اینستاگرام در پی ایجاد نوعی تعادل بین تماشای ریلزها و عکس‌ها

آدام موسری ، رئیس اینستاگرام می‌گوید که پس از اینکه این شرکت در ماه گذشته «موازنه‌های الگوریتمی‌اش را دوباره متعادل کرد»، ریلزها و عکس‌ها باید به هم‌اندازه در اینستاگرام نمود داشته باشند.

موسری این اظهارات را روز گذشته در جلسه هفتگی خود از من هر چیزی بپرس (AMA) در اینستاگرام بیان کرد.

در جریان AMA خود، یکی از فالوورهای ناشناس از موسری پرسید که با توجه به تحولات اخیر، اینستاگرام سنگین‌تر نیست که کل اکانت‌های عکاسی را حذف کند یا دسترسی به آنها را حذف کند؟ این کاربر ناامید اینستاگرام این سوال را از سر ناامیدی و طعنه‌آمیز پرسید.

موسری اعتراف کرد که این شرکت در اوایل سال جاری، ویدیو را بیش از حد در اولویت قرار داده بود و اینستاگرام اخیراً برای رفع این عدم تعادل کار کرده است. او گفت که عکس ها و ریلزها در الگوریتم اینستاگرام جایگاه برابری دارند و اکنون باید این تعادل اعمال شده باشدو

او گفت که: «من فکر می‌کنم در تابستان بیش از حد ویدئو را دست بالا گرفتیم و فکر می‌کنم دوباره تعادل را برقرار کرده‌ایم، بنابراین معتقدم و با توجه به داده‌هایی که می‌بینم و صحبت‌هایم با بسیاری از عکاسان اینستاگرامی، همه چیز تعدیل شده است.»

موسری سپس به عکاسان می‌گوید که اگر این الگو را در حساب‌های خود نمی‌بینند، با اینستاگرام تماس بگیرند.

در دسامبر سال گذشته، موسری اعلام کرد که اینستاگرام دیگر یک برنامه اشتراک‌گذاری عکس نیست و این شرکت به جای آن ویدیو را در اولویت قرار می‌دهد.

از آن زمان، اینستاگرام علی رغم واکنش گسترده ، ویژگی‌های بیشتری مانند تیک تاک را پذیرفته است . عکاسان به‌ویژه از تغییرات ویدیو محور اینستاگرام و اینکه این برنامه دیگر عکس‌ها را در الگوریتم قرار نمی‌دهد، شکایت دارند.

در طول AMA، موسری همچنین در مورد ویژگی جدید و انتشارنیافته‌ای به نام “یادداشت‌ها” Notes صحبت کرد که به اینستاگرام خواهد آمد و به کاربران این امکان را می دهد تا «استاتوس‌های» کوچکی را با متن‌هایی تنظیم کنند که الهام بخش است یا به دیگران دلیلی برای پیام دادن به شما می‌دهد.

وقتی کاربر دیگری از او پرسید که چرا دسترسی اکانت اینستاگرام آن‌ها اینقدر «بالا و پایین» بوده است، موسری اطمینان داد که شرکت «در تلاش است تا بفهمد آیا کارهای بیشتری می‌توانیم برای تثبیت دسترسی انجام دهیم» زیرا «پیش‌بینی‌پذیری» برای محتواسازان مهم ایست.

در یک یادداشت خصوصی که در ماه سپتامبر ارسال شد، موسری به کارمندان اینستاگرام گفت که این برنامه در تمام جنبه‌های رضایت محتواسازان از نیک تاک و یوتیوب عقب افتاده است. در این یادداشت که به دست سایت The Information افتاده، موسری می‌گوید که نظرسنجی‌ها از سازندگان نشان می‌دهد که اینستاگرام از نظر «سرگرم‌کنندگی، دسترسی پذیری، الگوریتم منصفانه و مراقبت» از سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی عقب افتاده است.

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *