ساعت های هوشمند با پردازنده کوالکام در راه هستند

بازار ساعت‌های هوشمند در حالت تجربه پس لرزه‌های همکاری اخیر گوگل با سامسونگ است. این پیوند سبب شده تا گمانه زنی‌ها برای تولید یک پلتفرم منسجم‌تر که بتواند با اپل واچ رقابت کند، بیشتر شود. در این گیر و دار، کوالکام اعلام کرده که تمام تلاش خود را بر تقویت این بازار و اتحاد انجام خواهد داد و در همین راستا اقدام به طراحی و تولید پردازنده‌های جدید بسیار کم مصرف Snapdragon Wear کرده است. برای جزئیات بیشتر ساعت های هوشمند با پردازنده کوالکام با ما همراه باشید.

ساعت های هوشمند با پردازنده کوالکام در راه هستند ۱

تراشه‌هایی که کوالکام از آن‌ها صحبت می‌کند از پیشرفت حاصل شده در بازار موبایل استفاده کرده تا برای استفاده در فناوری‌های موجود در دستگاه‌های پوشیدنی استفاده کند. یعنی هم قدرت گوشی‌های نسل جدید را دارد و هم کم مصرفی مورد نیاز برای استفاده در محصولات پوشیدنی! از طرف دیگر کوالکام در تلاش است تا هر چه بیشتر بر بازار وسایل پوشیدنی تسلط داشته باشد. نشانه‌های زیادی هم می‌توان دید! برای مثال برنامه شتاب دهنده اکوسیستم Wearable کوالکام (که به تازگی فاش شده است) کمک می‌کند که این دستگاه‌های پوشیدنی ساده به واقعیت بپیوندند.

در حالت ایده آل این موضوع، این محصولات جدید قابل پوشیدن جدیدترین فناوری‌های کوالکام را با یکدگیر ادغام می‌کند و به ایجاد یک پلتفرم Snapdragon Wear کمک شایانی خواهد کرد. هر دستگاهی که با ابعاد و پیچیدگی‌های پوشیدنی تولید شود می‌تواند از پردازنده‌های کوالکام استفاده کند. شرکت‌های بزرگ زیادی هم در صف تعامل با کوالکام هستند. برای مثال شرکت Fossil که از گذشته روابط نزدیکی با کوالکام داشته و امسال قصد دارد تا با معرفی ساعت هوشمند خود به بازار محصولات پوشیدنی وارد شود.

ساعت های هوشمند با پردازنده کوالکام در راه هستند ۲

درهمین راستا پانکاچ کدیا (مدیر ارشد محصولات پوشیدنی کوالکام) درباره بیانیه جدید این شرکت و قصد ورود آن‌ها به بازار پوشیدنی‌ها و اعلام جهاد علیه شرکت اپل صحبت‌هایی به میان آورد:

ساعت‌های هوشمند در مسیر درستی قرار دارند و رشد 30 درصدی این بازار نیز نشان دهنده‌‌ی توجه مردم به این بخش است. اکنون شاهد این موضوع هستیم که شرکت‌های تکنولوژیک در حال درک درست و بهتر نیاز‌های مردم هستند اما همچنان چالش برانگیز‌ترین قسمت ماجرا آنجاست که مردم را مجاب کنیم تا این محصولات را بپوشند.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *