فهرست بستن

پورنوگرافی و جنبه ی آموزشی آن ؛ آیا می توان به فیلم های پورنو از دید آموزش نگریست؟

در فرهنگ ایرانی صحبت درباره ی رابطه ی جنسی، تابو محسوب می شود. اگر از نجواهای درگوشی نوجوانان، چشم پوشی کنیم، واقعیت این است که از رابطه ی جنسی در فضای عمومی، صحبتی به میان نمی آید و افراد ترجیح می دهند راجع به آن حرفی نزنند. در جامعه ی ما، رابطه ی جنسی بین افراد به صورت آکادمیک آموزش داده نمی شود و به همین دلیل افراد گاهی مجبور هستند کنجکاوی های جنسی را طریق پورنوگرافی ارضاء کنند و از صنعت پورن ، به عنوان یک منبع آموزشی هم نگاه استفاده کنند. فقدان آموزش جنسی به شکل آکادمیک و صحیح در جامعه ی ما، دلیلی ست که اطلاعات جنسی نادرست در کشور ما رایج باشد و افراد را به اشتباهاتی در رفتار جنسی شان، وا دارد. با مجله ی آنلاین پروماگ همراه باشید تا بررسی کنیم که آیا می توان به صنعت پورنوگرافی از دید آموزشی نگریست؟ و در پایان مقاله، از تاثیری که فیلم های پورنوگرافی بر رفتار جنسی ما می گذارد، صحبت کنیم:

ما برای یادگیری رفتار جنسی صحیح، آموزش نمی بینیم:

ما درباره ی رابطه ی جنسی، آموزش نمی بینیم! همین مساله باعث می شود از آسان ترین راه ممکن یعنی دیدن فیلم های پورن ، کنجکاوی جنسی را ارضاء کرده و اطلاعات را به شکل مخفی و البته نادرست، دریافت نماییم. امروزه به دلیل روی کار آمدن گوشی های هوشمند ، خطر یادگیری رفتار جنسی نادرست در سنین نوجوانی و حتی کودکی بسیار گسترش یافته است. کودکی که از طریق دیدن فیلم های پورنوگرافی ، رابطه ی جنسی را یاد می گیرد، با خطای ذهنی مواجه خواد شد که به دلیل فقدان آموزش ، راهی هم برای اصلاح آن نیست و آثار مخرب آن در جامعه امروز به وضوح دیده می شود.

فیلم های پورنو پربیننده ترین فیلم ها در جهان هستند:

در دنیای ارتباطات امروز، رسانه های تصویری جایگاه ویژه ای در زندگی روزمره ما دارند و به جرات می توان گفت، زندگی بدون آن ها ممکن نیست. از آن جا که رابطه ی جنسی در طول تاریخ، مساله ای جذاب در ذهن بشر بوده  و هنوز هم هست، طبیعی ست که فیلم های پورن، پربیننده ترین فیلم هایی باشند که در سراسر جهان ساخته و تولید می شوند.

پورنوگرافی
نوجوانان رفتار جنسی را از طریق ویدئوهای پورنوگرافی یاد می گیرند، اگر ما آموزش شان نداده باشیم!!!

 

پرنوگرافی یک صنعت تجاری ست:

دنیای سرمایه داری، پا در خصوصی ترین روابط انسان ها گذاشته و تا جایی پیش رفته که رابطه ی خصوصی دو انسان، تبدیل به یکی از پولسازترین صنعت های تجاری و فیلم سازی  می شود. امروزه با یک کلیک ساده در دنیای اینترنت می توان، انواع فیلم های پورن را مشاهده کرد. طبق بررسی های بعمل آمده، صنعت پورنوگرافی یکی از پردرآمدترین ارگان هایی ست که فعالیت اقتصادی می کند و ساخت فیلم های پورن ، صنعتی پولساز و درآمد ساز محسوب می شود.

با این اوصاف وقتی بدانیم پورنوگرافی ، در واقع یک نوع صنعت است و هدف اصلی آن پول است، به ما کمک می کند که در ارتباط با آن محتاط باشیم و آنچه را که در این صنعت می بینیم، چندان جدی نگیریم و به بیانی دیگر به دید یک کالای تجاری به آن نگاه کنیم که ابدا جنبه ی آموزشی ندارد.

آنچه که در فیلم های پورن می بینیم، تنها یک فیلم است:

برای ساخت یک کلیپ فیلم پورن ، بسیاری از سکانس ها بارها و بارها تکرار می شوند، میلیون ها دلار خرج تناسب اندام و ابزارهای جنسی می شود و یک تصویر، بارها و بارها کات و ادیت می شود تا به نتیجه ی دلخواهی برسد که کارگردان انتظار دارد و این پروسه ای ست که در همه ی فیلم ها تکرار می شود.

اما دلیل دیگری هم هست که اثبات می کند، هدف از ساخت فیلم های پورنوگرافی ، تنها مزایای مادی ست ؛ در ساخت فیلم های پورن ، با نشان دادن قابلیت های افراط گونه زنانه و مردانه باعث می شوند، افرادی که آنها را تماشا می کنند ناخودآگاه در وجود خود ، احساس ناتوانی کنند و در پی آن، تمایل به خرید کالاهایی که قابلیت های جنسی را افزایش می دهد، بیشتر شود و این راهی ست که گردش مالی را در صنعت پورنوگرافی افزایش می دهد!

پورنوگرافی

پیشنهاد می کنیم این مقاله را حتماً مطالعه نمایید: اختلالات جنسی مردان و راه های درمان آن

صنعت پورنوگرافی یک بازی تجاری ست و نقش ها و روابطی که در آن به نمایش گذاشته می شود، ابدا واقعی نیست و تنها بر اساس جذابیت جنسی افراط گونه، تهیه می شود. هدف تهیه و ساخت یک فیلم پورن ، تنها پول است ، نه آموزش صحیح رابطه ی جنسی یا معاشقه بین یک زن و یک مرد!

بر خلاف آن چه که در ذهن افراد خصوصا جوانان و نوجوانان رایج است، صنعت پورنوگرافی جنبه ی آموزشی ندارد و با نشان دادن رفتار های ناصحیح جنسی باعث ایجاد خطای ذهنی در مخاطب و اعتیاد ذهنی می شود:

  • دیدن فیلم های پورن باعث از دست دادن اعتماد به نفس در بیننده می شود:

فیلم های پورن ، توسط بازیگران خاصی که برای نمایش در اینگونه فیلم ها مناسب باشند، صورت می گیرد. افرادی که در فیلم های پورن نقش بازی می کنند، افراد عادی نیستند و با استفاده از ابزارهای جنسی و با استفاده از گردش عظیم مالی که در صنعت پورنوگرافی رایج است، بدین قابلیت ها دست یافته اند. دیدن این افراد و مقایسه ی ناخودآگاهی که در ذهن بیننده صورت می گیرد، باعث خواهد شد، زنان و مردان در رابطه ی جنسی دچار کمبود اعتماد بنفس شوند و این احساس در آن ها بوجود آید که به اندازه کافی جذاب، کارآمد و دلربا نیستند.

اگر به مطب های روان شناسی سری بزنید، خواهید دید افراد زیادی هستند که توهم اختلال ناتوانی جنسی دارند و از طریق فیلم های پورن به آن ها القا شده است که به اندازه کافی در رابطه ی جنسی توانمند نیستند.

  • صنعت پورنوگرافی باعث از بین رفتن ارزش های جنسی زنان و مردان می شود:

فیلم های پورن تنها بر اساس نشان دادن رابطه ی جنسی زنان و مردان ساخته می شوند و در کلیپ هایی که نمایش داده می شود، هیچ خبری از روابط عاطفی و انسانی نیست. در صورتی که در واقعیت می دانیم، وجود رابطه ی عاطفی بین یک زن و مرد، چه نقش موثری در کیفیت رابطه ی جنسی دارد. در واقع فیلم های پورن، رابطه ی انسانی و عاطفی بین یک زن و مرد را نادیده می گیرد و فقط به بخش جنسی و شهوت آلود آن می پردازد. طبیعی ست که وقتی به انسان ها تنها از دید یک کالای جنسی نگاه کنیم، ارزش های انسانی آن ها را نادیده خواهیم گرفت و این چیزی ست که صنعت پورنوگرافی به ما القا می کند…

  • پورنگرافی باعث اعتیاد مغزی در انسان می شود:

پورنوگرافی با نشان دادن تنوع و چیزهایی که عملا در واقعیت ممکن نیست، باعث برانگیختن حس کنجکاوی بیشتر در انسان می شود و همچنین با ترشح دوپامین باعث ایجاد لذت در مغز می شود و باعث خواهد شد فرد به دیدن آن ها اعتیاد پیدا کند. تماشای فیلم پورن اگر مکررا تکرار شود، تبدیل به یک اعتیاد و عادت رفتاری در بیننده می شود و دائما ذهن را به کنجکاوی بیشتر وا می دارد.

  • پرونوگرافی باعث می شود آستانه ی تحریک انسان بالاتر رود:

افرادی که به تماشای فیلم های پورن عادت کرده اند، احتیاج دارند با روش های عجیب تری به مرحله ی تحریک جنسی برسند و همین مساله باعث خواهد شد زندگی زناشویی شما مختل شود.

  • پورنوگرافی باعث ایجاد توهم و خرافه جنسی در ذهن می شود:

با دیدن فیلم های پورنو، افراد تمایل دارند درباره ی آنچه دیده اند، رویای جنسی بسازند و چون احساس می کند رابطه ی جنسی به شکلی است که در فیلم های پورنوگرافی نمایش داده می شود، رویاهای جنسی انسان منحرف می شود و فرد از سلامت جنسی فاصله می گیرد.

  • پورنوگرافی باعث لغزش جنسی افراد می شود:

فیلم های پورنوگرافی باعث انواع مختلفی از لغزش های جنسی می شوند که از آشناترین آن ها می توان به خود ارضایی اشاره کرد.

پورنوگرافی
پورنوگرافی با ترشح دوپامین در مغز، باعث ایجاد لذت و در پی آن اعتیاد می شود.

سخن پایانی:

صنعت پورنوگرافی با ایجاد فرهنگ سازی در جوامع و صرف هزینه های تبلیغاتی فراوان، باعث شده است که در سراسر جهان افراد بسیاری به دیدن آن اعتیاد داشته باشند و ازین طریق، پول زیادی در این صنعت گردش می کند. به کودکان و نوجوانان خود رفتار صحیح جنسی را آموزش دهید و اجازه ندهید اطلاعات دریافتی آن ها، از طریق صنعت پورنوگرافی باشد.

سیما گودرزی هستم و از شما سپاسگزارم که این محتوا را مطالعه کرده اید. از همراهی شما با بخش آموزش مجله ی آنلاین پروماگ سپاسگزارم.  

در پایان پیشنهاد می دهم مقالات بیشتری را در پروماگ بخوانید:

Let’s block ads! (Why?)

بازدیدها: 5

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.