شرط عرضه خودرو در بورس از دید وزیر صنعت + گرفتاری حقوقی خریداران ثانویه خودروهای طرح فروش فوق‌العاده

رسانه کلیک – در مطلب پیش رو دو موضوع نسبتا مهم صنعت خودرو کشورمان را به اطلاع شما مخاطبان گرامی خواهیم رساند. اولین مورد به عرضه خودرو در بورس از نگاه وزیر صنعت اشاره دارد و در دومین مورد به گرفتاری و مجازات حقوقی خریداران ثانویه خودروهای طرح فروش فوق العاده که در رهن کارخانه هستند نگاهی خواهیم انداخت.

به گزارش رسانه کلیک به نقل از پرشین خودرو، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت، عرضه خودرو در بورس را منوط به ارائه خودرو توسط تولیدکنندگان و پاسخگویی به تقاضای بازار دانست و با این حساب باید گفت که فعلا سرنوشت این طرح چندان روشن نیست. رزم حسینی در ادامه صحبت‌هایش نیز به ترخیص ۴ میلیون تن کالاهای مرتبط به خطوط تولید با مصوبه رئیس جمهوری خبر داد و گفت که به زودی انجام می‌شود. او بیان داشت: معادل چهار میلیون کالا مربوط به گروه کالایی ۲۱ تا ۲۴ که مرتبط با خطوط تولید، اجزا و قطعات، تجهیزات و مواد اولیه است با ابلاغ ریاست جمهوری ترخیص خواهند شد.

به گفته وزیر صنعت تمامی کالاهای مانده در گمرکات کشور ظرف یک ماه آینده ترخیص خواهند شد. او اعلام کرد: طی یک ماه آتی تمامی بنادر که دارای کالاهای اساسی و مواد اولیه هستند نظیر بندر انزلی، بندر امام خمینی، بندر امیرآباد و بندر شهید رجایی، کالاهایشان ترخیص و وارد خط تولید و بازار کشور خواهد شد که تا پایان سال هیچگونه نگرانی از بابت کالا و مواد اولیه نخواهیم داشت.

فروش خودروفروش خودرودر خبر دوم نیز به گرفتاری‌های حقوقی خریداران ثانویه خودروهای طرح فروش فوق العاده اشاره می‌کنیم.

به گزارش رسانه‌های کلیک به نقل از پرشین خودرو، طرح‌های فروش فوق‌العاده خودروسازان به یک لاتاری تجاری برای افرادی تبدیل شده که با ثبت‌نام در آن شانس خود را برای کسب سود فراوان امتحان می‌کنند. خودروسازان و وزارت صنعت تلاش کردند تا خودروهای عرضه شده در این طرح به بازار راه نیابند و بندهایی محدودیت‌زا همچون عدم امکان صلح یا ابطال گارانتی در مدت کوتاه، در همین راستا به شرایط فروش اضافه شد.

ظاهرا و بر اساس برخی اطلاعات رسیده، افرادی که اقدام به خرید خودروهای فروش فوق‌العاده کردند، اکنون با اطلاع شرکت تولیدکننده که خودرو همچنان در رهن آن قرار دارد و شکایت واحد حقوقی آنها، خودروشان توقیف شده و فروشندگان نیز به عنوان فروش مال غیر تحت پیگرد قضایی قرار گرفتند. با وجود این هشدارها در مورد پیامدهای خرید خودروهای فروش فوق‌العاده و سند در رهن، اما گویا بعضی از این خودروها با ترفندهای مختلف وارد بازار شده است. باید بدانید براساس مفاد قانونی مندرج در قراردادفروش فوق‌العاده، خودروهای فروخته شده به غیر، از برگزیدگان پس گرفته خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *