فهرست بستن

قابلیت پیش بینی متن Microsoft Word از ماه آینده اضافه خواهد شد

اگر شما یک کاربر Microsoft Word هستید که تایپ سریعی ندارد، ممکن است از ویژگی جدیدی که برای این نرم افزار در ماه مارس ارائه می‌شود، قدردانی کنید.  آنطور که از خبرها پیداست، مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن قابلیت پیش بینی متن Microsoft Word در ماه مارس است. ویژگی جدید مشابه گزینه Google Docs ‘Smart Compose است که با استفاده از یادگیری ماشین برای پیش بینی لغت نویسنده (برای سرعت بخشیدن به ایجاد سند) کار خواهد کرد.

جزئیات قابلیت پیش بینی متن Microsoft Word

مایکروسافت در ابتدا بتا پیش بینی متن را سال گذشته اعلام کرد، اما اخیرا وبسایت Neowin متوجه شد که این قابلیت اکنون در نقشه راه Microsoft 365 قرار دارد و تا ماه آینده به همه کاربران Word در ویندوز اضافه خواهد شد. نرم افزار Word در هنگام نوشتن سند، پیش بینی‌های خاکستری را برجسته می‌کند که می‌توان با استفاده از کلید Tab، پیشنهادات را پذیرفت یا با زدن دکمه Escape، آن‌ها را رد کرد. پیش بینی‌های متنی نیز توسط کاربران Word کاملاً غیرفعال می‌شود و در حال حاضر هم برای 50 درصد از کاربران بتا ویندوز در دسترس است. همچنین این ابزار سبک نوشتن کاربر را برای ارائه توصیه‌های متناسب با زمان یاد می‌گیرد.

قابلیت پیش بینی متن Microsoft Word از ماه آینده اضافه خواهد شد 01

مایکروسافت در ماه جاری شروع به ارائه پیش بینی‌های متن مشابه در Outlook برای ویندوز کرده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ایمیل‌های خود را سریعتر بنویسند. این پیش بینی‌های متنی همانند پیش بینی متن سرویس Gmail است که سال گذشته به همراه ویژگی برای برنامه ریزی زمان ارسال ایمیل به Outlook در وب نیز ارائه شد. اخبار مربوط به ویژگی‌های پیش بینی متن به زودی و پس از اعلام مایکروسافت برای Office 2021 با مجوز دائمی برای ویندوز منتشر می‌شود و کاربران macOS نیز می‌توانند در اواخر سال جاری از آن استفاده کنند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *