فهرست بستن

چهارمین نسخه بتای آی او اس ۱۲ منتشر شد

چهارمین نسخه بتای آی او اس ۱۲ برای استفاده کاربران شرکت‌کننده در طرح بتای اپل منتشر شد. در این آپدیت iOS 12 تغییرات قابل توجهی رخ داده که مهمترین آن‌ها مربوط به ویژگی Battery Health در آی او اس می‌شود.

اپل یک روز بعد از انتشار پنجمین نسخه بتای آی او اس ۱۲ مخصوص توسعه‌دهندگان، چهارمین نسخه بتای عمومی آن را نیز منتشر کرد. اکنون کاربران ثبت نام‌کننده در طرح بتای اپل می‌توانند پیش از عرضه نسخه رسمی آی او اس ۱۲ طعم این سیستم عامل را بر روی گوشی آیفون خود بچشند.

تغییرات چهارمین نسخه بتای آی او اس ۱۲

مهمترین تغییر در چهارمین نسخه بتای آی او اس ۱۲ حذف تگ بتا از ویژگی‌ Battery Health محسوب می‌شود. این ویژگی زمانی به گوشی های آیفون اضافه شد که کاربران از کاهش توان پردازشی گوشی های قدیمی دارای باتری‌های تقریبا کهنه شدیدا گلگی کردند. اپل بعد از عذرخواهی و اقرار به کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی، ویژگی Battery Health را در قالب به‌روزرسانی نرم افزاری برای آیفون‌ها منتشر کرد. اما ویژگی یاد شده در چهارمین نسخه بتای آی او اس ۱۲ تغییر پیدا کرده است.

چهارمین نسخه بتای آی او اس 12

برای نخستین مرتبه ویژگی Battery Health به آی او اس ۱۱٫۳ اضافه شد، اما دارای تگ بتا بود، چرا که هنوز تحت توسعه قرار داشت. باتری هلث به کاربران اجازه می‌دهد از حداکثر ظرفیت باتری اطلاع پیدا کرده و متوجه کارکرد صحیح یا غیر صحیح آن شوند. اگر یک گوشی را تازه خریداری کرده باشید، می‌بایست حداکثر ظرفیت آن ۱۰۰ درصد باشد. حذف شدن تگ بتا از کنار ویژگی Battery Health در چهارمین نسخه بتای آی او اس ۱۲ نشان می‌دهد توسعه این ویژگی سرانجام به پایان رسیده و کاربران از این پس قادر به استفاده از نسخه پایدار آن خواهند بود.

به عنوان دیگر تغییرات به‌روزرسانی جدید باید به تغییر آیکون‌های نیوز و فوتوز، وجود بخشی به منظور اطلاع‌رسانی درباره متن موسیقی‌های جستجو شده، پنل‌های تاریک‌تر در کنترل سنتر، تصاویر پس‌زمینه اشباع‌تر و رفع باگ‌های نسخه بتای قبلی اشاره کرد.

با نزدیک شدن به ماه سپتامبر و زمان معرفی آیفون‌های جدید مجهز به آی او اس ۱۲ و همچنین انتشار آپدیت این سیستم عامل برای دیگر گوشی های آیفون، اطلاعات بیشتری درباره سیستم عامل بعدی پلتفرم موبایل اختصاصی اپل به دست می‌آوریم.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.