قابلیت Universal Control اپل استفاده همزمان از موس و کیبورد را برای دستگاه های iOS فراهم می کند

با رونمایی از جدیدترین سیستم عامل مخصوص دسکتاپ اپل با نام macOS Monterey، که با ویژگی هایی از جمله پشتیبانی از Shortcuts و اشتراک فایل با آیپد همراه شده است، این شرکت ویژگی جدیدی را معرفی کرده که شباهت زیادی به SideCar دارد که همین چند سال پیش در مک و آیپد عرضه شد. این قابلیت جدید Universal Control نام گرفته و به شما امکان می دهد از کیبورد و ماوس یکسانی برای کنترل همزمان مک، آیپد و سایر دستگاه های اپل خود استفاده کنید.

استفاده همزمان از موس و کیبورد برای تمامی دستگاه ها در قابلیت جدید Universal Control اپل

این ویژگی جدید، بسیار شبیه به SideCar می باشد. همچنین در این حالت، تمامی دستگاه هایی که در حال استفاده از آن هستید، باید به صورت یکپارچه و هماهنگ کار کنند به طوریکه شما را ملزم می کند که به عنوان مثال، آیپد خود را در کنار دستگاه مک قرار دهید. در این حالت، هنگامی که موس را به سمت iPad یا سایر دستگاه ها بکشید، نشانگر آن از دستگاه فعلی به دستگاه دیگر جابجا شده و به عنوان گزینه ای ایده آل برای کنترل آیپد و یا سایر دستگاه ها، می توان از آن استفاده کرد.

قابلیت Universal Control اپل

قابلیت Universal Control اپل

این حالت بسیار سریع و آنی اتفاق افتاده و شما بلافاصله می توانید علاوه بر جابجایی نشانگر موس بین دستگاه های اپلی خود، حتی فایل و عکس های مورد نظر خود را نیز با همین روش و بوسیله موس،‌ بین آی دیوایس ها منتقل کنید. طبق پیش نمایشی که در مراسم کنفرانس اپل به اجرا درآمد، این ویژگی بسیار کاربردی خواهد بود به طوریکه تا حد زیادی از وابستگی شما را به کابلها و یا حتی سرویس های مربوط به جابجایی فایل ها، می کاهد.

قابلیت SharePlay اپل iOS 15 رسما معرفی شد: با هم و همزمان فیلم ببینید یا آهنگ گوش کنید و بیشتر

نظر شما راجع به قابلیت Universal Control اپل چیست؟ آیا از ارائه این ویژگی هیجان زده اید؟

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *