فهرست بستن

عکاسی حرفه ای با تراشه M1 اپل – فراتر از انتظار

از زمان رونمایی از چیپست‌های جدید M1 اپل، بسیاری از متخصصان در تعجبند که چگونه این محصول با پردازنده‌های اینتل رقابت می‌کنند. از این گذشته، اینتل برای مدتی کم و بیش استاندارد صنعت ریزپردازنده بوده است و تغییر به یک پلتفرم کاملاً جدید می‌تواند تأثیر منفی بر روند کار یک شخص حرفه‌ای (در هر زمینه‌ای) داشته باشد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا تجربه یک عکاس حرفه‌ای از چیپست اپل را برای شما بازگو می‌کنیم. برای جزئیات بیشتر عکاسی حرفه ای با تراشه M1 اپل با ما همراه باشید.

عکاسی حرفه ای با تراشه M1 اپل – مقایسه

اندرو هویل، عکاس حرفه‌ای وبسایت CNET تصمیم گرفت تا با اجرای برخی از برنامه‌ها مانند Adobe Photoshop و Premiere ، چیپست M1 اپل را امتحان کند و در کمال تعجب متوجه شد که نتایج بهتر از آن چیزی است که انتظارش را داشت. او با اجرای نسخه Rosetta 2 از فتوشاپ در لپتاپ مک بوک پرو خود، متوجه شد که برای تنظیم 19 تصویر RAW با وضوح کامل و ادغام آن‌ها در یک تصویر فوکوس، تقریباً 2.5 دقیقه زمان لازم دارد.

همین کار در “رایانه فوق العاده قدرتمند” وی که از پردازنده مرکزی AMD Ryzen 9 3950 X و پردازنده گرافیکی RTV Titan GPU NVIDIA با 128 گیگابایت RAM پشتیبانی می‌کند، حدود 1.1 دقیقه به طول انجامید. با این حال، انجام همان کار با استفاده از نسخه بهینه شده M1 فتوشاپ (که در حال حاضر در نسخه بتا قرار دارد) 69.5 ثانیه طول کشید که مقداری سریعتر از کامپیوتر قدرتمند  AMD با سخت افزار گران‌تر است.

وی سپس با انجام آزمایشی که شامل خروجی گرفتن یک ویدیوی HD کامل با Premiere بود، دریافت که نسخه ترجمه شده Rosetta 2 در بیش از 6 دقیقه این کار را انجام می‌دهد، در حالی که نسخه بهینه شده M1 کمی بیش از 3 دقیقه به طول انجامیده است. با این وجود، در این نمونه بخصوص مشخص شد که رایانه AMD AMD با پردازنده گرافیکی NVIDIA برنده شد چرا که فقط 80 ثانیه برای انجام آن کار طول کشید.

نتیجه گیری؟ در حالی که چیپست M1 اپل مطمئناً قدرتمند است و می‌تواند ساختار رایانه‌های سنتی را به چالش بکشد، اما مشخص است که هنوز جای پیشرفت وجود دارد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *