فهرست بستن

اخراج 11,000 کارمند متا و قبول مسئولیت پذیری کامل توسط زاکربرگ

مارک زاکربرگ به تازگی تایید کرد که شرکت تحت رهبری‌اش یعنی متا قرار است 13 درصد از کارکنان خود که شامل 11,000 نفر می‌شود را اخراج کند و در همین راستا زاکربرگ مسئولیت اقدامات شرکت تحت مدیریت‌اش را نیز بر عهده گرفته است. زاکربرگ در نامه‌ای به کارمندان خود گفت که تصمیم و تغییرات سختی که قرار است در متا گرفته شود را اعلام می‌کند و او در ادامه در مورد اقدامات اضافی متا برای تبدیل شدن به شرکتی کارآمدتر و با نیروی انسانی کمتر سخن گفته است.

زاکربرگ همچنین از توقف استخدام‌های جدید در سه ماهه ابتدایی سال مالی و کاهش هزینه‌های دیگر خبر داده است. زاکربرگ همچنین اظهار کرده که مسئولیت این تصمیم‌ها و نحوه اداره شرکت تا را رسیدن به این مرحله را بر عهده می‌گیرد و برای افرادی که اخراج شده‌اند یا تحت تاثیر اقدامات او قرار گرفته‌اند ابراز تاسف کرد.

کاهش ارزش 500 میلیارد دلاری سهام متا در 12 ماه اخیر

ارزش شرکت متا در 12 ماه گذشته حدود 500 میلیارد دلار کاهش یافته و درآمد خالص سه ماهه سوم این کمپانی نیز با 52 درصد کاهش به 4.4 میلیارد دلار رسیده که آماری بسیار ناامیدکننده محسوب می‌شود. در همین رابطه سرمایه‌گذاران از عملکرد متا ابراز نگرانی کرده‌اند و این در حالی است که این شرکت سرمایه‌گذاری‌های زیادی را در بخش متاورس انجام داده که فعلا هیچ کدام موفقیت چشمگیری برای این غول شبکه‌های اجتماعی به ارمغان نیاورده است.

اخراج کارکنان متا

تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری با رکود جهانی، کاهش درآمد و تورم روبرو هستند و در همین حال مجبور به اخراج کارمندان و کارکنان خود شده‌اند و اقدام متا تنها یکی از تعدیل نیروها توسط این شرکت‌ها به شماره می‎‌رود. در همین رابطه می‌توان شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، Snap، تسلا، Robinhood و توییتر را مثال زد.

با این وجود متا قرار است به کارکنان اخراج شده خود در ایالات متحده آمریکا 16 هفته حقوق پایان کار و به ازای هر سال کار، دو هفته حقوق اضافی پرداخت کند. این شرکت همچنین بیمه درمانی آن‌ها را به مدت شش ماه پوشش می‌دهد و خدمات شغلی، مرخصی با حقوق باقی مانده و پشتیبانی مهاجرتی را برای کارکنانی که دارای ویزا هستند را ارائه می‌کند. زاکربرگ همچنین ادعا کرده که دسترسی سیستمی کارکنان اخراج شده به دلیل حساسیت داده‌های شرکتی سریعاً قطع خواهد شد.

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *