MicroCenter کارت گرافیک RTX 4080 را لیست کرد – قیمت از ۱۱۹۹ تا ۱۵۴۹ دلار

به تازگی فروشگاه MicroCenter به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خرده فروشی‌های قطعات سخت افزاری در ایالات متحده، کارت گرافیک RTX 4080 را به همراه قیمت لیست کرده است. قیمت این کارت گرافیک از ۱۱۹۹.۹۹ دلار آغاز می‌شود و به ۱۵۴۹.۹۹ دلار می‌رسد. متأسفانه بخش زیادی از مدل‌های لیست شده قیمتی بالاتر از MSRP دارند.

قیمت کارت گرافیک RTX 4080 – از ۱۱۹۹ تا ۱۵۴۹ دلار

بدون هیچ جای تعجبی کارت گرافیک‌های سفارشی ایسوس همچنین بیشترین قیمت را دارند. این الگوی قیمت گذاری را در کارت گرافیک RTX 4090 شاهد بودیم و کارت گرافیک RTX 4080 هم از این قائده مستثنی نیست. قیمت کارت گرافیک‌ RTX 4080 ROG Strix OC با قیمت ۱۵۴۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد که ۳۵۰ دلار از MSRP بیشتر است.

قیمت کارت گرافیک‌های سری TUF Gaming با اختلاف از همه جالب‌تر است – مدل اورکلاک شده آن با قیمت ۱۴۹۹.۹۹ دلار عرضه می‌شود، در حالی که نسخه اورکلاک نشده آن ۳۰۰ دلار ارزان‌تر و ۱۱۹۹.۹۹ دلار است! ماجرا از این قرار است که شرکت انویدیا «محترمانه درخواست کرده» تا تمام شرکای برد، حداقل یک مدل کارت گرافیک سفارشی را با قیمت MSRP عرضه کنند. اینطور که به نظر می‌رسد، نسخه اورکلاک نشده کارت گرافیک RTX 4080 TUF قرار است تک‌مدلی باشد که با قیمت MSRP عرضه می‌شود و موجودی آن نیز کمی پس از آغاز عرضه به تمام خواهد رسید و دیگر هم شارژ نخواهد شد.

کارت گرافیک‌های رده بالا از سری‌های MSI Suprim X یا GIGABYTE Aorus Master قیمتی ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلاری بیشتر از MSRP انویدیا خواهند داشت. اینطور که به نظر می‌رسد، حداقل چهار مدل کارت گرافیک قرار است با قیمت ۱۱۹۹.۹۹ دلاری پیشنهادی انویدیا عرضه بشوند که باز به خودیِ خود، قیمت بسیار بالایی است و برای مدل‌های سفارشی، بالاتر هم می‌رود.

یک نکته مهم دیگر در خصوص لیست فعلی، این است که هیچ کدام از این کارت گرافیک‌ها قرار نیست به صورت آنلاین به فروش برسند و کاربران برای خرید آن‌ها، باید به صورت حضوری به فروشگاه‌ها مراجعه کنند. کارت گرافیک GeForce RTX 4080 قرار است در تاریخ ۱۶ نوامبر عرضه بشود و همان‌طور که احتمالاً خودتان هم می‌دانید، خبری از نسخه ۱۲ گیگابایتی آن هم نیست.

مطالب مرتبط

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *