فهرست بستن

وزیر ارتباطات فیلترینگ را دلیل اصلی کاهش کیفیت اینترنت می‌داند

کیفیت اینترنتکیفیت اینترنت

۲۸ آبان ۹۹ ساعت ۱۶:۴۷

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه شبکه اینترنت کشور در وضعیت خوبی قرار دارد گفت فیلترینگ دلیل اصلی کاهش کیفیت اینترنت در کشور است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد شاخص‌های کیفیت عمومی اینترنت حاکی از آن است شرایط شبکه در بسیاری از نقاط مطلوب بوده و البته در چند استان از سطح انتظار پایین‌تر است. وی افزود دلیل مطلوب نبودن شبکه در برخی نقاط به تراکم پایین سایت‌های آنتن‌دهی مربوط می‌شود. طبق اعلام آذری جهرمی شبکه مخابرات ایران ظرفیت انتقال مناسب برای اپراتورها را فراهم نمی‌کند و به همین دلیل آنها نمی‌توانند در نقاط مختلف به کاربران خود خدمات مناسبی را ارائه کنند.

فیلترینگ دلیل کاهش کیفیت اینترنت

آذری جهرمی در ادامه بیان کرد هنگامی که گزارش‌هایی در خصوص مشکلات کیفیت اینترنت را دریافت و آنها را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم مشکل اصلی کیفیت اینترنت، فیلترینگ است. وی افزود هنگامی که کاربران فیلترشکن‌ها را روشن می‌کنند باعث می‌شود هزینه استفاده از سرویس‌های داخلی بیشتر محاسبه شده و همچنین با افت سرعت مواجه شوند. وی افزود چنین موضوعی باعث کاهش سطح کیفی اینترنت خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار کرد:

در برخی از استان‌ها مانند مناطقی از کرمان و سیستان بلوچستان، به دلیل محدود بودن ظرفیت انتقال مخابرات، با کندی اینترنت مواجه هستیم. این افت کیفیت در مناطقی از استان تهران نیز مشاهده شده که دلیل آن بیشتر به عدم اجازه شهروندان و شهرداری برای احداث سایت توسط اپراتورها مربوط می‌شود. مناطقی از تهران به دلیل متراکم بودن نیاز به احداث سایت بیشتر دارند، اما عدم صدور مجوز برای احداث سایت، کیفیت اینترنت را با چالش مواجه می‌کند. هنوز برای این مسئله راه‌حلی اتخاذ نشده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *