فهرست بستن

معرفی درایو 2 ترابایتی AORUS Gen4 AIC SSD توسط گیگابایت

شرکت گیگابایت امروز یک مدل 2 ترابایتی از درایو SSD نسل 4 با نام AORUS را معرفی نمود. این درایو اساسا یک کارت رایزر PCI-Express 4.0 x16 به چهار M.2 PCIe Gen 4 x4 است که همراه با چهار درایو 500 گیگابایتی SSD AORUS Gen4 M.2 NVMe از پیش نصب شده ارائه می‌شود. با معرفی درایو 2 ترابایتیAORUS Gen4 AIC SSD توسط گیگابایت همراه ما باشید.

درایو 2 ترابایتی AORUS

استفاده از درایو 2 ترابایتی AORUS با یک پلتفرم به تقسیم‌بندی خطوط PCIe (مدرن‌ترین پلتفرم‌ها از سال 2016 تاکنون) و یک سیستم عامل برای پشتیبانی از NVMe RAID نیاز دارد. کارت AORUS Gen4 AIC SSD همچنین از قطعات ساده‌ای بهره می‌برد که یک فن دمنده را برای کنترل حرارت درایو و چند LED را برای نمایش وضعیت درایو فراهم می‌کند. در داخل آن نیز یک هیت سینک مونوبلاک مسی گرمای هر چهار درایو را متعادل می‌سازد. هر یک از چهار درایو داخلی M.2 NVMe از 3D TLC NAND با 96 لایه و کنترلرهای Phison E16 بهره می‌برند. با NVMe RAID، این کارت قادر است حداکثر عملکردی تا 15000 مگابایت بر ثانیه خواندن ترتیبی و تا 9500 مگابایت بر ثانیه نوشتن ترتیبی را ارائه دهد.

عملکرد دسترسی تصادفی درایو جدید بالغ بر 425,000 IOPS در خواندن تصادفی 4K و 440,000 IOPS در نوشتن تصادفی 4K می‌باشد. خوشبختانه گیگابایت این درایو را با 5 سال ضمانت روانه بازار خواهد کرد. این شرکت اما از قیمت درایو 2 ترابایتی AORUS Gen4 AIC SSD رونمایی نکرده و مشخص نیست این حافظه ذخیره سازی قدرتمند با چه قیمتی به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

معرفی درایو 2 ترابایتی AORUS Gen4 AIC SSD توسط گیگابایت
درایو 2 ترابایتی AORUS Gen4 AIC SSD
درایو جدید گیگابایت

با این که درایو یاد شده از کنترلرهای Phison E16 بهره می‌برد، به تازگی کنترلر Phison E18 نیز با قابلیت‌های بی‌نظیری معرفی شد که با این وجود دلیلی بر ضعیف بودن E16 نیست. کنترلر E18 برای رقابت با درایو Samsung 980 Pro PCIe 4.0 به بازار خواهد آمد که یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های ذخیره سازی بازار برای کاربران می‌باشد.

بیشتر بخوانید: جزئیات مدل های سفارشی RTX 3080 ایسوس، گیگابایت و MSI

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *