فهرست بستن

DXOMARK: دوربین سلفی اکسون 20 مدل 5G ناامیدکننده است

DXOMARK: دوربین سلفی اکسون 20 مدل 5G ناامیدکننده است

چندی پیش خبری منتشر شد که ZTE اولین گوشی هوشمند با دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش را معرفی کرده است؛ محصولی به نام اکسون ۲۰ مدل 5G که حاشیه‌های فراوانی به همراه داشت و ویژگی‌هایی یدک می‌کشید که بسیاری از پرچم‌داران روز دنیا فاقد آن‌ها هستند.

DXOMARK به سراغ اکسون ۲۰ مدل 5G رفته است تا ویژگی‌های دوربین آن، به‌خصوص دوربین سلفی را بررسی کند. نتایج به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که آیا استفاده از فناوری دوربین سلفی ‌زیر صفحه‌نمایش ارزش این همه انتظار دارد و آیا شرکت‌های دیگر باید این فناوری سرمایه‌گذاری کنند یا خیر.

پروژهٔ ذکرشده، اقدامی فوق‌العاده به نظر می‌رسد؛ اما اگر منتظر این ویژگی هستید، متخصصان DXOMARK اخبار ناامیدکننده‌ای برایتان دارند. براساس نتایج بنچمارک منتشرشده در DXOMARK، عملکرد دوربین سلفی اکسون ۲۰ مدل 5G بسیار ناامیدکننده است و حتی قادر به ثبت تصاویری مطلوب در محیط ایده‌آل با نور کافی نیست.

به گزارش GSMArena، دوربین سلفی پرچم‌دار ZTE در موارد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و تنها توانسته امتیاز مجموع ۲۶ کسب کند؛ امتیازی که به‌تنهایی خبر از فاجعه‌ای بزرگ می‌دهد. در واقع اکسون ۲۰ مدل 5G دومین گوشی هوشمندی است که امتیاز کمتر از ۳۰ از DXOMARK کسب می‌کند.

امتیاز دوربین سلفی اکسون 20 مدل 5G

اگر امتیازهای اختصاص‌یافته به ۱۰ گوشی برتر از نگاه DXOMARK را مورد بررسی قرار بدهیم، به محصولاتی برخواهیم خورد که دوربین سلفی آن‌ها امتیازی بین ۹۸ تا ۱۰۴ دارند. حال به‌سادگی می‌توان متوجه شد اکسون ۲۰ مدل 5G با امتیاز ۲۶ در زمینهٔ دوربین سلفی، چه جایگاهی در جدول زیر خواهد داشت.

جدول رده بندی DxOMark بخش دوربین سلفی

از نگاه DXOMARK، دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی با f/2.0 اکسون ۲۰ مدل 5G در اکثر موارد ضعیف عمل می‌کند و تنها نقاط مثبت آن، فوکوس دقیق و اکسپوژر پایدار هستند. ارائهٔ جزئیات بسیار کم، به‌هم‌ریختگی رنگ‌ها، دقت بسیار کم در ارائهٔ رنگ مطابق با واقعیت و سطح بسیار وسیع نویز در تصاویر ثبت‌شده، دست در دست یکدیگر داده‌اند تا دوربین سلفی اکسون ۲۰ مدل 5G امتیازی در حد یک فاجعهٔ بزرگ از DXOMARK کسب کند.

مقاله‌های مرتبط:

کسب امتیاز بد تنها به حسگرهای موجود در کنار دوربین سلفی ختم نمی‌شود و حتی ماژول فلش کنار دوربین سلفی عملکرد بسیار بدی دارد. ویژگی‌هایی مانند تثبیت‌کنندهٔ ویدئو که وجودشان در محصولات دیگر باعث افزایش ارزش خرید می‌شود در اکسون ۲۰ مدل 5G به نقطهٔ ضعف تبدیل شده است. متخصصان DXOMARK می‌گویند این ویژگی کمکی به بهتر شدن ویدئوهای ضبط‌شده با دوربین سلفی نمی‌کند و ویدئوها مانند تصاویر ثبت‌شده با ارائه‌ٔ رنگ‌های مصنوعی و به دور از واقعیت همراه هستند.

شما می‌توانید گزارش کامل DXOMARK را ازطریق این لینک مطالعه کنید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *