;
فهرست بستن

نخستین گردهمایی زمین تخت گرایان با حضور افراد سرشناس انجام شد

اولین گردهمایی زمین تخت گرایان با حضور جمعی از طرفداران این نظریه انجام شد. در این همایش، رهبران نظریه زمین تخت و دیگر نظریه پردازان توطئه حضور داشتند.

سال 2017، فعالیت زمین تخت گرایان به بیشترین حد خود در چند دهه اخیر رسید. نخستین گردهمایی زمین تخت گرایان در کاریلونای شمالی (North Carolina) انجام شد و طرفداران با حضور در این همایش، برای رد ادعای کروی بودن زمین تلاش کردند.

کنفرانس بین‌المللی زمین تخت (Flat Earth International Conference)، در روزهای 9 و 10 نوامبر (18 و 19 آبان) انجام شد و برخی از افراد سرشناس این نظریه نیز در آن حضور یافتند. در اولین گردهمایی زمین تخت گرایان، شخصیت‌های مختلفی به سخنرانی پرداختند که هریک از آنان برای اثبات دیدگاه تخت بودن زمین تلاش می‌کردند.

دی. ماربل ( D. Marble) یکی از اعضای انجمن زمین تخت گرایان است که تاکنون آزمایشات متعددی را برای رد ادعای کروی بودن زمین انجام داده و در این گردهمایی نیز به سخنرانی درباره دیدگاه خود پرداخت. دی. ماربل، آزمایشات بسیاری را برای اثبات نظریه زمین تخت انجام داده که در این میان آن‌ها، استفاده از وسیله «تراز» در هواپیما سر و صدای بسیار زیادی را به راه انداخت. او با استفاده از این ابزار نشان داد که پس از طی 326 کیلومتر مسافت، هیچ تغییری در وضعیت نشان‌گر این وسیله حاصل نمی‌شود! ویدیوی مربوط به این آزمایش، در قالب یک تایم‌لپس 23 دقیقه‌ای به نمایش درآمد و باری دیگر بحث و گمانه‌زنی پیرامون کروی بودن زمین را به بیشترین حد خود رساند.

مارک سارگنت (Mark Sargent)، به عنوان سازنده‌ی برنامه اینترنتی «سرنخ‌های زمین تخت» (Flat Earth Clues) یکی دیگر از سخنرانان این گردهمایی بود که از او به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رهبران جنبش زمین تخت یاد می‌شود. او در برنامه‌های اینترنتی خود همواره سعی می‌کند که دیدگاه کاملا تازه‌ای از جهان را به افراد نشان دهد. در وب‌سایت شخصی او آمده که قرار است حقیقتی بزرگ سرانجام بعد از صدها سال انتظار فاش گردد! مارک سارگنت که فعالیت رسمی خود در مورد نظریه زمین تخت را در سال 2014 آغاز کرد، معتقد است که زمین ساختار گنبدی شکل داشته و می‌توان این امر را با انجام آزمایشات واقعی به اثبات رساند. او با انجام آزمایشاتی پی در پی دریافت که نظریه زمین تخت، آن‌چنان هم خنده‌دار و دور از ذهن نیست؛ چرا که به بر اساس شواهد موجود، تخت بودن زمین تنها مدل منطقی برای زمین است!

گردهمایی زمین تخت گرایان

جرن کامپانلا (Jeran Campanella) نیز یکی از فعالان تبلیغات برای نظریه زمین تخت بود که در گردهمایی زمین تخت گرایان حضور داشت. او در این عرصه، ویدیوهای متعددی را برای اثبات تخت بودن زمین ایجاد و در شبکه‌های اینترنتی به اشتراک گذاشت. همچنین یکی دیگر از فعالیت‌های او، تلاش برای اثبات حقایق واقعه 11 سپتامبر و سایر نظریه‌های توطئه است. او و همسرش تصمیم گرفتند که سخنان معلمان، سخنرانان، دروغ‌های تلویزیونی و … را فراموش کرده و خودشان برای کسب حقیقت تلاش کنند. در بخشی از دیدگاه او درباره نظریه زمین تخت می‌خوانیم:

من فکر نمی‌کنم که با زندگی بر روی زمین، دائما در حال چرخش به دور خود باشم! کروی گرایان معتقدند که زمین یک جسم کروی است که با سرعت 106 هزار کیلومتر بر ساعت در مدار ستاره‌ای در فاصله 150 میلیون کیلومتری خود گردش می‌کند. ولی برای من، برخی حقایق موجب رد این ادعای مضحک می‌شود. به همین دلیل، از این پس سعی دارم با کسب شواهد واقعی، به اثبات نظریه زمین تخت کمک کنم. شما نمی‌توانید بر روی یک کره زندگی کنید و بگویید که انحنای آن قابل محاسبه نیست!

اولین گردهمایی زمین تخت گرایان ، شامل موضوعاتی از قبیل «ناسا و دیگر دروغ‌های فضایی»، «زمین تخت با استفاده از روش‌های علمی»، «بیداری از دروغ‌های علمی» و «آزمایش دنیای اطراف» بود و افراد سرشناس، دیدگاه خود پیرامون این مسائل را بیان کردند. رابی دیویدسون (Robbie Davidson) نماینده اصلی برگذاری این کنفرانس بود، وی یکی از مسیحیان معتقد به پیدایش است که بر نظریات تکامل و بیگ بنگ (Big Bang) اعتقاد کامل دارد.

زمین تخت‌ گرایان معتقدند که زمین یک دیسک کاملا تخت در مرکز منظومه شمسی است. این گروه از نظریه‌پردازان توطئه، تمامی تصاویر ماهواره‌ای و دستاوردهای عصر فعلی را زیر سوال برده و سعی می‌کنند با طرح سوالات چالشی، در میان جوامع مختلف سر و صدا به پا کنند. مدل فعلی زمین، این سیاره را همچون یک سکه تخت توصیف می‌کند که قطب شمال در مرکز و قطب جنوب دور تا دور آن را احاطه کرده است. زمین تخت گرایان معتقدند که ناسا و سایر آژانس‌های علمی، تصاویر تهیه شده از زمین را ویرایش کرده و به صورت جعلی در اختیار عموم قرار می‌دهند. زمین تخت گرایان امیدوارند که با ارائه مستندات خود، جهانیان را از این توطئه گسترده آگاه ساخته و ادعای خود را به اثبات برسانند.

همانطور که پیش‌تر نیز به اطلاع شما رساندیم، رپری آمریکایی با نام «بابی رای سیمونز جونیور» (Bobby Ray Simmons Jr)، قرار است یک ماهواره برای اثبات تخت بودن زمین به فضا ارسال کند. این رپر زمین تخت‌گرا سعی می‌کند با جمع‌آوری مبلغ 1 میلیون دلار، ماهواره خود را برای کسب اطمینان از صاف یا کروی بودن زمین به فضا ارسال کند. سامانه جمع‌آوری این هزینه، حساب مربوطه را در روزهای اول مسدود ساخت، اما در حال حاضر این حساب مجددا فعال گردیده و تاکنون 6.842 دلار جمع‌آوری شده است.

هیچ‌کس نمی‌داند که علت اعتقاد واقعی زمین تخت‌گرایان به این نظریه عجیب چیست! انجمن زمین تخت‌گرایان 555 عضو دارد که در چند سال اخیر، تلاش آن‌ها برای رد ادعای کروی بودن زمین به بیشترین میزان خود در تمامی دوران‌ها رسیده است. نظر شما در این باره چیست؟ آیا با برگذاری سالانه گردهمایی زمین تخت گرایان ، شانسی برای اثبات این ادعا وجود دارد؟

Let’s block ads! (Why?)

6 Comments

 1. امید

  این جمله که نوشتید:زمین تخت‌ گرایان معتقدند که زمین یک دیسک کاملا تخت در مرکز منظومه شمسی است””.اصلا درست نیست..زمین تخت گرایان ، زمین را تخت میدانند.اما از نظر آنان منظومه شمسی وجود ندارد..تمام ستارگان روی گنبد آسمان هستند که ما همیشه آنها را میبینیم.

 2. a

  با آزمایش کردن موارد مورد ادعای این افراد مثلا” زاویه انحنا و غیره… میشه جواب قطعی به درست یا غلط بودن این نظریات داد.
  در مورد تمام ادعاها همینطوره. برای همه ادعاها مثل ماشین آبسوز و زمین تخت و … بهترین راه آزمایش در حضور مردم هست تا صحت و سقم قضیه برای همیشه روشن بشه.

  • Moragheb

   علیک سلام، ممنون که با یک سلام، کامنت های مورددار رو کنار زدین تا برن ته لیست.

 3. سحر

  بی زحمت سوره رعد آیه ۲ رو مطالعه بفرمایید خداوند فرموده که خورشید و ماه را تا زمانی معین در مدار خودشان به حرکت واداشت
  این حرف ثابت بودن خورشید رو زیر سوال میبره

 4. کین هنوز از نتایج سحر است

  با سلام
  بر منکر قرآن لعنت،
  بله، خورشید و منظومه شمسی و بلکه کهکشان راه شیری هم بر مداری معین در حال گردش هستند.
  والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *