فهرست بستن

مایکروسافت مشکل اجرای بازی در ویندوز 10 را برطرف کرد

اخیرا پس از آنکه مایکروسافت بروزرسانی‌های جدیدی را برای ویندوز 10 منتشر کرد، عده‌ای از کاربران گزارشاتی مبنی بر اینکه در اجرای بازی در ویندوز 10 با مشکلات مختلفی مواجه شده اند، منتشر کردند. دو بروزرسانی KB5000842 و KB5001330 در ماه های مارس و آوریل امسال برای دستگاه های مجهز به نسخه 2004، 20H2 و 21H1 ویندوز 10 منتشر شدند که مورد دوم مسئول مشکلات جدید در سیستم عامل مایکروسافت بود. گیمرها پس از نصب بروزرسانی مذکور مشکلات مختلفی را با سیستم‌های خود در حین بازی تجربه کردند که افت فریم ریت در بازی‌ها مهم‌ترین آن بود. هر چند کاربران مشکلات دیگری همچون پدیدار شدن صفحه مرگ آبی، بوت لوپ و مواردی از این قبیل را نیز تجربه کرده بودند.

رفع مشکل اجرای بازی در ویندوز 10

مایکروسافت واکنش سریعی به این موضوع داشت و کمی بعد از انتشار گزارش کاربران، مشکل را به رسمیت شناخت و با بیانیه ای اعلام کرد بعد از نصب این بروزرسانی عده کمی از کاربران در بازی‌ها عملکردی کمتر از حد انتظار دریافت کرده‌اند. همچنین مایکروسافت گفت اکثر این عده از کاربران بازی‌ها را در حالت تمام صفحه و بدون حاشیه اجرا کرده بودند و دارای دو یا چندین نمایشگر بوده‌اند. ویندوز 10 قادر است بازی‌ها را در سه حالت پنجره، تمام صفحه و بدون حاشیه اجرا کند.

مایکروسافت راه حلی را برای برطرف سازی این مشکل پیدا کرده که به طور خودکار سیستم‌های تحت تاثیر قرار گرفته را شامل می‌شود. ردموندی‌ها در حال استفاده از ویژگی جدیدی به نام Known Issue Rollback برای رفع مشکلاتی هستند که ویندوز 10 برای سیستم‌های کاربران ایجاد کرده است. با این ویژگی مایکروسافت سریعا می تواند یک رفتار غیر عادی از ویندوز را که شناسایی شده برطرف نماید. تمامی نسخه‌های ویندوز 10 از ورژن 2004 به بعد از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند در حالی که نسخه‌های قدیمی‌تر صرفا یک پشتیبانی جزئی از آن دارند. مایکروسافت اعلام کرده که روند کار ممکن است 24 ساعت به طول بیانجامد و ریستارت سیستم می‌تواند روند کار را تسریع کند.

آپدیت امنیتی جدید ویندوز 10 و دردسرهای بیشتر – فریم ریت ناپایدار، بوت لوپ و غیره

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *