فهرست بستن

مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا در بازی Necromunda Hired Gun و Marvel’s Avengers

به تازگی شاهد اضافه شدن فناوری Super Resolution تیم سرخ به عنوان دیگری هستیم و در همین راستا مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا در بازی Necromunda Hired Gun منتشر شده است. با توجه به این که پشتیبانی از DLSS و FSR در کنار هم پدید آمده، سرانجام راهی برای مقایسه دو تکنولوژی در کنار هم داریم تا ببینیم کدام یک بهتر عمل می‌کند. این کار توسط Back4BuckPC Gamer انجام شده کسی که هر دو فناوری را در وضوح 4K با استفاده از بهترین کیفیت تصویر آزمایش کرده است. این موضوع بسیار مهم است زیرا DLSS همیشه عملکرد فوق العاده‌ای در وضوح‌های پایین‌تر دارد، جایی که الگوریتم‌های یادگیری ماشین بهبود کیفیت تصویر پتانسیل واقعی خود را نشان می‌دهد و تصویر را از تعداد بسیار کمتری پیکسل بازسازی می‌کنند. در سوی دیگر نیز AMD FidelityFX Super Resolution یا FSR وجود دارد که به تازگی به شکل منبع باز (متن باز) قرار گرفته تا کُد اصلی، سمپل‌ها و اسناد همگی در اختیار عموم قرار گیرند.

مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا

نکته مهم اینجاست که حالت Quality فناوری DLSS انویدیا تصویر را از خروجی 1440p به 4K بازسازی می‌کند در حالی که حالت Ultra Quality تکنولوژی تیم سرخ از 1662p کمک می‌گیرد. هر دو توسط Back4BuckPC Gamer در بازی Necromunda Hired Gun مقایسه شده‌اند. او از وضوح 4K و بهترین تنظیمات استفاده کرده و هر چه کیفیت بالاتر باشد یعنی این الگوریتم‌ها به بازسازی کمتری نیاز دارند و به همین علت انتظار می‌رود عملکرد مشابهی داشته باشند.

مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا در بازی Necromunda Hired Gun

دیدگاه کلی Bang4BuckPC Gamer نشان می‌دهد که FSR رقیبی بسیار قابل برای DLSS در این وضوح و بالاترین تنظیمات است. در واقع FSR حتی برتری جزئی در کارایی و کیفیت تصویر (در حرکت) در اختیار دارد. البته خب این الگوریتم از Motion Vectors یا History Buffers استفاده نمی‌کند.

مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا در بازی Necromunda Hired Gun
مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا در بازی Necromunda Hired Gun

یکی دیگر از بازی‌هایی که هر دو فناوری را پشتیبانی می‌کند، Marvel’s Avengers می‌باشد. اسکرین شات‌های منتشر شده هر دو تکنیک را در وضوح‌های 1080p و 1440p نشان می‌دهند و توسط KanaSaber در توییتر به اشتراک گذاشته شده‌اند. حداقل با توجه به این اسکرین شات‌ها AMD FSR مشخصا با بازسازی کابل‌های پل مشکل دارد، جایی که DLSS حتی جزئیات بیشتری را نسبت به وضوح اصلی 1080p اضافه می‌کند. در نظر داشته باشید که KanaSaber از حالت FSR Quality در این جا استفاده کرده و نه Ultra Quality در مقایسه قبل.

مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا
مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا

تقریبا اتفاق مشابهی در کیفیت 4K نیز تکرار می‌شود. FSR تنها تصویر را از وضوح 1440p بازسازی می‌کند که اتفاقا در مقایسه با کیفیت 4K استاندارد بسیار خوب به نظر می‌رسد. با این حال در این بازی ظاهرا DLSS عملکرد بهتری داشته و در تصویر پایین نیز جزئیات بیشتر به موهای شخصیت اضافه می‌کند.

مقایسه AMD FSR و DLSS انویدیا

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *