فهرست بستن

هش ریت کارت گرافیک RTX 3080 Ti – گزینه جدید و جذاب برای ماینرها

جزئیات تازه‌ای در رابطه با RTX 3080 Ti، کارت گرافیک رو به انتشار انویدیا منتشر شده که اطلاعات جدیدی را در رابطه با این محصول که طبق شایعات مجهز به ویژگی‌های ضد ماینینگ است در اختیارمان قرار می‌دهد. اسکرین شات‌هایی که توسط VideocardZ منتشر شده، آزمایشی را به منظور تست هش ریت کارت گرافیک RTX 3080 Ti برای استخراج رمز ارز اتریوم را نشان می دهد که فرکانس کلاک کارت گرافیک در این آزمایشات 118.9 مگاهرتز بر ثانیه بوده است. VideocardZ خاطر نشان کرده که این تست‌ها بعد از بهینه سازی‌ها انجام شده و قدرت استخراج اتریوم را بدون آنکه محدودیتی در این امر داشته باشد نشان می‌دهد.

هش ریت کارت گرافیک RTX 3080 Ti انویدیا لو رفت

اخبار درز شده قبلی که در هفته گذشته منتشر شدند مبنی بر این بودند که انویدیا به دنبال راه حلیست تا از راهکارهای ضد ماینینگ که مشابه آن را در کارت گرافیک‌های RTX 3060 شاهد بودیم، در RTX 3080 Ti نیز استفاده کند. RTX 3060 در ماه فوریه با قابلیت‌های ضد ماینینگ عرضه شد که انویدیا هش ریت آنها را به نصف کاهش داده بود. تیم سبز به دنبال این بود که ماینرها از خرید این مدل خودداری کنند تا بالاخره دست گیمرها هم به کارت گرافیک برسد. هر چند بعد از حدود یک ماه ماینرها موفق به دور زدن الگوریتم محدودیت انویدیا شدند. حال مشخص نیست این بار کمپانی قصد دارد چه راهکاری را در RTX 3080 Ti به کار ببرید که ماینرها قادر به دور زدن آن نباشند.

هش ریت کارت گرافیک RTX 3080 Ti

همزمان با این اتفاق، انویدیا قصد دارد پردازنده‌های سری CMP که مختص ماینرها طراحی شده وارد بازار کند. سری CMP در مقایسه با سری گیمینگ تفاوت زیادی دارد. در این محصولات خبری از پورت‌های تصویر نیست، در عوض فضای بیشتری برای عبور جریان هوا دارند. تنظیمات قسمت‌هایی مانند فرکانس هسته و ولتاژها نیز کاهش داده شده اند تا در مقابل توانایی استخراج رمز ارز برای این کارت گرافیک‌ها افزایش پیدا کند. این اتفاق می‌تواند به سود گیمرها و کمپانی باشد.

انویدیا در سه ماهه نخست 150 میلیون دلار از بخش ماینینگ ارزهای دیجیتال به دست آورد که سه برابر بیشتر از مقداری بود که تیم سبز برآورد کرده بود. طبق اطلاعات فاش شده اخیر، GeForce 3080 Ti حدودا 22 درصد راندمان بیشتری نسبت به RTX 3080 با هش ریت 97 مگاهرتز بر ثانیه دارد که در این صورت گزینه جذابی برای ماینرها خواهد بود. هنوز زمان عرضه RTX 3080 Ti از سوی انویدیا اعلام نشده اما پیش بینی می‌شود این اتفاق در اوایل ماه می رخ دهد.

رشد فروش فصلی انویدیا و عبور از پیش بینی‌ها – تیم سبز در شرایط سخت هم می‌تازد

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *