فهرست بستن

عملکرد ضعیف تر A14 Bionic در iPhone 12 Pro

عملکرد ضعیف تر A14 Bionic در iPhone 12 Pro نسبت به تبلت جدید اپل کمی عجیب است. زمانی که iPad Air 4 با چیپست A14 Bionic در بنچمارک آزموده شد، عملکرد محاسباتی آن چیپست‌هایی مانند Snapdragon 865 Plus را کاملا پشت سر گذاشته و لقب سریع‌ترین سیلیکون موبایل را به خود اختصاص داد. در همین حال انتظار می‌رود که iPhone 12 Pro با چیپ یکسان نتیجه مشابهی را بدست آورد اما بنچمارک اخیرا منتشر شده داستان دیگری را بازگو می‌کند.

نرم افزار بنچمارک Geekbench 5 عملکرد iPhone 12 Pro را سنجیده و ما تصور می‌کردیم که A14 Bionic با فناوری 5 نانومتری باید نتیجه یکسانی با iPad Air 4 داشته باشد. متأسفانه چنین انتظاری برآورده نشده و شما می‌تواند از امتیازهای تک هسته و چند هسته این موضوع را متوجه شوید.

عملکرد ضعیف تر A14 Bionic در iPhone 12 Pro

iPad Air 4

  • تک هسته – 1583
  • چند هسته – 4198

iPhone 12 Pro

  • تک هسته – 1590
  • چند هسته – 3120
عملکرد ضعیف تر A14 Bionic در iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro موفق شده تا در تست تک هسته iPad Air 4 را با فاصله اندک شکست دهد اما از نظر چند هسته به شدت مغلوب شده. دلیل این امر چیست؟ حتی Geekbench 5 نشان می‌دهد که بیشترین فرکانس هسته‌ها 3.00 گیگاهرتز بوده به همین علت چنین نتیجه‌ای کمی عجیب است. خب MacRumors گزارش کرده شاید تست Geekbench 5 بلافاصله بعد از آن که iPhone 12 Pro از بسته بندی خارج و تنظیمات روی آن اعمال شده، انجام گرفته است.

شاید این دلیل نتیجه بدست آمده باشد اما فعلا هیچ راهی برای فهمیدن آن نیست. زمانی که اولین مدل‌های سری جدید یعنی iPhone 12 Pro و iPhone 12 در 23 اکتبر () به بازار عرضه شوند ما می‌توانیم با مشاهده تست‌های رسمی و دقیق متوجه این موضوع شویم. اخیرا نیز تست گرافیکی منتشر شده بود که نشان می‌داد سیستم روی چیپ جدید اپل فوق العاده قدرتمند است.

نه تنها گرافیک A14 Bionic موفق شده بود که A12Z Bionic را شکست دهد بلکه امتیاز آن نزدیک به 72 درصد بیش از گرافیک A13 Bionic بود. چنین افزایش کارایی عظیمی به اندازه کافی عجیب به نظر می‌رسد و این که اپل در طی معرفی رسمی هیچ اشاره‌ای به این بهبود نکرده هم به عجیب‌تر شدن ماجرا کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: گوشی‌های سری آیفون 12 اپل به طور رسمی رونمایی شدند!

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *