فهرست بستن

۱۰ کاری که هیچوقت نباید اجازه بدهید دیگران با شما بکنند!

۱۰ کاری که هیچوقت نباید اجازه بدهید دیگران با شما بکنند!

تنها کسی که واقعا می‌تواند اتفاقات زندگی‌تان را مدیریت کند شمایید نه کسی دیگر. وقتی جوان‌تر هستیم برای کمک و پشتیبانی گرفتن بر خانواده‌هایمان متکی هستیم، اما وقتی بزرگتر شدیم باید خودمان برای خودمان تصمیم بگیریم. ما می‌توانیم تاثیر منفی کسانی که آرزوهای خوبی برایمان ندارند را کاهش داده و با مخالفت علیه افکار و عقاید آنها در زندگی‌مان، در جلویشان بایستیم. کنترل زندگی‌تان باید به دست خودتان باشد. تنها شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه کاری را باید انجام داده و از چه کاری بگذرید. هیچوقت اجازه ندهید که دیگران:

10_پای شما را به بحث‌های بی معنا بکشانند

 

وقت‌تان را صرف اثبات خودتان به کسی که تصمیمش را گرفته و فکر می‌کند فقط حق با خودش است نکنید. بله، افرادی هستند که سعی می‌کنند شما رابفهمند، اما نمی‌توانند. در عین حال کسانی‌ هم هستند که حتی تلاش نمی‌کنند شما را بفهمند. آیا وقت و انرژی‌تان ارزش حرام شدن را دارد؟ مشکل این است که این موضوع تقصیر شما نیست. پس همانطور که هست رهایش کنید. لازم نیست در بحث‌ها پیروز شوید. گاهی وقت‌ها باید ساکت مانده و با سکوت از خودتان و کاری که می‌کنید، دفاع کنید.

9_باعث شوند درمورد گذشته‌تان احساس خجالت کنید

کسانی هستند که همیشه آماده‌اند تا اشتباهات و شکست‌های گذشته‌تان را به شما یادآوری کنند. اما گذشته‌ی شما متعلق به خود شماست و هر آنچه اتفاق افتاده بخشی از تجربه‌ی شما بوده و هیچکس نباید به خاطر آن به شما حس خجالت بدهد. مهم نیست در گذشته چه اتفاقی افتاده، به یاد داشته باشید که هیچکس نمی‌تواند آن را تغییر دهد. وقتی سفره‌ی دل‌تان را برای کسی باز می‌کنید و او از حرف‌هایتان سوء استفاده می‌کند، مسلما دارد به شادی‌تان لطمه می‌زند. هرکس گذشته و رازهای خودش را دارد، از قضاوت شدن نهراسید.

8_شما را گول بزنند

هر چه بیشتر متوجه دروغ‌های دیگری نشوید، سریع‌تر واقعیت را دستکاری می‌کنند. وقتی مچ کسی را حین دروغ گفتن می‌گیرید، ساکت نمانید. صبر شما فقط اوضاع را بدتر کرده و شخص دروغگو فکر می‌کند که نقشه‌اش جواب داده و اینطوری می‌شود که مدام به شما دروغ می‌گوید.

7_شما را متقاعد کنند که تغییر کردن بد است

کسانی هستند که از تغییر می‌ترسند. آنها نمی‌خواهند به جلو حرکت کرده و هیچ چیز جدیدی را امتحان کنند. بنابراین شما باید به تفکر خودتان وفادار مانده و نگذارید دیگران بر شما اثر بگذارند. این افراد توسط عدم قطعیت و ترس کنترل می‌شوند. تغییر کردن در زندگی مزایای زیادی به همراه دارد. ما برای داشتن حس زندگی و به جلو حرکت کردن به تغییر احتیاج داریم. و گاهی اوقات سخت‌ترین تجربیات هستند که شیرین‌ترین پیامدها را برای ما دارند.

6_باعث ترک عادات مورد علاقه‌تان شوند

وقتی کاری که خیلی برایتان مهم است را انجام می‌دهید احساس شادی می‌کنید. اگر عادات و سرگرمی‎تان باعث خنده و شادی شما می‌شود، پس مسلما مسیر درستی را در پیش گرفته‌اید. نگذارید کسی بین شما و شادی‌تان بایستد، اگر کسی با شما هم علاقه نیست، مشکل آنهاست و شما نباید در این مورد نگران باشید. افکار و ایده‌های شما متعلق به خود شما هستند.

5_ شما را متقاعد کنند که بیشتر می‌خواهید

مهم است که قدردان آنچه دارید باشید. اگر انتظار چیزهای غیر ممکن از خودتان داشته و بگذارید دیگران هم همین انتظار را از شما داشته باشند،  موجب ناامیدی خودتان خواهید شد. قدردان چیزهایی که دارید باشید تا شادی را حس کنید.

4_شما را متقاعد به ریسک کردن کنند

رسیدن به چیزهای مختلف بدون وقت و تلاش غیر ممکن است. بله کسانی هستند که به آسانی به اهداف‌شان می‌رسند، اما این موارد استثنا هستند. افراد مختلف نسبت به شرایط گوناگون رویکردها و نظرات متفاوتی دارند. شاید شما دوست نداشته باشید کاری که دیگری انجام داده‌اند را انجام دهید و این کاملا طبیعی است.

3_ شما را از بیشتر تلاش کردن منصرف کنند

گاهی اوقات وقتی نزدیک رسیدن به یک هدف هستیم، به مشکلاتی بر می‌خوریم که ما را ناراحت می‌کنند. افراد با ملاحظه متوجه هستند که این زمانی است که شما بیشتر از همه به حمایت احتیاج داشته و سعی می‌کنند به شما انرژی داده و کمک‌تان کنند. اما کسانی هستند که باعث می‌شوند شک به دل‌تان راه پیدا کند. پشتکار داشته باشید.ما وقتی در شرایط سخت قرار می‌گیریم قوی‌تر می‌شویم. باید ایده‌هایمان را در ذهن داشته و دنبال‌شان کنیم. وقتی به هدف‌‌تان رسیدید می‌فهمید که این تجربیات چقدر با ارزش بودند. نگذارید فکر و نظر دیگران بر آینده‌تان تاثیر بگذارد.

2_جلوی دنبال کردن رویاهایتان را بگیرند

همانطور که گفتیم،  چیزهای با ارزش آسان بدست نمی‌آیند. مسیر موفقیت معمولا پر از چالش‌هایی مثل انتقاد است. و ممکن است این موضوع ما را زمین بزند، مخصوصا وقتی خانواده و دوستان‌مان به ما باور ندارند. در ابتدای کار همه با انتقاد و مشکلات روبه رو می‌شوند. اما چنین چالش‌هایی ما را قوی‌تر می‌کنند. اگر می‌دانید واقعا چه می‌خواهید، تحت هر شرایطی رویاهایتان را دنبال کنید.

1_دوستان‌تان را انتخاب کنند

چنین شرایطی وقتی افراد بد سعی می‌کنند رابطه‌تان با افراد خوب را خراب کنند پیش می‌آید. نگذارید این افراد مانع شما در دوستی با افرادی که قدرتان را می‌دانند شوند. با کسانی باشید که به زندگی‌تان معنا می‌بخشند.

۱۰ کاری که هیچوقت نباید اجازه بدهید دیگران با شما بکنند!

بازدیدها: 9

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.