فهرست بستن

قیمت‌های نجومی تحت سایه رکود سنگین در بازار؛ آخرین قیمت خودروهای پرفروش داخلی

رسانه کلیک – سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران اعلام کرد که این روزها بازار خودرو شرایط طبیعی نداشته و پیش‌بینی می‌کند که طی هفته‌های آینده ریزش شدید قیمت‌ها در بازار رخ بدهد.

به گزارش رسانه کلیک به نقل از ایرنا، آقای موتمنی در مصاحبه خود با این خبرگزاری تصریح کرد: اکنون به هیچ عنوان خرید خودرو عاقلانه نیست و توصیه می‌شود مشتریان فکر خرید را از سر خود بیرون کنند. طبق صحبت‌های ایشان در حال حاضر بازار به اصطلاح قفل بوده و رکود کامل بر آن حاکم است.‌ آنچه از قیمت‌ها شنیده می‌شود فقط روی کاغذ است و مشتریان نیز فقط قیمت می‌پرسند.

به گفته این مقام و کارشناس صنفی، قیمت خودروهای داخلی صرفا در فضای مجازی داغ و نجومی است‌. قیمت خارجی‌ها نیز به طور مشابه روی کاغذ و در ارقام بسیار بالا از سوی فروشندگان ذکر می‌شود. زمانی که قیمت‌ها به صورت ساعتی بالا می‌رود افراد از خرید و فروش منصرف می‌شوند و همه منتظر می‌مانند که در نهایت چه اتفاقی می‌افتد.

آخرین قیمت خودروهای پرفروش

بر اساس گزارش ایرنا، هر دستگاه خودرو پراید ۱۱۱ در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ از قیمتی در حدود ۱۴۰ تا ۱۴۳ میلیون تومان برخوردار است. این در حالی است که پراید ۱۳۱ معادل ۱۲۲ تا ۱۲۵ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ بین ۱۲۴ تا ۱۲۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده‌اند. از طرف دیگر فروشندگان تیبا ۲ بهای اتومبیل خود را ۱۶۵ میلیون تومان اعلام کرده و برادر صندوقدار این محصول سایپا یعنی تیبا سدان نیز ۱۴۹ میلیون تومان از خریداران پول طلب می‌کند. خودروی ساینا حدود ۱۶۰ میلیون تومان و کوییک دنده‌ای هم ۱۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

در گروه محصولات ایران خودرو نیز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ معادل ۲۳۸ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ برابر ۳۰۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار وی ۸ حدود ۲۹۸ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دنده‌ای نیز ۴۳۶ میلیون تومان قیمت خورده‌اند. در این بین پژو ۲۰۷ اتوماتیک حدود ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

طبق مندرجات این گزارش، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس بنزینی ۲۱۶ میلیون تومان پژو پارس ساده ۲۵۴ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۲۱۰ میلیون تومان، سمند سورن ۲۷۵ میلیون تومان، دنا معمولی ۳۳۰ میلیون تومان، رانا ۲۴۰ میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای ساده ۴۰۵ میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای توربو ۴۸۵ میلیون تومان و دنا پلاس اتوماتیک توربو ۶۶۱ میلیون تومان در بازار آزاد قیمت گذاری شده‌اند.

از طرف دیگر خودروهای مونتاژی نیز با ارقام نزدیک به یک میلیارد تومان در این جمع خودنمایی می‌کنند؛ چرا که هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ حدود یک میلیارد و صد و شصت و هفت میلیون تومان، سیتروئن سی ۳ حدود یک میلیارد و ۵۶ میلیون تومان، سراتو یک میلیارد و بیست میلیون تومان، ساندرو اتوماتیک ۵۴۴ میلیون تومان، هایما اس ۷ ۹۵۰ میلیون تومان، جک s۵ برابر ۸۵۶ میلیون تومان و چانگان سی اس ۳۵ معادل ۵۴۵ میلیون تومان از خریداران خود پول درخواست می‌کنند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *