فهرست بستن

گلکسی اس ۱۰ نه، میت ۲۰ پرو اولین گوشی مجهز به سنسور اولتراسونیک است

گلکسی اس 10 نه، میت 20 پرو اولین گوشی مجهز به سنسور اولتراسونیک است

سنسورهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر یکی از جدیدترین تغییر دهنده های قواعد در صنعت گوشی های هوشمند هستند که با کم شدن شدید حواشی نمایشگر اسمارتفون ها، نقش آنها اکنون مهم تر از هر زمان دیگری است. این سنسورها دارای انواع مختلفی هستند که برترین آنها، نوع اولتراسونیک است که توسط کوالکام توسعه داده میشود. تراشه ساز امریکایی نسل دوم این سنسورها را به تولید انبوه رسانده و در حال آماده سازی خود برای فروش این سنسورهاست. مطمئنا کمپانی های مختلفی خواهان استفاده از این سنسورها هستند که مهم ترین آنها، سامسونگ است که طبق گزارشات قبلی، گلکسی اس ۱۰، پرچمدار نسل بعد کمپانی کره ای به سنسور اثر انگشت اولتراسونیک کوالکام مجهز خواهد بود.

در حال حاضر تعدادی گوشی هوشمند در بازار حضور دارند که به سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر مجهز هستند که جدیدترین آنها، Vivo NEX، پرچمدار شرکت ویوو است. اما این سنسور ساخت شرکت چینی Gudix است که در دسته سنسورهای اپتیکال یا نوری قرار میگیرد و از نظر دقت و عملکرد به خوبی نوع اولتراسونیک نیست.

اسکنر اثر انگشت توسعه داده شده توسط کوالکام میتواند با میزان دقت لازم در زیر شیشه های نمایشگر با حداکثر ضخامت ۸۰۰ میکرون اثر انگشت را شناسایی کند. نسل قبل این سنسور قابلیت کار در زیر شیشه هایی با ضخامت ۳۰۰ میکرون را داشت و این نشان از این دارد که نسل جدید تا چه حد حساسیت و دقت بیشتری دارد. از این موضوع که بگذریم، داستان از این قرار است که احتمالا میت ۲۰ پرو هواوی اولین گوشی مجهز به این سنسور است. این احتمال از آنجایی که ممکن است صحیح باشد که هواوی تا پایان ماه فوریه قراردادی انحصاری را با کوالکام به امضا خواهد رساند. این بازه زمانی درست زمانیست که انتظار میرود سامسونگ از گلکسی اس ۱۰ رونمایی کند.

علاوه بر این، رسانه کره ای ETNews اعلام کرده است که سامسونگ قصد دارد نسل بعدی گوشی های سری A خود را نیز به سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر مجهز کند که البته سنسور به کار رفته در این سری از نوع ارزان قیمت تر اپتیکال خواهد بود و از سنسورهای اپتیکال شرکت چینی Gudix در این سری استفاده خواهد کرد. بدین ترتیب اگر میخواهیم بفهمیم که نسل دوم سنسورهای اولتراسونیک کوالکام در گلکسی اس ۱۰ چه عملکردی خواهند داشت، احتمالا باید تا پائیز و عرضه میت ۲۰ پرو هواوی منتظر بمانیم.

بازدید: 21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.