فهرست بستن

مک بوک هایی بدون صفحه کلید، مانند فیلم های سینمایی!

مک بوک هایی بدون صفحه کلید، مانند فیلم های سینمایی!

مک بوک های اپل که به کامپیوترهایی لوکس مبدل گشته و این روزها دست کم از دسترس ایرانی ها بسیار دور هستند، از نسخه پیشین، به یک نوار لمسی OLED مجهز شده و امکانات لمسی آنها تا یک سنسور ۲ وضعیته پیش رفت. دستیار صوتی و بخش امنیتی سنسور، و نوار لمسی، توسط یک پردازنده اختصاصی کنترل شده و بار CPU را کم می کنند.

و اما مسئله ای که به تازگی خبر ساز شده است، ثبت یک پتنت از سوی اپل است؛ شرکت آمریکایی Apple به تازگی یک پتنت را ثبت اختراع کرده است که ظاهرا به مک بوک های آینده این شرکت مرتبط است. درخواست ثبت پتنت اپل شامل مک بوکی است که به طور کامل  فاقد یک صفحه کلید لمسی است؛ محصولی که شاید در فیلم های هالیوودی مشابه آن را بسیار دیده ایم؛ اما در واقعیت خیر. اپل تا کنون پتنت های بسیاری را به ثبت رسانده است که البته همگی آنها به خط تولید نرسیده اند؛ با این وجود مک بوک هایی بدون صفحه کلید، یک پتنت بسیار نزدیک به واقعیت هستند.

در این پتنت، ۲ نمایشگر بر روی یکدیگر قرار می گیرند؛ یک نمایشگر با رزولوشن و دقت بالاتر، و یک نمایشگر نیز دارای وضوح کمتر است. یک لایه لمسی ۳D با تکنیک لمسی-خازنی در جای صفحه کلید قرار گرفته و در زیر آن، ماژول های Taptic قرار دارند. درخواست ثبت اختراع نشان می دهد که اپل موفق به اجرای شبیه سازی لمسی در ماژول های Taptic شده است.

بازدید: 34

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.