کارت گرافیک Galax RTX 3080 Ti HOF OC Lab – فقط برای اورکلاک

وقتی صحبت از بهترین کارت‌ها برای اورکلاک می‌شود مشخصا سری Hall of Fame شرکت Galax گزینه‌های عالی هستند. در همین راستا کارت گرافیک Galax RTX 3080 Ti HOF OC Lab توسط این شرکت معرفی شده تا انتظار پتانسیل اورکلاک بالایی را از آن داشته باشیم.

کارت گرافیک Galax  GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Lab

در مقایسه با RTX 3090 HOF OC Lab، تغییرات بزرگی در مدل جدید مشاهده نمی‌شود. RTX 3080 Ti HOF OC Lab از همان PCB سفید رنگ ویژه که مناسب سری HOF است استفاده می‌کند اما Galax هنوز تصویر PCB را منتشر نکرده. از نمای بیرونی ما شاهد سه کانکتور برق 8 پین هستیم اما خبری از کانکتور NVLink نیست، هر چند که بک پلیت برای وجود این قابلیت طراحی شده. با توجه به این که توان حرارتی RTX 3080 Ti و RTX 3090 به شکل مشابه 350 وات می‌باشد، ما تصور می‌کنیم که PCB یکسان یا تقریبا یکسان خواهد بود.

کارت گرافیک Galax GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Lab

کارت گرافیک Galax  GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Lab

بزرگ‌ترین تغییر قابل مشاهده در مقایسه با GeForce RTX 3090 HOF OC Lab این است که GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Lab از نمایشگر HOF Panel III بهره نمی‌برد. این موضوع البته که روی عملکرد هیچ تاثیری ندارد اما ظاهر کارت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نمایشگر HOF Panel III می‌توانست اطلاعات یا انیمیشن‌هایی را نمایش دهد. نام OC Lab از بخش اورکلاک خود Galax نشأت می‌گیرد که مسئول طراحی کارت‌های Hall of Fame هستند که مشخصا تنها برای اورکلاک بی نظیر شناخته می‌شوند.

کارت گرافیک Galax  GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Lab

زمان عرضه و قیمت گذاری GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Lab شرکت Galax فعلا مشخص نیست اما انتظار می‌رود شاهد یکی از بالاترین قیمت‌ها در میان کارت گرافیک‌های سری RTX 30 باشیم. همچنین شاید در آینده نمایشگر HOF Panel III در یک نمونه دیگر HOF برای کارت گرافیک GeForce RTX 3080 Ti در دسترس قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: گرافیک های سری Radeon PRO W6000 معرفی شدند

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *