فهرست بستن

ویجیاتو:‌ ۵ مینی‌گیم در بازی‌ها که محبوب‌تر از خط داستانی اصلی بودند

ایرانسل
کوین نیک

بهترین مثالی که می‌توانم برای موضوع امروز مطرح کنم «گوئنت – Gwent» در Witcher 3: Wild Hunt است. نمی‌دانم بازی را تجربه کرده‌اید یا نه، اما در قسمتی از آن شما می‌توانید تمام داستان را رها کنید و مشغول تجربه مینی‌گیم گوئنت شوید. یک کارت بازی فوق‌العاده استاندارد و جذاب که موجب شد بعدها سی‌دی پراجکت آن را در قالب یک بازی مجزا منتشر کند!‌ اما کدام مینی‌گیم‌های دیگر در بازی‌های ویدیویی توانستند تا این اندازه جذاب ظاهر شوند؟ همراهم باشید تا بیشتر درموردشان صحبت کنیم.


Pocket Circuit Racing در Yakuza 0

مینی‌گیم در بازی‌ها

احتمالا شما هم در بچگی با این مدل از ماشین‌های مسابقه‌ای بازی کرده‌اید. اگر آنقدر خوش‌شانس نبوده باشید که ترک‌ها یا درواقع پیست این ماشین‌ها را هم داشته باشید حتما از حاشیه‌های فرش به عنوان پیست استفاده می‌کردید. نکته جالب در مورد Yakuza 0 این بود که Pocket Circuit Racing برای بسیاری از گیمرها تبدیل به تجربه‌ای فراتر از یک مینی‌گیم ساده شد. شما می‌توانید رنگ‌بندی، طرح و قطعات مختلف ماشینتان را از نقاط مختلف نقشه بازی پیدا کنید. سپس وارد مسابقات می‌شدید و تلاش می‌کردید تا تبدیل به یک قهرمان در آن‌ها شوید. بگذریم از اینکه ناگهان یک خط داستانی فرعی را از این طریق شروع می‌کنید. Pocket Circuit Racing یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین کارهایی بود که می‌توانستید چند ساعتی در Yakuza 0 مشغولش شوید.


Zombies در Call of Duty: World at War

مینی‌گیم در بازی‌ها

وقتی به گذشته سری Call of Duty نگاه می‌کنیم انتخاب بهترین قسمت کمی سخت می‌شود. اما چیزی که از آن صددرصد مطمئن هستیم این است که در لیست بسیاری از کاربران World at War یه درواقع پنجمین قسمت هیچ جایی ندارد. این در حالی است که مد زامبی که این روز‌ها فوق‌العاده محبوب و شناخته‌شده است درواقع از این قسمت وارد سری شد. قوانین بازی ساده است. از هرچیزی که به دستتان می‌رسد استفاده کنید تا خوراک زامبی‌ها نشوید! گیم‌مودی که قرار بود یک سرگرمی کوچک کنار بخش آنلاین و داستانی سری بازی‌های Call of Duty محسوب شود این روزها تبدیل به برگ برنده آن شده است.


Motor Kombat در Mortal Kombat: Armageddon

مینی‌گیم در بازی‌ها

از نظر مقدار محتوا تحت هیچ شرایطی نمی‌توان Mortal Kombat: Armageddon را فراموش کرد. بخش داستانی، نبردهای همیشگی، قابلیت ساخت مبارز جدید و ساعت‌ها گیم‌پلیی که باعث می‌شد این قسمت تبدیل به یک سرگرمی چند ماهه شود. اما عجیب‌ترین چیزی که در Armageddon وجود داشت یک مینی‌گیم مسابقه‌ای مانند Mario Kart بود که Motor Kombat نامیده می‌شود. شما می‌توانید مبارز مورد علاقه‌تان را بردارید و در پیست‌های Motor Kombat برای خودتان ویراژ دهید. هر شخصیت قابلیت‌های خاص خودش را داشت که با رد شدن از روی آیتم‌های ویژه فعال می‌شد. Motor Kombat چیزی بود که هیچکس انتظارش را نداشت!

ایرانی کارت
Dicardo

Mercenaries Mode در سری Resident Evil

مینی‌گیم در بازی‌ها

حالت Mercenaries Mode ابتدا در رزیدنت اویل ۲ معرفی شد. سپس وارد قسمت سوم و چهارم شد و درنهایت آن را در قسمت پنجم نیز تجربه کردیم. Mercenaries Mode جایی بود که شما در منطقه‌ای کوچک محبوس می‌شدید و تنها یک هدف داشتید، زنده بمانید! با استفاده از صندوقچه‌های مختلفی که در محیط قرار می‌گرفتند می‌توانستید مسلح شوید و درگیری با زامبی‌هایی که تشنه به خونتان هستند را بیشتر ادامه دهید. Mercenaries Mode بهترین قسمت از رزیدنت اویل ۵ بود که تجربه کردنش بارها و بارها لذت‌بخش‌تر از خط داستانی اصلی بازی محسوب می‌شد.


Mesal Gear Solid: Ape Escape 3 در Ape Escape 3

مینی‌گیم در بازی‌ها

شاید تابحال سری بازی‌های Ape Escape را تجربه نکرده باشید. اما بهتر است بدانید قسمت سوم این بازی‌ها میزبان یک همکاری جذاب با سری Metal Gear Solid بود. درواقع به همین خاطر شاهد اضافه شدن مینی‌گیمی تحت عنوان Mesal Gear Solid: Ape Escape 3 بودیم. جایی که کارکتر بازی لباس کارکتر اسنیک را به تن می‌کرد و تمام تلاشش را به کار می‌گرفت تا بتواند با استفاده از قابلیت‌ها و مهارتش در مخفی‌کاری دشمنانش را از پای در بیاورد. تمام کردن این مینی‌گیم تقریبا ۱ ساعت و نیم زمان می‌برد که فوق‌العاده محسوب می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *