شبکه فیبر باز کالیفرنیا به صورت آزمایشی اجرایی خواهد شد

در تمامی کشورها، ISP ها مسئول ارائه خدمات اینترنت ثابت به مشتریان خود هستند اما همیشه یک مشکل بزرگ این شرکت‌ها را مشغول خود می‌کند. پراکندگی جمعیت موجب محدودیت در سرویس دهی به مناطق دوردست کشورها شده است و از طرف دگیر انحصارطلبی شرکت‌های ISP نیز این اجازه را نمی‌دهد تا شرکت‌های دیگر در این زمینه ورود کنند. اما شبکه فیبر باز کالیفرنیا به نظر کلید حل ماجرا را در دست دارد و نوید دهنده نسل بعدی ارائه خدمات اینترنتی به نقاط دور است. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

دلیل توسعه شبکه فیبر باز کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا آمریکا به زودی میزبان طرحی خواهد بود که قرار است در میان شرکت‌های ISP و مشتریان قرار بگیرد. در این طرح، شبکه‌ای با زیرساخت فیبر نوری در مناطق روستایی به بهره برداری می‌رسد تا شبکه‌ی داخلی روستاییان یا مناطق دوردست را برقرار کند. با این کار، دسترسی به محدوده پشتیبانی ISP ها نیز برآورده می‌شود و کل شبکه به اینترنت دسترسی پیدا خواهد کرد. پیش نیازهای قانونی این طرح در مجلس ایالتی و سنای آمریکا، به اتفاق آراء تصویب شده که به موجب آن یک شبکه فیبر باز در کل کشور آمریکا تشکیل خواهد شد. این طرح تاکنون 3.2 میلیارد دلار بودجه به خود اختصاص داده (2 میلیارد دلار دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد) و فعلا فرماندار کالیفرنیا مسئول اجرایی آن است.

شبکه فیبر باز کالیفرنیا ارتباط مستقیمی با مشتریان برقرار نمی‌کند اما ارائه (یا ارتقاء) خدمات شرکت‌های ISP را بهبود می‌بخشد. اما تصویب این طرح به این آسانی‌ها هم نبوده! شرکت‌های ISP مقاومت زیادی برای جلوگیری از دسترسی شبکه فیبر باز انجام دادند چرا که محدوده‌ی بزرگتر ارائه خدمات به معنای بودجه و نیروی بیشتر است که با سیاست مدیران این شرکت‌ها تناقض دارد. باید دید که در آینده این پروژه به کجا خواهد رسید.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *