فهرست بستن

کاوشگر ژاپنی ماه، توسط کمپانی تویوتا ساخته می‌شود

کمپانی ساخت وسایل نقلیه، تویوتا (Toyota)، یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های ژاپنی در دنیا است. در حال حاضر این کمپانی با همکاری آژانس اکتشافات فضایی ژاپن، در حال آماده سازی یک جستجوگر خود گردان برای ماه می‌باشد. این جستجوگر توانایی فضانوردان برای کشف سطح ماه را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

طبق برنامه‌های فعلی کمپانی تویوتا، این کاوش‌گر ژاپنی در سال 2029 بر روی سطح ماه می‌نشیند. این کاوش‌گر که دارای 6 چرخ نیز می‌باشد، با استفاده از انرژی خورشیدی و تکنولوژی سلول‌های سوختی تویوتا، توانایی حمل و نقل دو انسان را تا فاصله حدودی 10000 کیلومتری دارد.

جستجوگر ژاپنی، به اندازه دو مینی‌بوس است و 13 متر مربع فضای قابل سکونت دارد. برای جلوگیری از مسائل احتمالی مرتبط با فشار در سطح ماه، فضانوردان در داخل این وسیله نقلیه می‌توانند بدون لباس به حرکت خود ادامه دهند.

تویوتا و آژانس اکتشافات فضایی ژاپن قصد دارند تا این کاوش‌گر را قبل از فرود انسان‌ها بر روی سطح ماه، در آن‌جا سکونت دهند تا این کاوش‌گر برای حمل و نقل انسان‌ها آمادگی لازم را داشته باشد. با وجود تکنولوژی‌های پیش رو، اکتشاف فضاهای قابل سکونت بر روی ماه توسط این کاوش‌گر امری سخت و تقریبا ناممکن است؛ اما اطلاعات دریافتی از آن، باعث بهبود‌هایی در اکتشافات خود انسان‌ها بر روی سطح ماه می‌شود.

کاوشگر ژاپنی ماه، توسط کمپانی تویوتا ساخته می‌شود

ادامه مطلب

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.