آیا تا به حال فکر کرده اید که با تغییرات جزئی می توانید در دکوراسیون خانه می توانید طراوت و شادابی را به خانه برگردانید. یکی از این کار ها می تواند تعمیر مبل و تعویض پارچه مبل باشد. که در ادامه به صورت کامل به آن می پردازیم.
تعمیر مبل میتواند شامل تعمیر فوم مبل، تعویض فوم مبل، پارچه مبل، اسفنج، لایکو، فنرها و کوسن مبل و… باشد.

بهترین اتفاق ممکن برای هر کسی می تواند این باشد که با صرف کمترین هزینه و سپری شدن کمترین زمان بتواند مبلمانی با طرح و رنگ تازه داشته باشد که جانی دوباره به دکوراسیون منزل شان ببخشد. این اتفاقی است که با رویه کوبی مبل و تعمیرات مبل ممکن می شود. بدون شک برای شما هم مهم است تا از هزینه تعمیرات مبل اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت برای تعمیر مبل اقدام کنید.

انتخاب پارچه مبلی از مهم ترین و شاید زمان بر ترین مراحل تعمیرات و رویه کوبی مبل باشد. تشخیص بهترین پارچه نیز از مشکلاتی است که متعاقبا با این مرحله از کار همراه است. بهترین پارچه رویه کوبی مبل، پارچه ای است که از نظر تراکم غنی باشد. برای تشخیص تراکم پارچه می توان بر روی پارچه دست کشید که آیا به راحتی فشرد میشود و با تراکم مورد نیاز ما را دارد؟ این موضوع را می توان با لمس کردن پارچه به خوبی احساس کرد.
روش دوم برای تشخیص تراکم استفاده از نور خورشید است. بدین صورت که پارچه را جلوی نور بگیریم و با یکدیگر مقایسه کنیم.

چندین نکته درباره بهترین پارچه رویه کوبی مبل

نکته اول: پارچه پارچه هایی که جنس آن ها مخمل براق است برای مبلمان استیل گزینه ای خوبی به نظر می آید. این نوع پارچه زیبایی مبلمان استیل را چندین برابر افزایش خواهد داد.
نکته دوم: همیشه به یاد داشته باشید که پارچه هایی که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند، سنگینی بیشتری نسبت به دیگر پارچه ها دارند.
نکته سوم: در نظر گرفتن دیگر المان های دکوراسیون داخلی هنگام انتخاب طرح و رنگ پارچه از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد.

رویه کوبی مبل نیز شامل رویه کوبی مبل راحتی، رویه کوبی مبل استیل، رویه کوبی مبل چستر، رویه کوبی مبل سلطنتی و … می باشد.

قیمت تعمیر مبل ، به چندین موضوع وابسته است. به عنوان مثال نوع پارچه ای که شما برای انجام رویه کوبی انتخاب نموده اید، نوع مبلی که برای رویه کوبی دارید، میزان خرابی و فرسودگی خود مبل یا کناف های آن، متراژ پارچه ای که برای رویه کوبی مد نظر دارید، میزان و مدت زمانی که برای تعمیرات صرف خواهد شد و….
با این وجود اولین و مهم ترین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت رویه کوبی مبل در ، اندازه مبل ها و نوع پارچه رویه می باشد.
امروزه مراکز خدماتی بسیار خوبی جهت خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان، در زمینه های تعمیرات مبل به وجود آمده است که هر کدام در یک منطقه یا شهری فعالیت های خود را پی گیری می نمایند.

اگر ساکن تهران و  کرج و یا شهر های بزرگ هستید و به دنبال پیدا کردن یک کارگاه تعمیر و رویه کوبی مبل هستید باید ابتدا اطلاعات دقیقی درباره چندین کارگاه رویه کوبی مبل به دست آورید و سپس بهترین آن ها را انتخاب کنید چرا که در شهر هایی مانند تهران و کرج کارگاه های زیادی هستند که در زمینه تعمیرات مبل فعالیت می کنند.

برای پیدا کردن رویه کوب های ماهر و با تجربه باید نمونه کار های آن ها را ببینید چرا که رویه کوبی مبل نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد که به راحتی با دیدن چندین نمونه کار از رویه کوب مربوطه می توانید به مهارت او پی ببرید. توصیه می شود که برای انتخاب رویه کوب و دیدن نمونه کار های او به صورت حضوری به کارگاه ها و شرکت های تعمیر مبل مراجعه کنید تا از نزدیک با نحوه کار و همچنین کیفیت کار آن ها آشنا شوید.

ممکن است با مطالعه مطالب فوق برخی از افراد با خود بگویند چه لزومی دارد برای رویه کوبی مبل در آنقدر حساسیت به خرج دهیم اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که رویه کوبی غیر اصولی گاهی به همه مبل آسیب می رساند و فرد مجبور به تعویض و خرید مبل جدید می شود و یا برای رویه کوبی و تعمیر مجدد باید هزینه بسیار زیادی پرداخت شود.

از طرفی دیگر همانطور که گفته شد رویه کوبی مبل یکی از پر هزینه ترین بخش های تعمیرات مبل است و نمی توان هر چند ماه یک بار پارچه مبلی را عوض کرد در نتیجه بهتر است از همان ابتدا وقت زیادی را صرف پیدا کردن بهترین کارگاه رویه کوبی مبل کنید تا در آینده با مشکلات بیشتری مواجه نشوید و هزینه هایی که برای رویه کوبی مبل و تعمیرات کرده اید به هدر نرود.