فهرست بستن

مدیر کل پست البرز: پست استان به دنبال گسترش ارایه خدمات و جذب ترافیک باجه ای است

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،پست استان البرز ، یکی از قطب های اصلی درآمدزایی و جذب ترافیک کشور است، در حال حاضر چند درصد از عملکرد شبکه پستی کشور مربوط به این استان است؟

با بررسی آمار عملکردی سایر استان های کشور مشهود است که فرآیندهای پستی اداره کل پست استان البرز توانسته 72/2 درصد از ترافیک کل و 7/3 درصد از درآمد کل شبکه پستی کشور را به خود اختصاص دهد. این اداره کل با مدیریت هزینه های جاری و عملیاتی خود توانسته در کنار پست استان تهران به عنوان استان های سودده کشور قلمداد شود.

-وضعیت پست استان طی شش ماهه نخست سال 97 در مقایسه با مدت مشابه پارسال در شاخص های کیفیت، درآمد و ترافیک چگونه است؟

مقایسه آمار ترافیک و درآمد پست استان نشان می دهد طی شش ماهه نخست استان با وجود کاهش 10 درصدی ترافیک مرسولات، شاهد افزایش 10 درصدی درآمد هستیم و این نشانگر آن است که ارایه خدمات با ارزش افزوده در این استان امسال بهتری داشته است.

-در همایش اخیر مدیران سراسر کشور تاکید زیادی بر تقویت خدمات باجه ای (فیزیکی و یا مجازی) شد. پست البرز چه برنامه ای در این خصوص دارد؟

امسال ترافیک باجه ای پست البرز 11 درصد و  درآمد باجه ای به میزان 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، این موضوع موید آن است که در استان البرز با برنامه ریزی های صورت گرفته گرایش به سمت ارایه خدمات باجه ای سرعت گرفته است به طوریکه تبدیل ترافیک و درآمد قراردادی به ترافیک و درآمد باجه ای مجدانه دنبال می شود.

-توسعه بازار یکی از برنامه های اصلی شبکه در سال جاری است. برنامه پست استان البرز در این خصوص و استفاده از ظرفیت های منطقه ای چیست؟

با توجه به عقد قرادادهای ترافیک پستی دارای ارزش افزوده در اداره کل پست استان البرز از سالهای گذشته و نیز پایه گذاری برخی از قراردادهای کشوری از جمله قرارداد ثبت نام متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند ، تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای قدیمی با اسناد تک برگی جدید و . . . همواره سعی شده با ارایه کیفیت خدمات پستی، قراردادهای موجود حفظ گردد و نیز حجم این قرادادهای چه از نظر افزایش سرویس ارایه شده و چه بصورت حجمی توسعه پیدا کند. یکی دیگر از برنامه های پست استان جذب ترافیک موجود در بخش خدمات حمل و جابجایی مرسولات تجارت الکترونیک با توجه به حرکت شهروندان به استفاده از مزایای این نوع تجارت می باشد.

-هوشمند سازی لازمه رسیدن به پستی پویا و سرآمد است، وضعیت موجود خدمات الکترونیکی پست را چگونه ارزیابی می کنید؟ برای تحقق هوشمند سازی چه اقدامات دیگری می توان انجام داد؟

با نگاهی ساده به بهره برداری شرکت ها  و کسب و کارهای بزرگ جهانی از سامانه های هوشمند و الکترونیکی در راستای ارایه خدمات به مشتریان خود و نیز تغییر نوع نیازهای شهروندان به استفاده از خدمات مبتنی بر بسترهای ارتباطی الکترونیکی هوشمند مشخص می شود شرکت ملی پست با توجه به شرایط موجود توسعه انتقال فناوری های نوین در کشور، ظهور خدمات جدید الکترونیکی و همچنین آغاز بکار  اپراتورهای بخش خصوصی، می بایست از فرآیند هوشمند سازی با هدف به روز رسانی خدمات پستی و مهمتر از آن کاهش هزینه های اجرایی و عملیاتی بهره برداری نموده و بر اساس علم بازاریابی نسبت به ایجاد مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا برای حفظ بازار موجود اقدام نماید . این مهم علاوه بر نیاز به استفاده از فناوری های روز ، نیازمند انجام یکسری تغییرات در سطح بدنه اجرایی و بویژه دیدگاه نیروی انسانی است.

-به نظر شما در حال حاضر مردم تا چه حد با انواع سرویس ها و خدمات پستی آشنا هستند؟ برای بالابردن سطح آگاهی شهروندان چه کارهایی باید انجام شود؟

مسلما شهروندان در حد رفع نیازهای خود با خدمات پستی آشنا هستند و ممکن است در زمان مراجعه به واحدهای پستی جهت دریافت خدمات پستی با تعداد محدود دیگری از خدمات نیز آشنا شوند که این کافی نیست و با توجه به اینکه شبکه پستی خود یک رسانه است؛ می بایست با بهره برداری از بسترهای ارتباطی موجود نسبت به آشنا کردن بیشتر شهروندان با انواع خدمات پستی اقدام شود.

همانطور که در اداره کل پست استان البرز برای افزایش سطح آگاهی شهروندان، در خصوص ارایه برخی خدمات از جمله تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای قدیمی با اسناد تک برگی جدید در پست، اطلاع رسانی محیطی وسیعی انجام گرفت که منتج به نتایج قابل قبولی شد.

-تعامل و همکاری سایر استانها با پست استان البرز در راستای تحقق اهداف شبکه و تحویل و توزیع به موقع مرسولات چگونه است؟

با توجه به اینکه بستر توزیع و ارایه بسیاری از ترافیک های پستی جذب شده در داخل استان، سایر استان های می باشد، توجه و اهتمام به انجام با کیفیت فرآیندهای نهایی از جمله توزیع مرسولات قبول شده در استان ، نقش بسزایی در حفظ قراردادهای موجود و امکان عقد قرادادهای جدید در قالب سرویس های پستی نوین دارای ارزش افزوده دارد .  پست استان البرز با این دیدگاه خود را متعهد و ملزم به انجام قرادادهای پستی منعقد شده در سایر استان ها با بهترین کیفیت دانسته و تمام امکانات خود را در این مسیر بسیج کرده است . در این خصوص می توان به جذب ترافیک سوالات آزمون کنکورهای سراسری توسط پست استان البرز، اشاره کرد که با همکاری و مساعدت سایر استان ها، به نحو احسن اجرا شد.

– در خصوص برنامه های پست استان در راستای رونق شبکه و گسترش بازار در سال 97 توضیح دهید.

برنامه ریزی و هدف گذاری استان در جهت جذب ترافیک های مطلوب پستی دارای ارزش افزوده در حوزه خدمات مشترک با بانک های عامل و نیز برخی دستگاه های خدمت رسان از جمله گاز، آب، برق و شهرداری ها بر بستر GNAF است و در این راستا جلسات تخصصی بازاریابی بصورت هفتگی به منظور  پیگیری امور مرتبط برگزار می گردد.

Let’s block ads! (Why?)

بازدیدها: 11

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.