فهرست بستن

قابلیت ‌Soft Block توییتر برای حذف فالوورهای مزاحم اضافه شد

شبکه اجتماعی توییتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان حذف فالوورهای مزاحم (بدون بلاک و یا آنبلاک کردن آن‌ها) را فراهم می‌کند. برای جزئیات بیشتر قابلیت ‌Soft Block توییتر با ما همراه باشید.

جزئیات قابلیت ‌Soft Block توییتر

احتمالا همه‌ی ما با فالوورهای مختلفی رو به رو شده‌ایم که گاهی حد و مرزهای خود را نمی‌شناسند و پا را فراتر از گلیم خود قرار می‌دهند. تا به امروز برای ساکت کردن این موارد تنها گزینه بلاک (در صورت ترحم بعد از آن آنبلاک کردن صورت می‌گیرد) بود اما دیگر زمانه فرق کرده و تکنولوژی نیز پیشرفت کرده است. تیم روان شناسی توییتر به این نتیجه رسیده که گزینه‌ای با نام Soft Block اضافه کند تا دیگر نیازی به بلاک کردن یک دنبال کننده برای حذف آن نیاز نباشد. در این حالت کاربری که Soft Block شده است قادر به دیدن توییت‌های شما و یا ارسال پیام شخصی هست، اما توییت‌های شما را در تایم لاین خود نخواهد دید. از طرفی اگر آن کاربر همچنان اصرار داشته باشد، می‌تواند دوباره شما را فالو کند.

قابلیت ‌Soft Block توییتر برای حذف فالوورهای مزاحم اضافه شد ۲

این گزینه قطعا برای بسیاری از کاربران و یا اینفلوئنسرها مفید خواهد بود، چرا که در بسیاری از شرایط نیازی به بلاک کردن نیست، بلکه تنها می‌خواهید از چشمان آن دور بمانید. از طرفی انجام این نوع بلاک کردن بسیار آسان‌تر و کم دردسرتر از بلاک آنبلاک کردن است. برای Soft Block کردن یک کاربر تنها کافی است به لیست دنبال کنندگان خود بروید و علامت سه نقطه‌ی جلوی کاربران را کلیک کنید. بعد از آن گزینه‌ی Remove This Folower را بزنید. کاربری که این حالت را بر روی آن اعمال کرده‌اید، متوجه این موضوع نخواهد شد.

قابلیت سافت بلاک توییتر یکی از آخرین ویژگی‌هایی است که این شبکه اجتماعی به دنیا معرفی کرده است تا کاربرانش بتوانند تجربه‌ای جدید را در دنیای سوشال مدیا و از طرفی کنترل بیشتری بر پروفایل خود و نحوه‌ی برخورد با کاربران دیگر داشته باشند. اگر خاطرتان باشد، چند ماه پیش بود که قابلیت Fleet (به مانند استوری اینستاگرام) از توییتر حذف شد و اخیرا هم تست قابلیت جدیدی با نام Auto Block در دستور کار توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی قرار گرفته.

نکته: در حال حاضر این قابلیت تنها در نسخه‌ی وب این شبکه اجتماعی در دسترس است.

بیشتر بخوانید:

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *