فهرست بستن

رونمایی MSI از مدل های کارت گرافیک جدید GeForce RTX 3060

مدل های مختلف کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 3060 شرکت MSI رونمایی شدند. جدیدترین تکنولوژی طراحی کارت گرافیک با طراحی سطح بالای PCB و خنک‌کنندگی پیشرفته به ادعای MSI.

مثل همه‌ی GPU های RTX سری 30، کارت های گرافیک RTX 3060 هم سه قابلیت NVIDIA DLSS ، NVIDIA Reflex و NVIDIA Broadcast را خواهد داشت. همراهی این سه قابلیت با ray-tracing، پایه و اساس پلتفرم گیمینگ جدید انویدیا است که عملکرد و قابلیت‌‌های خوبی در بازی ها برای گیمرها ارائه می‌کند. با معماری بهینه‌ی نسل دوم NVIDIA RTX، کارت گرافیک GeForce RTX 3060 از قابلیت‌های ray-tracing سخت افزاری، DLSS و تکنولوژی‌های مفید دیگری هم پشتیبانی می‌کند.

سری GAMING TRIO

مدل‌های جدید سری GAMING TRIO که این بار روی RTX 3060 و با طراحی جدید TORX Fan 4.0 پیاده سازی شده است. دور فن‌های جدید لبه‌های جدیدی اضافه شده‌اند که جریان هوای بیشتری را به داخل سیستم خنک‌کننده‌ی جدید TRI FROZR 2 هدایت خواهند کرند. قابلیت Mystic Light هم ظاهری رنگارنگ به این کارت گرافیک می‌دهد، از طریق قابلیت‌های Mystic Light Sync و Ambient Link داخل نرم افزار Dragon Center، نورپردازی به طور هماهنگ با قطعات دیگر انجام می‌شود. به گفته‌ی MSI، سری GAMING TRIO با ظاهری جدیدتر ولی با همان تعادل قبلی در کارایی، خنک‌کنندگی و نویز پایین اعتماد گیمرها را جلب خواهد کرد.

سری GAMING

شرکت MSI سیستم حرارتی TWIN FROZR 8 را در این سری روی GeForce RTX 3060 سوار کرده است. در مقایسه با نسل قبلی، سیستم فن دوتایی را هم با فن‌های TORX FAN 4.0 به روزتر کرده است. در این مدل هم هر جفت از پره‌های فن، لبه‌های جدیدی دارند تا هوا با تمرکز بیشتری به سیستم خنک‌کننده‌ی TWIN FROZR 8 برسد. هت‌سینک هم برای دفع حرارت بیشتر بهبودهایی داشته است. در این سری هم از طریق قابلیت Mystic Light که از داخل نرم افزار Dragon Center در دسترس خواهد بود کاربر می‌تواند نورپردازی RGB را کنترل کند.

سری VENTUS

طراحی سری VENTUS متمرکز بر عملکرد بوده و فن‌های TORX FAN 3.0 روی این کارت‌های گرافیک نصب شده‌اند. انواع dual fan و triple fan قابل انتخاب هستند و به گفته‌ی MSI، سیستم خنک‌کننده‌ی خوب، صفحه‌ی پشتی با ظاهر برس خورده و ظاهر صنعتی سری VENTUS آن را برای سیستم‌های مختلف مناسب کرده است.

بیشتر بخوانید: گرافیک MSI RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 معرفی شد

سری AERO ITX

قدرت یک کارت گرافیک کامل در اندازه‌ای کوچک. RTX 3060 های سری AERO ITX از یک فن مناسب و یک هت‌سینک جمع و جور که هیت‌پایپ‌های بهینه‌ای برای دفع حرارت دارد استفاده می‌کند. کارت گرافیک های سری AERO ITX برای سیستم‌های کوچک عالی هستند، تقریبا در هر سیستمی جا خواهند شد و تجربه‌ی گیمینگ خوبی را به گفته‌ی MSI ضمانت خواهند کند.

نرم افزارهای همراه

MSI DRAGON CENTER

MSI DRAGON CENTER پلتفرمی جدید که برای تجمیع تمام نرم افزارهای شرکت MSI برای دستگاه‌های مختلف دسکتاپ، لپ تاپ و وسایل جانبی ایجاد شده است. حالت گیمینگ این نرم افزار جدید، برای تجربه‌ی بهتر در بازی ها قسمت‌های مختلفی مانند SSD، مانیتور و تنظیمات مانیتور را هم بهینه می‌کند. این نرم افزار تازه در اول عمر خود قرار دارد و به مرور قابلیت‌های جدیدی را برای کاربران محصولات شرکت MSI عرضه می‌کند.

MSI AFTERBURNER

MSI AFTERBURNER یکی از معروف‌ترین و پراستفاده‎‌ترین نرم افزارهای اورکلاک کارت گرافیک در دنیاست و به کاربر اجازه‌ی کنترل کامل کارت گرافیک و نظارت بر پارامترهای کلیدی را به صورت لحظه‌‎ای می‌دهد. Afterburner به صورت رایگان کارایی و FPS بازی ها را افزایش خواهد داد.

تاریخ عرضه

انتظار می‌رود سری‌های جدید GeForce RTX 3060 شرکت MSI از اواخر ماه فوریه عرضه شوند.

مشخصات فنی کارت گرافیک MSI RTX 3060

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *