فهرست بستن

وزارت صمت: وقتی لوازم خانگی تولید داخل هست، به ال جی و سامسونگ نیاز نداریم

احتمالاً ماجرای خروج برندهای کره‌ای لوازم خانگی از بازار ایران و برچیده شدن بنرهای آنها را به خاطر دارید. حالا در شرایطی که لغو تحریم‌ها متصور به نظر می‌رسد، وزارت صنعت معدن و تجارت برای بازگشت ال جی و سامسونگ به بازار کشور شرط گذاشته است.

به گفته مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت، خروج برندهای کره‌ای از بازار ایران با ضرر و زیان برای کشور همراه بوده است و بدون جبران آن، دولت اجازه بازگشت ال جی و سامسونگ را نمی‌دهد. نیارکی با نشدنی خواندن بازگشت ال جی و سامسونگ به بازار ایران بدون جبران ضرر و زیان تاکید کرد: باید آنها در کشور سرمایه‌گذاری مستقیم داشته باشند و زیان ایجاد شده را جبران کنند.

2301507.jpg

معاون صنایع وزارت صمت تاکید کرد فعلاً بازگشت برندهای خارجی در دستور کار نیست و شرکت‌های داخلی جایگاه مناسبی پیدا کرده‌اند و امکان تأمین نیاز کشور را دارند.

معاون وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز در کشور دانش و زیرساخت تولید لوازم خانگی وجود دارد، تاکید کرد ما به واردات محصول کامل و آماده نیاز نداریم.

به گفته نیارکی خروج برندهای خارجی از بازار ایران در سال 97 باعث شد ایجاد زیرساخت تولید لوازم خاگی داخلی قدری طول بکشد اما پس از آن در سال 98 به سمت طراحی پلتفرم رفتیم. نیارکی با تاکید بر رفع کمبودهای بازار توسط تولید کنندگان داخلی، از ضرورت برنامه ریزی برای توسعه صادرات لوازم خانگی در تا پایان 1400 گفت.

اظهارات معاون صنایع وزارت صمت مبنی بر ایده آل بودن لوازم خانگی تولید داخل در شرایطی مطرح می‌شود که برکسی پوشیده نیست تولیدکنندگان داخلی از نظر فناوری با دنیا همگام نیستند. در چنین شرایطی معلوم نیست چگونه لوازم خانگی تولید داخل با فناوری و طراحی قدیمی می‌توانند به بازارهای خارجی صادر شوند و آنجا خریدار پیدا کنند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *