فهرست بستن

عمر باتری هواوی Mate X2 مشخص شد

هواوی میت ایکس ۲ حدود ۱ ماه و نیم پیش رسما معرفی شد. این گوشی تاشو حاصل بازاندیشی هواوی در طراحی خود است. امروز عمر باتری هواوی Mate X2 مشخص شده که به ما نشان می دهد باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری این دستگاه چقدر می توان در مقابل مصرف شما دوام بیاورد.

عمر باتری هواوی Mate X2

طراحی گُوِه نامتقارن Mate X2

طراحی گُوِه نامتقارن Mate X2

بخشی از طراحی گُوِه نامتقارن Mate X2 مربوط به جایگیری باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی است. برخلاف گلکسی Z Fold 2 سامسونگ، در این طراحی فقط از ۱ باتری استفاده شده است. ما می خواهیم این را بعنوان یک امتیاز مثبت حساب کنیم زیرا احتمالاً یک سلول باتری قابل اطمینان تر خواهد بود. به علاوه یک باتری بزرگتر از دو باتری کوچکتر طول عمر بیشتری دارد.

ظرفیت 4500 میلی آمپر ساعتی خیلی زیاد نیست، مخصوصا در دستگاهی با صفحه نمایش بزرگ تاشو ۸ اینچی که رفرش ریت ۹۰ هرتز هم دارد. به هر حال اما به دلیل فرم فکتور تاشو خاص آن باید گفت قابل پذیرش به نظر می رسد.

تست عمر باتری Mate X2 کار ساده ای نبود. مخصوصا در بخش آزمایش های مربوط به صفحه نمایش، چرا که Gsmarena تصمیم گرفته ۴ تست را برای نمایشگرهای داخلی و بیرونی روی ۶۰ هرتز و ۹۰ هرتز اجرا کند.

البته بررسی بخش مکالمه و آماده به کار که با نمایشگر خاموش انجام می شود، تست ساده ای بود. ما در این بررسی انتظار داشتیم عملکرد مکالمه و آماده به کار مشابه هواوی Mate 40 Pro را بدست آوریم، زیرا این تلفن همچنین از چیپست Kirin 9000 5G و باتری مشابه ۴۴۰۰ میلی آمپری آن استفاده می کند. همینطور هم شد و اعداد و ارقام خروجی خیلی خوب بود.

با نگاهی به آزمایش های مربوط به صفحه نمایش، دو موردفوراً آشکار می شوند. در وهله اول و مهمترین، این که صفحه نمایش تاشو داخلی در مقایسه با نمایشگر بیرونی خیلی مصرف باتری بیشتری دارد. این تفاوت کاملاً چشمگیر است. با این وجود باید بگوییم که 74 ساعت برای عملکرد صفحه نمایش اصلی در فرکانس ۹۰ هرتز قابل قبول است.

مشاهدات دیگر این است که جهش از 60Hz به 90Hz واقعا از نظر عمر باتری خیلی هزینه بر نیست. این یک چیز کاملاً ثابت شده است که در اکثر بررسی های نمایشگر ۹۰ هرتز دستگاه های هواوی به آن رسیدیم. البته تفاوت بین این دو رفرش ریت روی نمایشگر بزرگ داخلی بیشتر است.

در آخر، لازم به ذکر است که بعید است هر یک از این چهار آزمون دقیقاً نمایانگر سناریوی استفاده معمولی برای Mate X2 باشد. ترکیبی از دو نمایشگر و 60Hz و 90Hz احتمالاً یک امر عادی است. از این رو ، ممکن است بگویید که ما به طور تقریبی به دنبال یک امتیاز مقاومت مختلط در محدوده 90 ساعت هستیم. عدد بسیار قابل احترامی برای چنین دستگاهی.

سرعت شارژ هواوی Mate X2

هواوی Mate X2 با یکی از شارژرهای ۶۵ وات SuperCharge هواوی همراه است. نکته کمی ناامیدکننده این است که خروجی سر شارژر Type-A است، همانطور که با Mate 40 Pro و Mate 40 Pro plus ارائه می شود. این یک کابل USB Type-A به Type-C تقویت شده دارد که تا ۶ آمپر جریان دارد. ما ترجیح می دهیم شارژر USB Type-C را که با Mate Xs ارایه می شود تهیه کنیم. این یکی با 65 وات PD درجه بندی شده است و حتی به عنوان یک شارژر لپ تاپ همه کاره است، در حالی که می تواند Mate Xs را با شارژ 55 وات SuperCharge خود نیز تأمین کند.

این دستگاه توانست فقط در مدت ۳۰ دقیقه به ۸۰ درصد برسد و شارژ کامل فقط کمتر از یک ساعت انجام می شود.

متأسفانه هواوی Mate X2 برخلاف رقیب خود یعنی یوزپلنگ Galaxy Z Fold2 از شارژ بی سیم برخوردار نیست.

نظر شما درباره عملکرد باتری هواوی میت ایکس ۲ چیست؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *