فهرست بستن

سیستم اتوپایلوت تسلا چقدر امنیت دارد و چه تاثیری روی میزان تصادف‌ها داشته است؟

اتوپایلوت تسلااتوپایلوت تسلا

۱۰ اردیبهشت ۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

جدیدترین گزارش منتشر شده از ایمنی اتوپایلوت تسلا مشخص می‌سازد که سیستم کنترل خودکار تسلا کمتر از اتومبیل‌های معمولی دچار تصادف می‌شود.

به تازگی گزارش ایمنی اتوپایلوت تسلا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به انتشار رسیده است،‌ ایلان ماسک بر اساس نتایج به دست آمده از این مطالعه عنوان کرده است که اتوپایلوت تسلا بسیار کمتر از خودروهای عادی دچار تصادف می‌شود. در گزارش ایمنی تسلا آمده است که خودروهای اتوپایلوت دار در هر ۴.۱۹ میلیون مسافت طی شده تنها یک بار تصادف کرده‌اند، این در صورتی است که خودروهای عادی (فاقد اتوپایلوت) در هر ۲.۰۵ میلیون مایل مسافت طی شده یک بار تصادف کرده‌اند. افرادی که سیستم کنترل خودران اتومبیل تسلاشان غیر فعال بوده نیز در هر ۹۷۸ هزار مایل مسافت طی شده یک بار تصادف کرده‌اند.

شانس تصادف اتوپایلوت تسلا بسیار کمتر از بقیه است

اتوپایلوت تسلا

اتوپایلوت تسلا

طبق اعلام این شرکت خودروسازی، در آمریکا هر ۴۸۴ هزار مایل یک تصادف اتفاق می‌افتد. این در حالی است که مدیر شرکت تسلا به تازگی عنوان کرده است که سیستم خودران تسلا بسیار کمتر از اتومبیل‌های معمولی دچار تصادف می‌شود. یک نکته قابل توجه در اینجا این است که رانندگان معمولا از اتوپایلوت برای سواری در بزرگراه‌ها استفاده می‌کنند، در حالی که در داده‌های تصادفات NHTSA به میزان تصادف‌های رخ داده در بزرگراه هیچ اشاره‌ای نشده است. بر اساس اعلام Electrek، بیشتر در مسیرهای شهری تصادف می‌شود و با توجه به این موضوع نباید داده‌های تصادف‌های NHTSA را با داده‌های تسلا مقایسه کرد.

سیستم اتوپایلوت

سیستم اتوپایلوت

همچنین جدیدترین آمار منتشر شده از تصادف های خودروهای تسلا مشخص می‌سازد که در سه ماهه نخست سال پیش در هر ۴.۶۸ میلیون مایل مسافت طی شده با سیستم خودران یک تصادف رخ داده است. این در حالی است در زمانی که از اتوپایلوت و از سیستم‌های ایمنی فعال دیگر استفاده نشده شرایط بهتر شده است، زیرا در سه ماهه نخست سال گذشته در هر ۱.۹۹ میلیون مایل مسافت طی شده تنها یک تصادف ثبت شده است. در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ نیز در هر ۱.۴۲ میلیون مسافت طی شده بدون استفاده از سیستم خودران و سیستم‌های ایمنی دیگر یک تصادف اتفاق افتاده است. با توجه به تمام این داده‌ها معلوم می‌شود که آمار منتشر شده اصلا کامل نیستند و نمی‌توان با تکیه بر آن‌ها یک مقایسه استاندارد انجام داد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *