با بخش چندنفره‌ی مدرن وارفر ۲ آشنا شوید؛ برنامه‌های بزرگ اینفینیتی وارد برای کال آو دیوتی

چندی پیش رویداد مجموعه ندای وظیفه (Call of Duty) بود. به همین دلیل اکتیویژن (Activision) موارد جدیدی را معرفی کرد. از بازی وارزون ۲.۰ (Warzone 2.0) گرفته تا بازی موبایل وارزون. همینطور اینکه اطلاعات جدیدی از بخش چند نفره بازی جنگاوری مدرن ۲ (Modern Warfare 2) منتشر شد. طبق چیزی که اعلام شده از الان به بعد ما وارد دوران جدیدی از ندای وظیفه خواهیم شد. این موضوع از پیشرفتی که هر دو بازی نسبت به قبل داشتند مشخص است.

هر دو بازی وارزون ۲ و جنگاوری مدرن ۲ نسبت به قبل تغییرات زیادی داشتند. از نکات مهم این دو بازی نوآوری‌های داخل آن‌ها است. چیزی که مجموعه ندای وظیفه به آن احتیاج داشته و اکتیویژن نیز از این موضوع مطلع است. حال بیایید تا با جزئیات این نوآوری و تغییرات آشنا شویم.

umd 571797b87462554479054a6b1a56d2fba6c038dd scaled

تغییرات و نوآوری‌های بازی جنگاوری مدرن ۲

چندین سال است که جنگاوری مدرن ۲ در حال ساخت است. به همین دلیل این بازی تغییرات بسیار زیادی نسبت به قبل داشته و از لحاظ تکنولوژی و طراحی پیشرفت زیادی کرده است. حال به صورت دانه به دانه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مبارزات آبی و شنا کردن: شما می‌توانید وارد آب شده و از زیر آب به دشمنان حمله کنید. با عمق زیادی که آب‌های این بازی دارند، به طور کلی مبارزات تغییر زیادی می‌کند. شما باید بیاموزید تا چگونه از ابزار آبی خود استفاده کرده و به بهترین نحو به دشمنان حمله کنید.

حرکات شما در این بازی بهتر شده است: در بازی جنگاوری مدرن ۲ شما می‌توانید به سمت زمین شیرجه زده یا اینکه روی آن لیز بخورید. با این کار بیشتر در بازی درگیر خواهید شد و از طرفی می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید. همینطور اینکه می‌توانید از لبه‌ها آویزان شوید. به طور کلی حرکات در این بازی تغییرات زیادی نسبت به قبل داشته‌اند.

وسایل نقلیه جدید: در بازی جنگاوری مدرن ۲ وسیله‌های نقلیه‌ی جدیدی مثل UTV یا تانک سبک، هلیکوپتر سنگین و Rigid Inflatable Boat وجود دارند. این موارد جدید باعث خواهند شد تا هیجان بازی چندین برابر شده و از طرفی به راه‌های جدیدی بتوان به دشمنان حمله کرد.

جنگاوری مدرن 2

ابزار جدید، ارتقاء زمین و امتیازها: به طور کلی بازی از لحاظ دوربین و زمین بازی ارتقاء زیادی داشته است. به همین دلیل شما می‌توانید از ابزاری مثل DDos، دوربین تکتیکال و Shock Stick استفاده کنید. همینطور اینکه سیستم جدید امتیاز و قابلیت‌ها در بازی وجود داشته تا پیشرفت شما بیش از پیش محسوس باشد.

پلتفرم‌های سلاح اسلحه‌ساز (Gunsmith): شما می‌توانید موارد قابل اتصال سلاح‌های مختلف را پیدا کرده و آن را روی سلاح خود متصل کنید. در این بازی تعدادی موارد قابل اتصال جهانی (Universal Attachment) هم وجود دارد که به تمام سلاح‌های مرتبط متصل خواهد شد.

مودهای جدید: در بازی جنگاوری مدرن ۲ چندین مود جدید وجود دارد. با این موارد جدید تجربه شما به طور کامل نو شده و می‌توانید از مواردی مثل Knockout یا نجات زندانی لذت ببرید. همینطور اینکه امکان دارد در آینده این مودهای جدید هم بیشتر شوند.

میدان تیر (Firing range): از زمان عرضه بازیکنان به میدان تیر دسترسی خواهند داشت. میدان تیر در اصل یک بخش آنلاین بازی بوده تا بازیکنان در آنجا سلاح‌های خود را تست کنند. همینطور اینکه هدف‌های مختلفی در این مکان وجود داشته تا سلاح شما در همه شرایط آزمایش شود.

نیرو‌های ویژه (Special Ops): در ادامه بخش داستانی بازی جنگاوری مدرن ۲ یک تجربه کوآپ (Co-Op) وجود دارد. این مورد به شما اجازه خواهد داد تا مکان‌های خاص بازی را به کمک دوستان تجربه کنید.

یورش‌ها (Raids): این قسمت از بازی بعد از عرضه وارد آن خواهد شد. یورش‌ها یک تجربه کاملاً جدید در مجموعه ندای وظیفه است. این قسمت دارای چالش‌های مختلف و کوآپ بوده که هرگز در عنوان دیگری مشاهده نشده است.

umd 64f78d79edff86a290cd6ef88da3befc6453cbb3 scaled

نوآوری‌های بازی وارزون ۲.۰

نام نقشه جدید بازی وارزون ۲.۰ المزرع (Al Mazrah) است. این منطقه بسیار بزرگ بوده و یک نقشه کاملاً جدید در مجموعه ندای وظیفه است. بازی وارزون ۲.۰ به عنوان بخش از فصل اول جنگاوری مدرن ۲ عرضه خواهد شد.

روش‌های جدید حمل و نقل: علاوه بر سیستم شنا که به این عناوین اضافه شده، شما می‌توانید وسایل نقلیه بسیار زیادی را کنترل کنید. همینطور اینکه می‌توانید پمپ‌های بنزین را گرفته و با دیگران مبارزه کنید تا همواره باک وسیله نقلیه شما پر باشد.

فروشگاه: یک سیستم خرید جدید در بازی وارزون ۲ وجود دارد. شما از این فروشگاه می‌توانید موارد مختلف مثل ماسک گاز و زره را خریداری کنید. حتی می‌توان سلاح‌های خود را در این مکان ارتقاء داده و موارد ارزشمندتان را بفروشید.

کوچک‌شدن دایره: یک طوفان بزرگ آرام آرام اطراف المزرع را فرا می‌گیرد. شما باید انتظار تغییرات مختلفی را در این منطقه داشته باشید. در اصل این منطقه مانند عناوین دیگر بتل رویال بخش امن را از بخش ناامن جدا می‌کند تا بازیکنان تلاش کنند از قسمت ناامن بازی فرار کنند.

گولاگ (Gulag): مانند وارزون شماره ۱ در این مورد جدید هم سیستم گولاگ وجود دارد. شما با گولاگ یک فرصت دیگر دارید تا به بازی بازگردید. در ابتدا شما هیچ سلاحی نداشته و باید تلاش کنید تا با کشتن دشمنان به بازی بازگردید.

هوش مصنوعی و سنگرها: شما باید تلاش کنید تا سنگرهای دشمنان را بگیرید. این سنگرها پر از دشمنان با هوش مصنوعی بوده که در تلاش هستند از سنگر و منابع خود دفاع کنند.

DMZ: این قسمت حالت سندباکس داشته و به زودی اطلاعات بیشتری از آن منتشر خواهد شد.

umd e8eb3eb117d88839e1f1e6b182bc5f2d5fa87274 scaled

نکات مثبت پیش‌خرید بازی جنگاوری مدرن ۲

دسترسی زودرس به قسمت داستانی بازی

اگر شما بازی جنگاوری مدرن ۲ را پیش‌خرید کنید، به بخش داستانی آن دسترسی زودرس خواهید داشت. به این معنا که شما یک هفته زودتر می‌توانید این بازی را تجربه کنید. به طور کلی پیش‌خرید کردن این بازی سودهای زیر را برای شما دارد:

  • دسترسی زودرس به نسخه بتای بازی که از امروز آغاز می‌شود.
  • دسترسی به بسته قضاوت آخر (Final Judgement) و اپراتور Khaled Al Asad در بازی‌های ونگارد و وارزون.
  • دسترسی به بسته گوست لگاسی (Ghost Legacy) برای استفاده در وارزون و جنگاوری مدرن ۱.

سودهای پیش‌خرید نسخه والت ادیشن (Vault Edition)

علاوه بر مواردی که گفته شد در این نسخه شما به چندین محتوای دیگر دسترسی خواهید داشت:

  • تیم قرمز ۱۴۱ (Red Team 141): ۴ اپراتور در داخل بخش چند نفره به نام‌های گوست (Ghost)، فرح (Farah)، پرایس (Price) و سوپ (Soap).
  • دسترسی به سلاح‌های خاص که در قسمت بتا هم قابل استفاده هستند.
  • شما ۵۰ لول را بدون تلاش خواهید گذراند و بتل‌پس هم برایتان رایگان خواهد شد.
  • گوست لگاسی پک: بیش از ۲۰ آیتم جدید برای بازی جنگاوری مدرن ۱ و وارزون

umd 03c74f3bbf1a0e6aaf69e2da44d30c5b1bf7b20a scaled

مزایای پیش‌خرید جنگاوری مدرن ۲ روی پلی‌استیشن

شرکت اینفینیتی وارد (Infinity Ward) و پلی‌استیشن با یکدیگر همکاری کرده تا یک بسته اختصاصی پلی‌استیشن را عرضه کنند. نام این بسته اپراتور اونی (Oni Operator) است. با پیش خرید این بازی روی پلی‌استیشن شما دسترسی اختصاصی به این بسته خواهید داشت. این بسته شامل یک اپراتور خاص به نام اونی بوده و سلاح مخصوص خود را دارد. شما می‌توانید از این کرکتر در بازی وارزون ۲.۰ هم استفاده کنید.

هیرو واتانابه (Hiro Watanabe) ملقب به اونی یک مبارز بسیار حرفه‌ای است. او از خانواده سامورایی‌ها بوده و مهارت زیادی در کشتن افراد دارد. به طور کلی این کرکتر با توجه به زمینه‌ی ژاپنی‌ای که دارد منطقی است که انحصاراً برای پلی‌استیشن باشد. سلاح او نیز بسیار خاص بوده و به شما در مبارزات کمک بسیاری خواهد کرد.

umd 571797b87462554479054a6b1a56d2fba6c038dd scaled

نسخه بتا اول برای پلی‌استیشن عرضه خواهد شد

شما از فردا می‌توانید به راحتی نسخه بتای جنگاوری مدرن ۲ را تجربه کنید. البته به این نکته توجه کنید که افرادی که دسترسی زودرس به این بازی دارند از الان می‌توانند بتا را تجربه کنند. در حال حاضر این نسخه آزمایشی تنها برای کنسول‌های سونی بوده و از هفته آینده برای کنسول‌های دیگر نیز در دسترس خواهد بود.

بازی جنگاوری مدرن ۲ در تاریخ ۶ آبان (۲۸ اکتبر) به طور رسمی عرضه خواهد شد. افرادی که دسترسی زودرس به این بازی دارند می‌توانند کمی زودتر بخش داستانی آن را تجربه کنند. این موارد همگی نشان می‌دهند که ما وارد دوران جدیدی در مجموعه ندای وظیفه شدیم. امیدواریم که اینفینیتی وارد بتواند این مجموعه را به دوران اوج خود بازگرداند. اکتیویژن اگر سیاست‌گذاری خود را بهتر کند قطعاً موفق‌تر عمل کرده و می‌تواند ندای وظیفه را به یک مجموعه بی‌رقیب تبدیل کند.

منبع: Blog.Playstation.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.