فهرست بستن

سخت افزار دوربین گوگل Pixel 5a با نسل قبلی تفاوتی نخواهد داشت

به نظر می رسد گوگل خود، نمونه دوربین Pixel 5a را منتشر کرده است. این تصویر همراه با تعداد زیادی تصویر از Pixel 4a 5G و Pixel 5 در پست وبلاگ این شرکت نشان داده شد. البته در حال حاضر این تصویر دیگر روی وبلاگ گوگل نیست. بر اساس نمونه دوربین گوگل Pixel 5a می توان گفت که سخت افزار آن با نسل قبلی تفاوتی نخواهد داشت.

دوربین گوگل Pixel 5a

پست وبلاگ مذکور در واقع پیشرفت های گوگل در زمینه ضبط تصویر HDR را مورد بحث قرار می دهد. تصویر گوگل Pixel 5a از مرکز خرید Neo 19 در تایپه گرفته شده است. می توانید آن را اینجا ببینید. همچنین برای دیدن در رزلوشن کامل اینجا کلیک کنید.

این تصویر در کنار تصاویر Pixel 4a 5G و Pixel 5 قرار گرفته است و می خواهد نشان دهد که عملکرد HDR+ در دستگاه های گوگل چقدر خوب است. مقاله جالبی است و توضیحات زیادی در مورد آن می دهد.

همانطور که گفته شد، جالبترین قسمت آن البته خود تصویر است. این تصویر حتی در تلاش برای پنهان کردن نام Pixel 5a نیست. در حقیقت تا زمانی که گوگل آن را از سایت حذف نکرد، اینطور نبود. بدیهی است که گوگل در نهایت این تصویر اشتباهی را حذف کرد.

این تصویر با یک دوربین فوق عریض گرفته شده است

مسئله این است که این تصویر با یک دوربین فوق العاده عریض گرفته شده است، حداقل با توجه به دیافراگم و فاصله کانونی. این اطلاعات در واقع به همان تنظیم دوربین دوگانه اشاره دارد که در Pixel 4a 5G و Pixel 5 دیده می شود.

ما نمی توانیم تأیید کنیم که سنسور اصلی یکسان است، اما احتمال زیادی برای یکسان بودنش وجود دارد. اگر در نهایت دوربین فوق عریض یکسان باشد، احتمالاً دوربین اصلی هم همینطور است. Pixel 5a همان تراشه Pixel 4a 5G / Pixel 5 را خواهد داشت، در حالی که ظاهری مشابه مدل قبلی خود نیز خواهد داشت. علاوه بر این، این دستگاه دارای همان نمایشگر خواهد بود و چه کسی می داند چه چیز دیگری مشابه است.

به این ترتیب و حداقل در این مقطع از زمان به نظر می رسد Pixel 5a یک ارایه مجدد Pixel 4a 5G است. تقریباً هر اطلاعاتی که ظاهر می شود به آن سمت اشاره دارد.

گوگل احتمالاً از سنسور سونی IMX363 برای دوربین اصلی این تلفن استفاده خواهد کرد

اگر گوگل در نهایت از سونی IMX363 با رزلوشن 12.2 مگاپیکسلی استفاده کند، باز هم شاهد یک سال دیگر هستیم که این شرکت به آن پایبند است. باید بدانید که Pixel 2 اولین گوشی این شرکت بود که در سال 2017 از آن استفاده کرد.

انتظار می رود سری گوگل Pixel 6 با یک سنسور دوربین جدید عرضه شود. یعنی حداقل آنچه شایعات می گویند اینطور است اما باید منتظر ماند و دید. سونی IMX363 با وجود نرم افزار گوگل هنوز هم خیلی خوب بهینه شده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که Pixel 5a برای شما جذاب باشد؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *