فهرست بستن

نصب ویندوز 10 روی 1.3 میلیارد کامپیوتر – رکوردی جدید برای مایکروسافت

ویندوز 7 را که به خاطر دارید. اگر قطع شدن پشتیبانی مایکروسافت از این ویندوز نبود، حالا حالاها شاهد حضور این ویندوز روی کامپیوترهای مختلف بودیم (هر چند هنوز هم تعداد بسیار زیادی از کاربران را تغذیه می‌کند). با وجود حذف ویندوز 7، قلمرو ویندوز 10 هر روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و کاربران و دستگاه‌های بیشتری را به خود جذب می‌کند. تا زمان نوشتن این خبر، ویندوز 10 روی 1.3 میلیارد کامپیوتر نصب شده است. برای جزئیات بیشتر نصب ویندوز 10 روی 1.3 میلیارد کامپیوتر با ما همراه باشید.

همه ما قبول داریم که ویندوز 10 تا رسیدن به این نقطه‌ای که در حال حاضر به آن رسیده، سفر طولانی و سختی را طی کرده است (البته نه به سختی ویندوز 8). با گذشت زمان و بروزرسانی‌های منظم نرم افزاری، عملکرد و بهره وری این سیستم عامل به طرز چشمگیری افزایش یافته است و سهم خوبی از بازار را هم از آن خود کرده. رشد ویندوز 10 با وجود همه گیری ویروس کرونا و افزایش کاربران لپتاپ و کامیپوتر بالا رفته است.

مدیرعامل شرکت مایکروسافت، ساتیا نادلا در بیانیه‌ای با تاکید بر این موضوع اعلام کرد: ” با گذشت بیش از یک سال از همه گیری ویروس منحوس کرونا، منحنی کاربران ویندوز کم نمی‌شود. این ابتدای کار است. ما در حال بررسی و کار مضاعف در زمینه زیرساخت‌های ابری خود برای دهه‌های آینده هستیم. ما هر ماه بازار خود را گسترش می‌دهیم و در هر لایه از فناوری از مشتریان خود پشتیبانی می‌کنیم تا ذهنیت خوبی از ما داشته باشند.”

مایکروسافت قبلا هدف ویندوز 10 را یک میلیارد دستگاه تعیین کرده بود که در ماه مارس 2021 به آن دست پیدا کرد. این بدان معناست که هم اکنون این ویندوز 300 میلیون دستگاه بیشتر از پیش بینی‌ها جلو رفته که اصلا موضوع بدی نیست. جالب است بدانید که در سه ماهه اول امسال، درآمد مایکروسافت به 41.7 میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال گذشته پیشرفت داشته است. دلیل آن هم سرمایه گذاری و کار در زمینه زیرساخت‌های ابری است. باید دید که آیا مایکروسافت قادر به حفظ این رشد هست یا خیر.

به نظر شما ویندوز 10 در چه سالی به 2 میلیارد کاربر فعال خواهد رسید؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *