فهرست بستن

معاون دادستان کل: ایران در فیلترینگ تلگرام از روسیه موفق‌تر عمل می‌کند

فیلترینگ تلگرام

عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان کل کشور، در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت همه مسئولان برای فیلترینگ تلگرام تلاش می‌کنند و ایران در این زمینه از روسیه موفق‌تر عمل خواهد کرد.

عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و معاون دادستان کل کشور، پس از فیلتر شدن تلگرام در ایران یادداشتی را در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش منتشر کرد و در آن ضمن تاکید بر موفق بودن فیلترینگ تلگرام در روسیه، ابراز امیدواری کرد که ایران در زمینه از روسیه نیز موفق‌تر عمل کند. متن کامل این پست را در ادامه مشاهده می‌کنید:

یادداشت معاون دادستان کل در مورد فیلترینگ تلگرام

علی‌رغم تبلیغات وسیع رسانه‌های آمریکایی و غربی و طرفداران آن‌ها دائر بر ناموفق بودن فیلتر تلگرام در روسیه، فیلتر تلگرام در این کشور موفق بوده و بعد از فیلتر، رتبه بازدید تلگرام در این کشور سقوط فاحشی داشته است. بررسی‌های به عمل آمده حاکی از آن است که رتبه بازدید تلگرام قبل از فیلتر شدن در روسیه ۱۰۵ بوده و ظرف ده روز گذشته از رتبه یکصد و پنجمین پایگاه پربازدید به رتبه ۲۰۹ سقوط کرده است. یعنی هر روز بیش از ده پله سقوط داشته است.

با توجه به روند پر شتاب مهاجرت مردم بابصیرت ایران اسلامی به پیام رسان های داخلی و دانش و تجربه جوانان و مهندسان نخبه ایرانی و عزم جزم و هماهنگی بی نظیر اکثریت قریب به اتفاق مسئولان در رفع سلطه بیگانگان بر فضای مجازی کشور، انشاءالله جمهوری اسلامی ایران در این زمینه موفق‌تر عمل خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 18

1 Comment

  1. نوید

    طرز کار فیلترشکن ها به صورت کلی و خلاصه این هست که ابتدا سیستم شما رو با یک کانال ایمن شده از پروتکل های امن به سرور های خودشون متصل میکنن بعد از اونجا سیستم شما رو به شبکه داخلی خودشون که اینترنت هست وصل میکنن و به این ترتیب محدودیت های اعمال شده توسط شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت ( مثل شاتل ،آسیاتک ،ایرانسل و … ) دور زده میشه به این دلیل که حالا دیگه از کشور دیگه ای به اینترنت متصل شدین و در نهایت آدرس IP مربوط به اون کشور برای شما ثبت میشه . کاربران هر کشوری آدرس IP مخصوص خودشونو دارند و مثلا وقتی میخوان آمار بگیرن که تعداد بازدیدکنندگان ایرانی از یک سایت چه تعداده ،آدرس های IP مربوط به ایران رو شمارش میکنن . وقتی تلگرام در روسیه و ایران فیلتر شده و اکثر افراد برای دسترسی به آن از فیلترشکن ( یا تلگرامی که فیلترشکن داخلی داره ) استفاده میکنند ،تعداد بازدید کنندگان ( حقیقی ) روسی و ایرانی تغییری نداره و فقط تعداد IP های مربوط به روسیه و ایران کاهش چشمگیری داره … قابل توجه مسئولین : این روش ضررهایی هم داره و اگر از فیلترشکن های نامعتبر استفاده بشه اطلاعات کاربران ممکنه توسط ارائه دهنده ی فیلترشکن دزدیده بشه ( با توجه به اینکه یکی دلایل مسخره تون برای فیلتر تلگرام دسترسی بیگانگان به اطلاعات کاربران ایرانی بود ) … شما آمار و اطلاعات دقیقی از کشور خودمون ندارید مثل آمار بیکاری !! پس چطور درباره ی روسیه و پیامرسان ایمن و باسابقه ی تلگرام اظهار نظر می کنید ؟؟ و در پایان بدون دانش و اطلاع کافی از یک موضوع دربارش حرف نزنید بهتره !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.