فهرست بستن

قطعی برق در ایران چه تاثیری روی روند کاری شما داشته است؟

یکی از نیازهای اساسی کل مردم جهان امروزه، الکتریسیته یا همان برق می‌باشد. کامپیوتر، اینترنت، گوشی موبایل و حتی یک بلندگوی کوچک همگی نیاز به برق برای شارژ شدن خود و حتی کار کردن مستقیم دارند.با این وجود این چند روزه با قطعی برق در ایران استرس قطع شدن ناگهانی برق روان مردم را بهم ریخته است و بسیاری از مردم با ترس و لرز مشغول انجام کارهای خود هستند.

طی چند روز اخیر هزاران دلیل برای قطعی برق در ایران به وجود آمده است و هرکس یک دلیل جداگانه دیگر برای خود در رابطه با قطعی برق آورده است ولی تا به این لحظه یک مورد به صورت رسمی تایید شده است. به گفته سخنگوی صنعت برق: در برخی از مناطق کشور محدودیت موقتی بدنبال موضوع محدودیت سوخت نیروگاه‌ها اعمال شده است که باعث شد در برخی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم.

دلیل قطعی برق: استخراج ارز دیجیتال؟

سوخت نیروگاه‌ها تنها یکی از دلایلی می‌باشد که طی چند روز گذشته باعث قطعی برق در سراسر ایران شده است. یکی دیگر از موضوعاتی که باعث ایجاد شک و شبهه شده، بحث پیش آمده بین مصرف برق دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال بوده، ولی این موضوع توسط کمیسیون بلاکچین کشور رد شده است. دلیل آن نیز مصرف یک درصدی منابع برق کشور توسط ماینرها بوده و یک درصد در برابر مابقی مصارف از انرژی برق کشور رقم ناچیزی می‌باشد.

قطعی برق در ایران

قطعی برق در تهران

نگرانی همه آلودگی کنونی شهر تهران و رد شدن آن از مرز قرمز می‌باشد. قطعی برق در تهران طی چند روز اخیر در بیشترین بازه زمانی خود قرار گرفته بود و بسیاری از کسب و کارها که وابسته به برق هستند نیز از این موضوع شاکی هستند. به غیر از این موضوع، امتحانات با توجه به تعطیلی مدارس، توسط نرم افزارهای شاد و دایاموز برای مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان گرفته می‌شود.

هر دو برنامه گفته شده در کنار سایر نرم افزارهای دیگر نیازمند اینترنت برای ارتباط با معلم و همچنین پاسخ دادن به سوالات می‌باشند اما با توجه به رشد اینترنت ثابت خانگی، در صورت قطعی برق، اینترنت نیز در دسترس دانش آموزان نخواهد بود و همگی مجبور به صرف هزینه جداگانه برای خرید بسته اینترنت همراه برای جواب دادن به پاسخ امتحانات خود هستند. قطعی برق رحم به هیچکس نداشته و برق وزارتخانه‌هایی مثل وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت نفت و وزارت صنعت و معدن نیز قطع شده است.

شما در چه استانی هستید؟ آیا قطعی برق شما را نیز نگران کرده است؟

بیشتر بخوانید: واکنش ایرانیان به مهاجرت از Whatsapp – جاده‌ای که قبلا آسفالت شده

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *