فهرست بستن

سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ با یک سنسور جدید 48 مگاپیکسلی پریسکوپی معرفی شدند

سامسونگ سال گذشته اولین سنسور با پیکسل‌های 0.7 میکرومتری را معرفی کرد، حالا این شرکت 4 مدل جدید بر پایه پیکسل‌های 0.7 میکرومتری معرفی کرده است. هدف از معرفی سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ و سه سنسور دیگر تولید ماژول‌هایی کوچک‌تر و باریک‌تر است. این سنسورهای با فناوری ISOCELL Plus تولید شده‌اند، اما سامسونگ اعلام کرده است که تا پایان سال با فناوری جدید ISOCELL 2.0 نیز تولید خواهند شد.

مشخصات سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ

در مقایسه با سنسورهای 0.8 میکرومتری، سنسورهای جدید تا 15 درصد کوچکتر شده‌اند و ماژول‌های دوربینی که از آن استفاده می‌کنند تا 10 درصد باریکتر خواهند شد. در نتیجه این موضوع انتظار می‌رود برآمدگی دوربین‌ها در قاب پشتی گوشی‌ها کوچکتر شود.

ISOCELL HM2 سومین سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ است. مانند HM1، این سنسور نیز از فناوری ترکیب پیکسلی 9 به 1 بهره می‌برد و می‌تواند تا زوم 3x را بدون افت کیفیت ارائه کند. مانند نسل قبل این سنسور هم از فوکوس خودکار با Super-PD و فیلمبرداری 4K در نرخ 120 فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. اندازه این سنسور 1/1.52 اینچ بوده و از سنسور 1/1.33 اینچی HM1 کوچکتر است.

سنسور 48 مگاپیکسلی GW3

سنسور ISOCELL GW3 نیز 48 مگاپیکسلی با پیکسل‌هایی به بزرگی 0.8 میکرومتر است، اما می‌تواند رزولوشن 64 مگاپیکسل را هم ارائه دهد. این سنسور 1/1.97 اینچ است و از فناوری ترکیب پیکسلی 4 به 1 و Smart-ISO برای ثبت تصاویر با نور بیشتر بهره می‌برد. GW3 از لرزشگیر الکترونیکی تصویر پشتیبانی کرده و می‌تواند با کیفیت 4K در نرخ 60 فریم بر ثانیه فیلمبرداری کند.

سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ

سنسورهای HM2 و GW3 با هدف استفاده به عنوان دوربین اصلی طراحی شده‌اند. سنسور GM5 اما برای دوربین‌های زوم پریسکوپی و فوق عریض مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این سنسور دارای رزولوشن 48 مگاپیکسلی است و زمانیکه به عنوان ماژول دوربین فوق عریض استفاده شود می‌تواند با کیفیت 1080p در نرخ 480 فریم بر ثانیه و کیفیت 4K در نرخ 120 فریم بر ثانیه فیلمبرداری کند. به عنوان یک دوربین پریسکوپی اما با کیفیت 4K در نرخ 60 فریم بر ثانیه فیلمبرداری خواهد کرد.

سامسونگ یک سنسور 32 مگاپیکسلی، ISOCELL JD1 را نیز معرفی کرد. این سنسور می‌تواند برای دوربین‌های سلفی بالاجهنده مورد استفاده قرار بگیرد. از نظر اندازه این دوربین شبیه به سنسور 16 مگاپیکسلی 1.0 میکرومتری است. سنسور GM5 و JD1 برای اولین بار از فناوری staggered HDR پشتیبانی می‌کنند.

این حالت از فناوری ترکیب پیکسلی بهره می‌برد و برای پردازش تصویر سه نوع نوردهی خواهد داشت؛ طولانی، متوسط و کوتاه. سامسونگ گفته است که در مقایسه با HDR معمولی این فناوری سریع‌تر و از نظر انرژی کم مصرف‌تر است.

سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ

تولید انبوه سنسورهای HM2، GW3 و JD1 آغاز شده است. سنسور GM5 اما برای ارزیابی در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است. سامسونگ تصمیم دارد که در ادامه سال سنسورهای جدید را با فناوری ایزوسل 2.0 تولد کند تا بدین ترتیب دیواره میان هر پیکسل تقویت شده و حساسیت به نور در مقایسه با ایزوسل پلاس تا 12 درصد افزایش یابد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *