فهرست بستن

کمپانی اسپیس ایکس پرتاب ماهواره های استارلینک را به تعویق انداخت

نوین چرم

رسانه کلیک – به استناد اخبار اخیر، به نظر می رسد کمپانی اسپیس ایکس به علت برخی مشکلات در قدرت موتورهای خود، پرتاب ماهواره های استارلینک را به تعویق انداخته است.

کمپانی اسپیس ایکس قصد داشت 6 ماهواره استارلینک را که ماهواره های اینترنت با پهنای باند بالا هستند، به فضا پرتاب کند، با این حال این پرتاب در لحظات آخر خود به تعویق افتاد. مهندسان اسپیس ایکس مطلع شدند که باید پرتاب موشک ها با قدرت موتور بالا را متوقف کنند. اعلام کننده این خبر نیز ادعا کرد که این تاخیر وابسته به قدرت موتور مرلین است. البته که اسپیس ایکس در ادامه جزئیات بیشتری ارائه داد و ادعا کرد که این تاخیر توسط خود سیستم و به صورت خودکار روی داده است.

شیفر

پیش از این اشاره شده بود که ماهواره ها به نظر در شرایط خوبی بودند و این ادعا توسط اسپیس ایکس نیز تایید شده بود. البته که اسپیس ایکس موقعیت پشتیبانی برای روز دوشنبه طراحی کرده بود، با این حال تاریخ پرتاب اصلی این ماهواره ها هنوز مشخص نشده است. به نظر می رسد اسپیس ایکس قصد دارد آن چه پشت ایراد قدرت موتورهاست، کشف کند و آن را برای پرتاب های بعدی به طور کامل برطرف کند.

اگر این پرتاب با موفقیت صورت می گرفت، می توانست به عنوان رکوردی در پنجمین پرواز تقویت کننده فالکون 9 محسوب شود که در این پرتاب نقش اساسی دارد. اسپیس ایکس در ادامه اظهار داشت که تاریخ بعدی این پرتاب ها را زمانی که بتواند جزئیات بیشتری در رابطه با شکست پرتاب اخیر به دست آورد، اعلام خواهد کرد.

ویدان ربانی 728-90

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *