اسپیس ایکس اولین توریست را برای سفر به ماه می‌فرستد

SpacX Worlds first tourist to Moon 640x391 850x480 - اسپیس ایکس اولین توریست را برای سفر به ماه می‌فرستد

کمپانی Space X آخرین برنامه‌ی خود که فرستادن یک مسافر خصوصی با استفاده از راکت بزرگ فالکون (BFR) به ماه می‌باشد را اعلام کرد. این راکت وسیله‌ای غول پیکر است که به طور خاص برای فرستادن انسان به فضا طراحی شده.

اسپیس ایکس بدون دادن اطلاعات بیشتری در مورد این توریست اسرار آمیز، از این خبر در توییتر پرده برداشت. اما قرار است به زودی در ۱۷ سپتامبر اطلاعات بیشتری از این مسافر خوش شانس و این ماموریت بدست برسد.

این اولین باری نیست که این کمپانی سازنده‌ی فضاپیما چنین چیزی را اعلام کرده. در فوریه‌ی سال ۲۰۱۷ هم اسپیس ایکس اعلام کرد که با ۲  نفر قراردادی برای سفر به دور ماه در یکی دیگر از راکت‌های خود به امضا رسانده. اما آن موقع هم اسپیس ایکس نه از شرایط مالی حرفی زد و نه هویت آن دو نفر را فاش کرد. به خاطر همین هم نمی‌توان مطمئن بود ماموریت توریستی پیش روی BFR ربطی به خبر قبلی دارد یا خیر.

در این BFR می‌توانیم شاهد آخرین تغییرات آخر راکت باشیم و همانطور که خود ایلان ماسک نیز گفته، این مدل نسخه‌ی جدید BFR بود و احتمالا آخرین نسخه از آن خواهد بود.

Mars Colony - اسپیس ایکس اولین توریست را برای سفر به ماه می‌فرستد

اسپیس ایکس در توییت بعدی‌ای نوشته: تنها ۲۴ نفر در تاریخ به ماه رفته‌اند. هیچکس از آخرین ماموریت آپولو در سال ۱۹۷۲ به ماه سفر نکرده.

تا به حال فقط فضانوردان از ماه دیدن کرده‌اند بنابراین دیدن به فضا رفتن یک توریست برای اولین بار، خیلی هیجان انگیز خواهد بود.

اسپیس ایکس اولین توریست را برای سفر به ماه می‌فرستد

بازدید: 13

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.