فهرست بستن

فناوری NXTPAPER – ترکیبی از صفحه نمایش و کاغذ

شرکت TCL که با تلویزیون‌ها و تلفن‌های مقرون به صرفه نامی برای خود دست و پا کرده است، می‌خواهد ثابت کند که قادر به تولید نوآوری و فناوری جدیدی نیز هست. امروز این شرکت چیزی به نام فناوری NXTPAPER را معرفی ‌می‌کند. نوع جدیدی از نمایشگر که با کاهش سوسو زدن ، نور آبی و خروجی نور به منظور محافظت بهتر از چشم ارائه می‌شود. این شرکت اعلام کرده که این اثر مشابه E Ink است و آن را “ترکیبی از صفحه و کاغذ” می نام. TCL اعلام کرده که گواهینامه‌های محافظت از چشم را از آزمایشگاه راین آلمان دریافت کرده و دارای 11 حق ثبت اختراع مختلف برای محافظت از چشم است.

هرچند انتظار نداشته باشید که فناوری NXTPAPER به زودی در تلفن هوشمند ظاهر شود. شرکت TCL اعلام کرده که این فناوری  برای دستگاه‌های بزرگتر مانند تبلت‌ها یا کتابخوان الکترونیکی است. این فناوری جدید صفحه نمایش از کیفیت Full HD پشتیبانی می‌کند و امکان پخش روان فیلم را با تجربه‌ای شبیه کاغذ فراهم می‌کند.شرکت TCL اعلام کرد که این صفحه نمایش در مقایسه با E Ink ، 25 درصد کنتراست بالاتر ارائه می دهد. این نمایشگر از “صفحه ای بسیار بازتابنده” برای “استفاده مجدد از نور طبیعی” استفاده می کند و در نتیجه نور پس زمینه را از بین می‌برد. شرکت TCL اعلام کرده که این نمایشگر در حالی که کنتراست بیشتری  دارد36  درصد نازک‌تر از LCD معمولی است. از آنجایی که این صفحه نمایش به نوردهی خاص نمایشگر‌ها احتیاج ندارد، به ادعای خود شرکت سازنده، 65 درصد کمتر از باقی صفحه نمایش‌های بازار انرژی مصرف می‌کند. به این ترتیب ، دستگاه‌ها برای استفاده طولانی مدت به باتری‌های بزرگ احتیاج ندارند.

معمولا، نسخه‌های جدید دستگاه‌های E Ink با سرعت بسیار کمی عرضه می‌شوند که این قضیه  لذت بردن از فیلم‌ها یا انیمیشن‌ها در آنها را دشوار می‌کند. اگر TCL’s NXTPAPER از پخش نرم ویدئو با نرخ فریم قابل قبول پشتیبانی کند، یک نقطه مثبت در طراحی و تولید این برند است. اما ما به غیر از رندر ارائه شده توسط این شرکت، هنوز نتوانسته ایم فناوری نمایش این دستگاه را بسنجیم.

در حالی که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره تاریخ عرضه و قیمت آن درز نکرده، شرکتTCL  گفت که احتمالا “در آینده نزدیک” این فناوری صفحه نمایش در یک محصول واقعی نمایش داده شود. البته این سخن کاملا مبهم است زیرا ممکن است در پایان امسال یا سال آینده معنی شود! ما هنوز دقیقاً نمی‌دانیم که این فناوری در برابر نمایشگرهای دیگر چگونه ظاهر می‌شود، اما نکته جالب این است که شرکت TCL به جای اینکه در بازار امروزه ساده بازی کند، توانایی نمایش خود را تغییر دهد و تغییری در بازار به وجود می‌آورد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *