فهرست بستن

پیش بینی وضعیت بیت کوین در سال 2021 – قیمت ارزهای دیجیتال به ماه می‌رسد؟

این روزها صحبت در مورد ارزهای دیجیتال بسیار داغ است. اگر چه سال‌ها ارزش این نوع پول های رمزنگاری شده در بازار ثابت شده بود و توجه خاصی به آنها نمیشد، اما به یک باره در سال 2020 افزایش ارزش ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین توجه همگان را به خود جلب کرد. جدا از اینکه چه افراد بسیاری که زمانی بدون آنکه تصوری از آینده داشته باشند در این زمینه سرمایه گذاری کردند و با این اتفاق ثروت قابل توجهی به دست آوردند. دسامبر 2020 زمان آغاز خیزش ارزش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بود و این جهش، موضوع Bitcoin To The Moon را مطرح کرد. اصطلاحی که به پتانسیل بالای رکوردشکنی ارزش بیت کوین اشاره دارد. حالا همه می‌پرسند وضعیت بیت کوین در سال 2021 چگونه خواهد شد؟

وضعیت بیت کوین در سال 2021

فاکتورهای مختلفی در انفجار ارزش بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال تاثیرگذار بودند که از نقش بسزای همه گیری ویروس COVID 19 در این امر نمی‌توان چشم پوشی کرد. در این میان شخصیت‌های قدرتمند مانند ایلان ماسک، کارآفرین امریکایی و ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان به رشد قیمت بیت کوین و داج کوین کمک شایانی کردند. پس از استارت رشد قیمت بیت کوین، پیش بینی میشد که این بار ارزش این ارز دیجیتال بیش از همیشه بالا برود و همین اتفاق نیز افتاد. در حالی که پیش از این، بالاترین نرخ ثبت شده برای بیت کوین حدودا سی هزار دلار بود، خیلی زودتر از آنچه که پیش بینی میشد این رکورد شکسته شد. حال بیائید باهم نگاهی به وضعیت بیت کوین در آینده داشته باشیم.

استفاده گسترده‌تر – دنیا به ارزهای دیجیتال روی خوش نشان می‌دهد

موضوعی که در حال حاضر در مورد بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که آنها در زندگی روزمره ما مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. چرا که تعداد بسیار کمی از فروشگاه ها و کسب و کارها ارزهای دیجیتال را به عنوان پول قبول می‌کنند. هر چند سال گذشته برخی کمپانی‌های مهم استارت این ماجرا را زدند. به طور مثال پی پال که اجازه خرید و فروش بیت کوین را به کاربران داد. اتفاقی که در افزایش ارزش این ارز دیجیتال نیز تاثیرگذار بود. پیش بینی ما بر این است که در سال جاری این روند ادامه داشته باشد. بنا به اطلاعاتی غیر رسمی، دست کم یکی از بانک‌های اصلی ایالات متحده و اروپا انجام تراکنش به واسطه بیت کوین را آغاز خواهد کرد.

بازار ارزهای دیجیتال رقابتی‌تر می شود

با موفقیتی که بیت کوین طی یک دهه اخیر به آن دست پیدا کرده، طبیعیست که بسیاری از سازمان‌های بزرگ بین المللی ارزهای دیجیتال را به صورت جهانی بپذیرند. کمپانی‌هایی که در زمینه پرداخت الکترونیکی فعالیت دارند اکنون کاملا به این موضوع رسیده‌اند بازار بزرگی برای پرداخت‌های دیجیتال وجود دارد که در اینجا درگاه‌هایی که بیشتر از همه از انواع ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می‌کنند، بالاترین پتانسیل را دارند. در حال حاضر تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال معمولا چند روزی تا تکمیل به طول می‌انجامند. بماند که شامل هزینه‌های مختلف نیز می‌شوند.

این شرکت‌ها قصد دنبال کردن رد پای بیت کوین را دارند که با این اتفاق انتظار می‌رود بازه زمانی انتظار کاهش یافته و هزینه‌های جانبی تراکنش با ارزهای دیجیتال نیز کاهش پیدا کنند. فیسبوک و گوگل، دو غول دنیای فناوری برنامه هایی برای سال 2021 برای پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال دارند.

بانک های مرکزی وارد میدان می شوند

طی نظرسنجی و گزارشی که توسط Bank for International Settlements تهیه شده، 80 درصد بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال توسعه نوعی از ارزهای دیجیتال هستند. در صورتی که این ارزهای دیجیتال در سال 2021 در دسترس قرار بگیرند، مطمئنا فروشگاه‌ها و شرکت‌های بیشتری به راحتی ارزهای دیجیتال را پذیرش خواهند کرد که این اتفاق قطعا در میزان تقاضا برای بیت کوین نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

قوانین جدید

ترامپ، رئیس جمهور سابق امریکا مخالف سرسخت ارزهای دیجیتال بود اما حال که صندلی را به جو بایدن واگذار کرده، رئیس جمهور جدید طبیعتا مواضع جدیدی را در مورد ارزهای دیجیتال اعلام خواهد کرد. با افزایش استفاده از این پول‌های دیجیتالی، احتمال تقلب و کلاهبرداری در این زمینه نیز افزایش خواهد یافت. پس تیم بایدن بر روی آئین نامه‌هایی که با این اتفاقات مبارزه کنند تمرکز خواهند کرد. قدمی مهم در مسیری درست که باعث خواهد شد کاربران با اطمینان خاطر بیشتری ارزهای دیجیتال را معامله کنند.

بیت کوین، طلای جدید؟

یکی از داغ‌ترین مباحثی که سال گذشته مطرح بود اما بعید است به این زودی‌ها اتفاق بیافتد، این بود که در آینده نزدیک یا دور، بیت کوین سهمی از بازار طلا را از آن خود خواهد کرد. به دلیل اینکه نگهداری ارزهای دیجیتال نسبت به طلا و دیگر فلزات گران بها راحت‌تر بوده و امنیت کار نیز بیشتر است، تحلیلگران معتقدند که روزهای ذخیره طلا به عنوان یک منبع سرمایه و ثروت به پایان رسیده است.

ارزش بیت کوین تا کجا بالا می رود؟ To The Moon؟

پس از اینکه ارزش بیت کوین از مرز 30 هزار دلار عبور کرد و بالاترین ارزش برای این ارز ثبت شد، این سوال مطرح شد که این رشد تا چه اندازه ادامه خواهد یافت. تحلیلگران تقریبا مطمئن بودند که ارزش بیت کوین به 50 هزار دلار نیز خواهد رسید و این اتفاق طی روزهای گذشته رخ داد.

حالا هر بیت کوین حدودا 50 هزار دلار ارزش دارد. بدین ترتیب ارزش کل بازار بیت کوین به 1 تریلیون دلار رسیده است. اما پیش بینی‌ها حکایت از این دارند که رشد ارزش بیت کوین به همینجا خاتمه نخواهد یافت. کارشناسان مالی بر این باورند ارزش بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100 هزار دلار نیز خواهد رسید. با توجه به پیش بینی City Bank در مورد اینکه قیمت بیت کوین تا پایان 2022 به 300 هزار دلار نیز خواهد رسید، آینده هیجان انگیزی را می توان برای ارزهای دیجیتال متصور شد. در این صورت قیمت بیت کوین تا دو سال آینده حدودا 15 برابر بیشتر از ارزش حال حاضر آن خواهد بود.

شانس سقوط بازار ارزهای دیجیتال چقدر است؟

اگر چه اکثر پیش بینی‌ها در رابطه با آینده ارزهای دیجیتال نویدبخش است اما بر اساس نظرسنجی اخیر Finder.com، بسیاری هم معتقدند که بازار بیت کوین در سال 2021 سقوط خواهد کرد. 54 درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی بر این باورند که بیت کوین در سال جاری بیش از نیمی از ارزش خود را از دست خواهد داد. با این حال 58 درصد دیگر پیش بینی می‌کنند که رشد ارزش بیت کوین در سال 2021 ادامه خواهد داشت و 10 درصد دیگر تداوم افزایش قیمت بیت کوین تا سال 2024 را تخمین زده‌اند.

فشار برای فروش افت خواهد کرد

سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال در زمان فروش بیت کوین های خود معمولا ابتدا باید در مبادلات سپرده گذاری کنند. هر بار که ارزش بیت کوین دچار افت می‌شود، فشار برای فروش در بازار نیز کاهش پیدا می کند. در سال 2020 میزان مبادلات بیت کوین به مقدار چشمگیر 18 درصد کاهش یافت که بدین معناست بیت کوین روند نقدینگی نزولی دارد. بنابراین اکثر نگهداران بیت کوین تمایلی به فروش ارز دیجیتال خود با قیمت فعلی ندارند و ترجیح می‌دهند آن را نگه دارند.

بیت کوین و آینده ای که هنوز نامشخص است

چون ارزش بیت کوین به اتفاقاتی که در جهان واقعیت رخ می‌دهد مانند سیاست‌های مالی یا پولی چندان وابستگی ندارد، پیش بینی وضعیت آینده آن کار بسیار سختی است. در واقع هیچکس نمی‌تواند با دقت بالایی حدس بزند که وضعیت بیت کوین در سال 2021 یا بعد از آن چگونه خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال کار آسانی نیست. با این حال بیشتر پیش بینی‌ها نسبت به ارزش بیت کوین دست کم در سال جاری مثبت بوده و به نظر می رسد سرمایه گذاری بر روی محبوب‌ترین ارز دیجیتال حال حاضر در دنیا در حال حاضر ریسک بالایی نداشته باشد.

شما وضعیت بیت کوین در سال 2021 را چگونه پیش بینی می‌کنید؟ آیا سرمایه گذاری در این بازار را منطقی می‌دانید؟ نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: درخواست نماینده مجلس از روحانی: بستن درگاه پرداخت و مقابله با خرید بیت کوین

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *