فهرست بستن

چرا بهتر است روزهای تعطیل آنلاین گوشی نخرید!

در اغلب دنیا قیمت فروشگاه‌های اینترنتی پایین‌تر از فروشگاه‌های فیزیکی است و همین موضوع باعث استقبال بیشتر از خرید اینترنتی کالاهایی چون گوشی موبایل شده است. اما ظاهراً در کشور ما این موضوع هم مانند بسیاری چیزهای دیگر برعکس است و گوشی موبایل در فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند تا چند میلیون تومان گران‌تر از کف بازار باشد. بدتر اینکه برخی از فروشگاه‌ها در روزهای تعطیل به یک حقه متوسل می‌شوند که بهتر است آن را بشناسید.

خرید اینترنتی گوشی موبایل مزایای خاص خود را دارد که تنوع بیشتر و امکان یافتن پایین‌ترین قیمت؛ از مهم‌ترین آنها است. برای نمونه ممکن است قیمت یک گوشی در شهرهای کوچک بسیار بالا باشد اما بتوان همان گوشی را با قیمت پایین‌تر از فروشگاه‌های اینترنتی تهیه کرد. همچنین می‌توان برندها، مدل‌ها و رنگ‌هایی را از طریق فروشگاه‌های اینترنتی تهیه کرد که در آن شهر یافت نمی‌شود.

با این حال در جامعه ما هم زمان که بر محبوبیت و نفوذ چیزی افزوده می‌شود، سوء استفاده‌ها هم افزایش می‌یابد. یکی از این سوء استفاده‌ها، فروش گوشی با قیمت بالاتر در روزهای تعطیل است.

چرا بهتر است روزهای تعطیل اینترنتی گوشی نخرید؟
در روزهای تعطیل رسمی بازارها بسته هستند، بنابراین دیگر خریدار امکان مراجعه حضوری به بازار برای اطلاع از قیمت‌ها را ندارد. همچنین در روزهای تعطیل نرخ ارز برای اغلب مردم روشن نیست. درست اینجاست که برخی فروشگاه‌های اینترنتی در روزهای تعطیل اقدام به افزایش شدید قیمت‌ها می‌کنند تا بلکه بتوانند از بی خبری خریدارها از قیمت‌ها، سوء استفاده کنند.

هرچند بخش قابل توجهی از خریداران از فروشگاه‌ها و منابع دیگر اقدام به مقایسه قیمت‌ها می‌کنند، اما بسیاری هم دچار این برداشت غلط می‌شوند که قیمت گوشی افزایش پیدا کرده یا اتفاقی رخ داده است و باید به همین قیمت‌ها راضی شوند.

افزایش ناگهانی قیمت گوشی موبایل در روزهای تعطیل یا افزایش چندباره آن می‌تواند برخی را دچار این برداشت غلط کند که قیمت‌ها در حال افزایش است و باید هرچه زودتر گوشی مورد نیاز خود را تهیه کنند.

پیشنهاد می‌شود دست کم بدون اطلاع دقیق از قیمت‌ها، در روزهای تعطیل اقدام به خرید اینترنتی گوشی نکنید. لازم به ذکر است همه فروشگاه‌های آنلاین در روزهای تعطیل اقدام به افزایش قیمت گوشی موبایل نمی‌کنند، با این حال این رفتار از برخی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین آنها سر می زند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *