فهرست بستن

رکورد مالی تسلا در سه ماهه نخست به لطف افزایش 100 درصدی فروش خودرو

تسلا، ابرکمپانی امریکایی رویکرد مالی خود مربوط به سه ماهه نخست سال 2021 را منتشر کرده که نشان می‌دهد وضعیت شرکت خودروسازی ایلان ماسک کاملا روبراه است. تسلا موفق شده عملکردی فراتر از پیش بینی تحلیلگران داشته باشد و بیشتر از آنچه که تصور میشد خودرو روانه بازار کند و همین رکورد مالی تسلا در اولین فصل از سال میلادی جاری را به ثبت رسانده است. مجموع درآمد کمپانی در طول سه ماهه گذشته، 10 میلیارد و 390 میلیون دلار بوده که 100 میلیون دلار بیشتر از حد پیش بینی شده و 74 درصد بالاتر از درآمد کمپانی در سال گذشته بوده است.

رکورد مالی تسلا و آماری فوق العاده در فروش خودروهای برقی

از این مقدار، 518 میلیون دلار از فروش اعتبارات رگلاتوری و 101 میلیون دلار نیز از فروش محصولات با بیت کوین و تبدیل آنها به دلار به دست آمده است. همان طور که احتمالا اطلاع دارید تسلا از مدتی پیش فروش خودروهای خود را با بیت کوین میسر کرد. همچنین این کمپانی رکورد سودآوری را نیز جابجا کرده و در سه ماهه اول 2021 سود خالص 438 میلیون دلاری کسب کرده است. ایلان ماسک در گفت و گویی با سرمایه گذاران کمپانی گفت که تسلا در سه ماهه اول موفق به فروش 184 هزار دستگاه خودروی برقی Model Y و Model 3 شده است. همچنین 2020 دستگاه Model S و Model X SUV به جا مانده از سال گذشته نیز در طول سه ماهه گذشته به فروش رسیده است.

رکورد مالی تسلا

در حالی که قرار بود Model S جدیدتر از ماه مارس وارد بازار شود، ماسک اعلام کرده به دلیل مشکلات در تامین زنجیره‌ای این کار قابل انجام نبوده و عرضه این خودرو به ماه می موکول شده است. تسلا عملکرد فوق‌العاده‌ای در فروش خودروهای برقی خود داشته و نسبت به سال گذشته 100 درصد خودروی بیشتری به فروش رسانده است. این کمپانی انتظار دارد در کل سال جاری نرخ رشد 50 درصدی نسبت به سال 2020 داشته باشد. این برابر می شود با بیش از 750 هزار دستگاه در مقایسه با سال گذشته. هر چند مدیران کمپانی انتظار مقابله با مشکلات در تامین را دارند اما هدف کمپانی تولید 2 هزار دستگاه خودرو در هفته از ادامه سال جاریست.

بخش بیزینس باتری تسلا نیز عملکرد خیره کننده‌ای داشته و آمار این بخش با درآمد 595 میلیون دلاری نسبت به سه ماهه اول 2020 تقریبا دو برابر شده است. اما نسبت به سه ماهه پایانی 2020 با درآمد 787 میلیون دلاری، این بخش افت درآمد حدودا 200 میلیون دلاری را تجربه کرده است.  

خرید خودرو تسلا با بیت کوین – اقدام جدید کمپانی خودرو سازی ایلان ماسک

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *