فهرست بستن

مکالمات کاربران «دیوار» هک و افشا شد

وب سایت «دیوار» اعلام کرد نسخه متنی چند ساعات از مکاتبات کاربران با مرکز پشتیبانی این سرویس هک شده و به دست هکرها افتاده است. جزئیات هک شدن مکالمات کاربران دیوار را در ادامه این نوشتار بخوانید.

دیوار اعلام کرده آنها به منظور کنترل کیفیت تماس‌ها و بررسی دقیق‌تر مشکلات کاربران، از یک نرم افزار برای تبدیل «بخش کوچکی» از تماس‌های صوتی به متن استفاده کرده‌اند که حالا همین متن‌ها افشا شده است. به گفته دیوار، در این حمله سایبری نسخه متنی چند ساعت از مکاتبات کاربران با پشتیبانی این وب سایت افشا شده است.

البته دیوار تاکید دارد سرویس تبدیل صدا به متن استفاده شده آزمایشی بوده و ظاهراً دقیق نیست. همچنین دیوار تاکید دارد مکالمات افشا شده به صورت «منقطع»، «یک طرفه» و «بی معنا» هستند، از این رو امکان سو استفاده از آنها وجود ندارد.

دیوار در بخش دیگری از این بیانیه، تاکید دارد مکاتبات افشا شده حاوی شماره تماس گیرنده نیست و نگرانی بابت سوء استفاده از آن وجود ندارد.

با این حال دیوار مسئولیت نشت اطلاعات را پذیرفته و از کاربران خود عذرخواهی کرده است. دیوار یادآور شده آنها اقدامات لازم برای تکرار چنین رخدادی را اتخاذ خواهند کرد و پیگیر این رخداد نشت اطلاعات هستند. به گفته دیوار هم اکنون این مشکل برطرف شده است.

دیوار هیچ گونه جزئیاتی از چگونگی نشت اطلاعات و دستیابی هکرها به داده‌های داخلی این شرکت ارائه نکرده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *