر است. چک کنید باند خروجی صدا چقدر قدرت دارد و در کدام بخش تلویزیون قرار گرفته. سپس این اطلاعات را با نوع کاربرد و مکان قرارگیری تلویزیون در منزل‌تان تطبیق دهید.

اگر تلویزیون هوشمند می‌خرید به نسخه‌ی سیستم‌عامل و قابلیت ارتقا آن نیز توجه کنید. تمامی این اطلاعات و توضیحات آن باید در بخش مشخصات کالا درج شود.

نمایش پوشش صوتی در بلند‌گوهای جانبی

از گزینه‌ی مقایسه‌ی کالا استفاده کنید

در آخر برای اطمینان از خرید‌تان دو یا چند کالای مدنظر‌تان را با هم مقایسه کنید. در این مقایسه‌ها شما متوجه تفاوت‌ها خواهید شد و راحت‌تر تصمیم می‌گیرد. مقایسه‌ی کالا تخصصی‌ترین اطلاعاتی‌ست که فروشگاه اینترنتی تلویزیون در اختیار کاربران خود می‌گذارد. حتما از آن بهره ببرید.

با صرف وقت و کسب اطلاعات ضروری، متوجه خواهید شد خرید اینترنتی لوازم دیجیتالی مانند تلویزیون چقدر آسان و شیرین است. در پایان خرید شما کاملا نسبت به انتخاب خود آگاه خواهید بود و زیر و بم عضور جدید خانه‌تان را شناخته‌اید.